Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik. Czy jego instalacja ma jakieś skutki zdrowotne?

kristof44 23 Mar 2005 16:24 1053 6
  • #1 23 Mar 2005 16:24
    kristof44
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Posiadam internet radiowy-sygnał ściągam nadajnika(zwykła antena) z ok. 2 km. Administrator sieci zaproponował mi zainstalowanie nadajnika na moim(mieszkam na wysokiej górce) dachu aby ludzie co mieszkają koło mnie mogli ściągać internet ode mnie (z tego nadajnika),bo z głównego nie mogą. Wobec tego mam pytanie czy instalacja takiego nadajnika ma jakieś skutki zdrowotne (fale radiowe), no i musze też mieć cały czas w gniazdku włączone. Jak się zgodze to będe miał net za daramo. Nie wiem co zrobić. Co sądzicie drodzy forumowicze.
    Z góry dzięki za odpowiedż.

0 6
  • #2 23 Mar 2005 16:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Mar 2005 21:27
    Panda02
    Poziom 32  

Z punktu widzenia szkodliwości nie masz się czego obawiać, ponieważ moce takich nadajników są bardzo małe i anteny są kierunkowe. Natomiast mogą wystąpić problemy z zakłóceniami, ale to już jest sprawa odpowiedniej instalacji. A tak w ogóle to mając internet radiowy już masz u siebie nadajnik i cały czas musisz mieć urządzenie włączone do sieci. Ja bym tak kategorycznie jak przedmówca nie stawiał sprawy.

0
  • #4 23 Mar 2005 22:09
    R.K
    Poziom 13  

Jakie zakłócenia? Chyba w kuchence mikrofalowej (podobne zakresy f). Rozmawiamy o zupełnie różnych czestotliwościach. Skutków zdrowotnych nie odczujesz nawet. Najprawdopodobniej będziesz miał antene szczelinową, albo dookólną, ale spokojna głowa. Nic Ci nie będzie. Jesli provider zaproponuje Ci godne stawki, pisz się na to.

0
  • #5 23 Mar 2005 22:37
    Panda02
    Poziom 32  

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie zakłócenia mogą wystąpić od tego typu instalacji. Znam wiele takich przypadków, ale zwykle jest to niestaranność wykonania instalacji antenowej. Poza tym częstotliwości na których pracują instalacje dostępowe są różne, nie tylko 2,4GHz tak jak sugerujesz to kuchenką mikrofalową.

0
  • #6 24 Mar 2005 15:43
    kristof44
    Poziom 10  

Dobrze problem ze zdrowiem mamy z głowy :)

O co dokładniej chodzi z tymi zakłóceniami, jakie są tego objawy.

Jeszcze jedno jeśli ten nadajnik będe miał podłączony do prądu przez access pointa, to jest możliwe że jeśli udzerzy piorun w nadajnik to stanie się coś z instalacją elektryczną?

P.S. jak mocno jest narazony taki nadajnik na pioruny?

0
  • #7 25 Mar 2005 01:30
    mophus
    Poziom 15  

tak samo jak twoja antena teewizyjna. Według mnie niekorzystne może być jedynie to, że jak coś się zepsuje, to będą do ciebie latać. Jeśli nie lubisz mieć zawracanej głowy to się nie zgadzaj, Jeśli chodzi o zakłucenia, to nie wiem czy masz jeszcze jakieś urządzenia na takiej częstotliwości w domu. Mikrofali ci nie zakłuci, raczej mikrofala zakłuci sieć, ale to też jest małoprawdopodobne. Ogólnie net za darmo za montaż nadajnika to zamoało.

0