Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tico twardy pedał hamulca

19 Mar 2005 02:08 4760 4
  • Level 10  
    Witam
    Mam problem z hamulcami tzn.Po odpaleniu samochodu pedał hamulca jest twardy a skok jest minimalny.Po ruszeniu nie chce hamowac dopiero jak sie zaprze mocno o pedał zaczyna słabo hamowac.(tak jakby nie było serwa)Szczeki i klocki wymieniłem ,tarcze i bebny tez cylinderki z tyłu sa nowe.Po przejechaniu paru kilometrów pedał wraca do normy (jak silnik sie rozgrzeje).Moim zdaniem serwo jest dobre bo jak sie rozgrzeje silnik jest dobrze.
    Prosze o pomoc
    Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Witam!
    Sprawdź drożność i przebieg (czy nie jest załamany/przygnieciony) przewodu podciśnienia dochodzącego do serwa(gumowa rura). Jak to nie pomoże zdejmij go od strony serwa i zobacz czy z niego dmucha, czy zasysa powietrze (dorze jest jak zasysa) i czy to się zmienia wraz znagrzewaniem silnika. Jak coś stwierdzisz daj znać.
    Pozdrawiam.
  • Level 22  
    jezeli nie wina tego przewodu co kolega wyzej pisze to serwo padlo
  • Level 21  
    Witam
    Na tym przewodzie o którym pisze vills jest jednokierunkowy zawór, który prawdopodobnie jest przyczyną tego problemu.Jest on nierozbieralny i musisz go raczej wymienić bo to jest układ hamulcowy więc nie należy eksperymentować z tym układem.
  • Level 10  
    Witam
    Sprawdzałem i okazało sie tak jak pisał T/J była wina zaworku kupiłem nowy i jest ok.Temat zakończony.Dzieki za podpowiedzi.
    Pozdrowienia