Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6-2010sa - Nie uruchamia się, komplikacje z BIOS recovery.

26 Paź 2013 14:24 3075 9
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.

Otóż znajomy dał mi do odratowania laptopa HP Pavilion dv6-2010sa, opis usterki przez właściciela to klasyczne "Działał i już nie działa"... Laptop po naciśnięciu przycisku zasilania wyświetla kod usterki nr 2. Zmieniałem dla pewności kości RAM, odpiąłem dysk twardy oraz kartę WiFi, nic nie pomogło. Baterię CMOS też wyciągałem na dłuższą chwilę czasu.

Z kolei zaczerpnąłem wiedzy z następujących tematów:
    Temat 1
    Temat 2
    Temat 3
    Temat 4

Postanowiłem zrobić przywrócenie BIOSu, jednak podczas metody z tematu pierwszego udaje się uruchomić BIOS Recovery jedynie z plikiem 3635.BIN, w przypadku innych plików laptop daje sygnał dźwiękowy oraz natychmiast się resetuje.

Procedura recovery przy wykorzystaniu pliku 3635.BIN na początku zdaje się działać, jednak po jakichś 30 sekundach i kilku "piknięciach" laptop po prostu przestaje odczytywać dane z pendrive, po dłuższej chwili zauważyłem, że w okolicach wylotu chłodzenia obudowa znacznie się nagrzewa (coś jak dell d630 po 2 godzinach grania).

Próbowałem też metody stąd jednak laptop nie wykrywa przygotowanego pendrive w ten sposób.

Proszę mi powiedzieć co robię źle, lub czy jest to niestety inna usterka. Nie dysponuję żadnym specjalistycznym sprzętem gdyż nie zajmuję się tym na codzień.

Za wszystkie podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję :)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Patrząc po rzeczowym opisie użytkownika zapewne nigdy od zakupu, dmuchnąłem sprężonym powietrzem w kratki, nieco kurzu wyleciało. Mimo to dalej grzeje się niemiłosiernie, ale dopiero po jakichś 5-10 minutach od momentu jak proces recovery przestaje czytać dane z pendrive. Zawsze mogę go dla sportu rozkręcić i wyczyścić.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Przestaje działać, bo mostek się przegrzewa.
    Obowiązkowe dokładne czyszczenie z wymianą pasty termoprzewodzącej.
    Wdmuchiwanie brudu tylko pogarsza sytuację.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Sztandi WS 432 napisał:
    Zawsze mogę go dla sportu rozkręcić i wyczyścić.

Dla sportu to możesz sobie pobiegać.

Rozbierz, wyczyść porządnie chłodzenie, nałóż nową dobrej jakości pastę, wymień termopady i testuj.
  • Poziom 12  
    boro1234567 napisał:
    Dla sportu to możesz sobie pobiegać.

Zdecydowanie wolę jeździć na rowerze :D (z tym sportem to chodziło mi o ćwiczenie rozkręcania laptopów - czasami jest to dość zawiłe ;) )

A wracając do tematu, prace z chłodzeniem przesuną się najprawdopodobniej aż do wtorku, ponieważ wtedy dopiero będę miał thermopad na mostek. Zastosuję pastę termoprzewodzącą Arctic Silver 5 a thermopad firmy 3M, czy to dobre wybory? Nie wiem czy ta pasta nadaje się do notebooków.

Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Pasta będzie dobra. Termopad także. Warto brać 6-7W/mK.
    Komputery przenośne mają wieczne problemy z chłodzeniem, więc nie warto na nim oszczędzać.
  • Poziom 12  
    Pasta wymieniona, thermopad także, radiator dobrze przykręcony i wentylator się kręci, mimo to brak poprawy, laptop dalej przestaje przywracać bios w tym samym momencie. Co mam zrobić? Jedyne co to o wiele mniej się nagrzewa.

Pozdrawiam :)
  • Spec od komputerów
    Zaprogramować kość w programatorze.
  • Poziom 30  
    Jeśli nie dasz rady naprawić, zapraszam do mnie do serwisu. Kontakt na priv.