Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd hydrauliczny. Który i dlaczego?

Karol Maczewski 13 Gru 2013 13:38 1836 12
  • #1 13 Gru 2013 13:38
    Karol Maczewski
    Poziom 10  

Witam, muszę zakupić w niedługim czasie napęd hydrauliczny (do dwuskrzydłowej bramy). Orientuję się wśród producentów, ale nie bardzo akurat na tego typu napędach się znam, dlatego prosiłbym o pomoc. Czym się one różnią między sobą wśród producentów i który wybrać...?

0 12
  • #2 15 Gru 2013 11:34
    tomek201
    Poziom 14  

Witam. Brama pełna czy przewiewna? Słupek stalowy czy murowany? Proszę podać masę i wymiary. pozdrawiam

0
  • #3 15 Gru 2013 15:53
    glecki
    Poziom 20  

Kolego
    Czy możesz napisać dlaczego hydrauliczny?Czy jesteś świadom cen takich napędów?

0
  • #4 19 Gru 2013 11:10
    Karol Maczewski
    Poziom 10  

Dostałem takie polecenie od szefa w firmie. Po prostu. Chce mieć przy magazynie napęd hydrauliczny i ja mam się zająć zakupem, on nie ma czasu i w ogóle nikt nie ma czasu się tym zająć oprócz mnie... nie ważne, że mam milion innych spraw na głowie, napęd hydrauliczyny ma być na wczoraj. Brama jest długa i ciężka, ale nie mam pojęcia ile może mieć wagi. Jest przesuwana, przewiewna na słupku murowanym (o ile mnie wzrok nie myli, ale to jeszcze sprawdzę). Koszt nie jest jakby moją sprawą, więc pomóżcie w wyborze jakiegoś dobrego po prostu.

0
  • #5 19 Gru 2013 17:38
    tomek201
    Poziom 14  

Jeżeli ma być napęd hydrauliczny to proponuję zestaw BFT LUX GV.

0
  • #6 19 Gru 2013 19:48
    glecki
    Poziom 20  

Kolega Nothed chyba nie doczytał :)
    Szanowny Karolu
    Mimo długiego doświadczenia nie spotkałem się jeszcze z hydraulicznym siłownikiem do bram przesuwnych,choć nie twierdzę,że takich nie ma.
    Siłowniki hydrauliczne stosowałem do bram skrzydłowych i szlabanów,nigdy do bram przesuwnych.
    Dopytaj Szefa,bo może chodziło mu o siłownik a mimo chodem wtrącił hydrauliczny.
    Przy wyborze siłownika do bramy przesuwnej musisz określić ciężar bądź siłę jaka jest potrzebna do jej przesunięcia (np. bramę ciężko przesunąć dorosłemu mężczyźnie lub potrzeba dwóch ludzi itp.)

0
  • #7 19 Gru 2013 20:00
    tomek201
    Poziom 14  

Kolego Glecki! poniżej cytuję pierwszy post autora:
    "Witam, muszę zakupić w niedługim czasie napęd hydrauliczny (do dwuskrzydłowej bramy)."
    Ja też jeszcze nie spotkałem napędu hydraulicznego do bramy przesuwnej chociaż nie twierdze, że takich nie ma. Pozdrawiam

0
  • #8 19 Gru 2013 21:13
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

A ja cytuję 4 post autora (glecki się nie pomylił) :

Cytat:
    Brama jest długa i ciężka, ale nie mam pojęcia ile może mieć wagi. Jest przesuwana, przewiewna na słupku murowanym (o ile mnie wzrok nie myli, ale to jeszcze sprawdzę).

Może poczekamy aż się dowiemy "co autor miał na myśli" - i "niech jeszcze sprawdzi".....

0
  • #9 20 Gru 2013 06:35
    glecki
    Poziom 20  

Tak koledzy,szukamy napędu do bramy dwuskrzydłowej,przesuwnej,przewiewnej montowanej na słupku murowanym.Niezłe heca wyszły ;)
    A tak poważnie to może kolega Karol chce zautomatyzować dwie bramy przesuwne ustawione naprzeciw siebie.

0
  • #10 29 Gru 2013 16:18
    Karol Maczewski
    Poziom 10  

Wszystko mi się pomieszało i zamieszanie gotowe. Przepraszam Was najmocniej. Napęd hydrauliczny do bramy skrzydłowej do użytku przemysłowego - dosłownie tego szukam. Długość skrzydła bramy ok 6 metrów. To ten szef mój najpierw mówi jedno, później drugie i sam chyba nie wie czego chce. Na szczęście pracują w tej firmie jeszcze ludzie, którzy konkretniej potrafią wyrażać o co chodzi.

0
  • #11 29 Gru 2013 18:53
    tomek201
    Poziom 14  

Przy skrzydle 6 metrowym tylko napęd hydrauliczny a czy to będzie BFT, Nice, Faac lub inny to już od inwestora zależy. Cenowo podobnie. Konieczny będzie elektrozamek. Pozdrawiam

0
  • #12 30 Gru 2013 16:28
    sekul
    Poziom 11  

Przy zakupie mojego napędu, sprzedawca mówił mi, że te hydrauliczne całkiem nieźle się sprzedają. Z faaca zerknij sobie na model 400 (Napęd hydrauliczny do bram skrzydłowych do użytku przemysłowego i półprzemysłowego dla bram o długości skrzydła do 7 m. ) pzdr.

0
  • #13 31 Gru 2013 08:30
    Karol Maczewski
    Poziom 10  

Czyli nie ma znaczenia czy FAAC czy Nice czy coś innego? Parametry tych napędów są podobne? A cenowo jak to się mniej więcej przedstawia?

0