Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tico twardy pedał hamulca

19 Mar 2005 02:08 4157 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z hamulcami tzn.Po odpaleniu samochodu pedał hamulca jest twardy a skok jest minimalny.Po ruszeniu nie chce hamowac dopiero jak sie zaprze mocno o pedał zaczyna słabo hamowac.(tak jakby nie było serwa)Szczeki i klocki wymieniłem ,tarcze i bebny tez cylinderki z tyłu sa nowe.Po przejechaniu paru kilometrów pedał wraca do normy (jak silnik sie rozgrzeje).Moim zdaniem serwo jest dobre bo jak sie rozgrzeje silnik jest dobrze.
    Prosze o pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam!
    Sprawdź drożność i przebieg (czy nie jest załamany/przygnieciony) przewodu podciśnienia dochodzącego do serwa(gumowa rura). Jak to nie pomoże zdejmij go od strony serwa i zobacz czy z niego dmucha, czy zasysa powietrze (dorze jest jak zasysa) i czy to się zmienia wraz znagrzewaniem silnika. Jak coś stwierdzisz daj znać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    jezeli nie wina tego przewodu co kolega wyzej pisze to serwo padlo
  • Poziom 21  
    Witam
    Na tym przewodzie o którym pisze vills jest jednokierunkowy zawór, który prawdopodobnie jest przyczyną tego problemu.Jest on nierozbieralny i musisz go raczej wymienić bo to jest układ hamulcowy więc nie należy eksperymentować z tym układem.
  • Poziom 10  
    Witam
    Sprawdzałem i okazało sie tak jak pisał T/J była wina zaworku kupiłem nowy i jest ok.Temat zakończony.Dzieki za podpowiedzi.
    Pozdrowienia