Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w samochodzie - co kupić?

20 Paź 2013 23:37 3912 6
  • Poziom 20  
    Witam,

Poszukuję rozwiązania następującego problemu:
    Często jeżdżę do klientów i potrzebuje skorzystać z internetu zazwyczaj na zewnątrz udaje mi się złapać internet o słabym sygnale, ale już w środku nie. Łączę się z internetem po GSM i wpadłem na taki szatański pomysł aby auto wyposażyć w antenę GSM o większym zysku niż telefon którego teraz używam i przy pomocy routera po wifi już w środku budynku mieć internet, prędkość nie wielka bo raptem muszę wejść na 2 max 3 strony sczytać ustawienia i je przepisać, a im zimniej tym wolałbym rzadziej wychodzić na zewnątrz. Przeglądałem internet w poszukiwaniu rozwiązania w postaci Routera z modem GSM z możliwością wpięcia anteny zewnętrznej, ale kiepsko mi to szło. Myślałem żeby do laptopa dołożyć modem i antenę zewnętrzną, ale znając mnie zaraz gdzieś klientowi "sprezentuje" dlatego taki pomysł. Mam nadzieje, że go nie wyśmiejecie zbyt mocno dlatego wolę wrzucić go do Ogólnych.

Pozdrawiam
    MariuszX49
  • Poziom 23  
    Szukaj pod hasłem "PRZENOŚNY Router 3G", jest tego sporo. Urządzenia są zasilane bateriami. Do tego musisz mieć zgodny z twoim operatorem modem 3g na usb, a większość z nich ma z boku gniazdo do podłączenia anteny zewnętrznej dla GSM :) Taki zestaw najprościej złożyć żeby mieć to co potrzebujesz.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Taki przenośny router 3G będzie miał raczej modem zabudowany "na pokładzie", wystarczy SIM włożyć. Gniazdo anteny GSM też zapewne będzie mieć, gorzej z anteną WiFi - taka zabudowana wewnątrz routera może być trochę cienka na zasięg z pewnej odległości, spoza puszki samochodu i jakiejś ścianie po drodze, a gniazda antenowego WiFi raczej nie uświadczysz. Może lepiej pójść w kierunku routera "nieprzenośnego", który brałby zasilanie z instalacji samochodowej, ale można byłoby wyciągnąć obydwie anteny na zewnątrz.
  • Poziom 42  
    Dokładnie, zgadzam się z Kolegą powyżej, powinieneś zainstalować na zewnątrz antenę, poprowadzić przewód i w środku podłączyć router do instalacji samochodowej (obowiązkowo przez bezpiecznik). Inne rozwiązania to prowizorka.
  • Poziom 20  
    Witam,

Dziękuje za informacje przeglądając znany portal aukcyjny natrafiłem po uzyskaniu od szanownych forumowiczów informacji kilka routerów i anten do nich teraz tylko wybiorę się do operatorów co mi zaproponują cenowo np. na kartę i na tej podstawie kupię modem na USB podpinany do routera oczywiście modem z możliwością wpięcia anteny zewnętrznej i takim oto sposobem będę mieć Hot Spota na kółkach:) Jeszcze muszę pomyśleć jak zorganizować zasilanie tej "aparatury" bo routery na 5V a auto wiadomo.

Pozdrawiam
    MariuszX49
  • Poziom 43  
    Popatrz na TP-LINK M5350 troszkę kosztuje ale... .
  • Poziom 20  
    Witam,

Ten router TP-LINK M5350 wydaje się dość fajną propozycją, ale jak będzie zamknięty w samochodzie to raczej za mało mocy będzie miała antena wewnętrzna żeby się "przebić" nie dopatrzyłem się możliwości dołożenia zewnętrznej anteny.
    Wstępnie zainteresował mnie Air Live Air4G mam podobny router w domu tyle że do PPOE i świetnie się sprawdza nawet obudowę ma bardzo podobną (w sumie ma małe znaczenie:) ) w połowie listopada kupię jak finanse pozwolą i pochwalę się na forum.
    Jeszcze pracuje nad bezpieczną kwestią zasilania (samochód służbowy).

Czy w tym dziale nie ma przycisku pomógł bo chciałem wcisnąć w ramach wdzięczności za pomoc, ale nie widzę go nigdzie?

Dziękuje wszystkim za pomoc
    Pozdrawiam
    MariuszX49