Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens AMILO L7320 - Wymiana RAM i podzespołów

13 Gru 2013 09:05 3387 11
  • Poziom 7  
    Witam :D

1) Chciałbym wymienić w swoim AMILO L7320 RAMY. Oryginalnie w tym modelu mam zainstalowaną pamięć 512MB - HYNIX 512MB. Chciałem ją wymienić i dołożyć na Samsunga 2 razy po 512MB - po wymianie nie chce się włączyć tylko piszczy zero reakcji, po zmianie na HYNIXA wszystko działa prawidłowo?? Co to może być nie tak :?: :idea:

2)Posiadam ESPRIMO V5535 który ma rozbity ekran i braki w klawiaturze ogólnie nie chce mi się go naprawiać, jakie z niego mogę podzespoły przekopać do AMILO L7320 :?: :idea:

Kto pomoże doradzi co mogę z tego zrobić :?: :idea:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Uszkodzona jedna lub obie kości ram.
  • Poziom 7  
    Na Esprimo działają obie
  • Poziom 16  
    To jak na esprimo działają to puść test pamięci ram i będziesz mieć 100% pewności ze to nie kości test memtest 86.
  • Poziom 7  
    ale jak wciepie na amilio to zero reakcji z laptopa nie włącza się tylko piszczy
  • Poziom 40  
    Zacznij od podania danych o pamięciach i drugim komputerze.
    Sprawdź na stronie producenta czy wogóle je obsługuje.
  • Poziom 7  
    FUJITSU SIEMENS AMILO L7320GW
    Procesor: Intel Celeron M 1.60 GHz
    Pamięć: 512 RAM
    Dysk twardy: Toshiba MK4032GAX 40 GB
    Karty sieciowe: Atheros AR5005G Wireless Network Adapter VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
    Karta graficzna: VIA/S3G UniChrome Pro IGP
    Karta dźwiękowa: Realtek AC"97 Audio for VIA (R) AC

Fujitsu-Siemens ESPRIMO Mobile V5535
    Procesor: Intel Celeron M 1,73 GHz
    Pamięć: 1024 RAM
    Dysk twardy: 120 GB
    Karty sieciowe: IEEE 802.11b/g
    Karta graficzna: SiS Miraże 3+ Graphic
    Karta dźwiękowa Realtek ALC268
  • Poziom 40  
    Esprimo w stosunku do Amilo posiada szybszą szynę danych.
    Jego pamięci mogą być wyżej taktowane i mogą nie współgrać z Amilo.
    Podaj proszę dokładniejsze dane o kościach RAM i/lub wstaw zdjęcia z opisami.

Przykład:
  • Poziom 7  
    Fujitsu Siemens AMILO L7320 - Wymiana RAM i podzespołów Fujitsu Siemens AMILO L7320 - Wymiana RAM i podzespołów Fujitsu Siemens AMILO L7320 - Wymiana RAM i podzespołów

Dodano po 11 [minuty]:

Lepsze foto RAM samsunga
  • Poziom 23  
    W specyfikacji Amilo podane jest, ze obsluguje pamieci do 1GB 533MHz, wiec pc2-4200 a samsungi sa wyzej taktowane pc2-5300 - 667MHz, wiec pewnie chipset Via w Amilo lub bios nie obsluguje szybszych pamieci. Wloz hynixy i doloz jedna kosc samsung, ktora powinna zwolnic do czestotliwosci hynixa i tym sposobem powinno dzialac 1GB.
  • Poziom 7  
    wciepałem na nowo dwie kości samsunga pocykałem coś na bosie i odpalił bez problemu :) dziękuje wszystkim za pomoc

A w sprawie przekładki innych podzespołów z ESPRIMO V5535 ktoś podpowie co idzie przekopać do amilo l7320 ?

• Poziom 31  
    Procesor i dysk, ale prockiem raczej nie zawracałbym sobie głowy, jak dla mnie szkoda grzebania, o ew jakiś Pentium M za kilka złotych.