Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka Bluetooth od Sony Ericsson => komputer USB->

28 Mar 2005 10:19 4692 11
  • Poziom 31  
    witam

chciałem się dowiedzieć czy ktoś może próbował kiedyś podłączyć słuchawkę od Sony Ericssona na BT lub inną, do komputera, za pomocą adaptera USB na BT ?
    Czy taki zestał może poprawnie pracować jako bezprzewodowy zestaw do np. Skype lub jako mikrofon systemowy?
  • Poziom 24  
    Oczywiście że będzie działać. Praktycznie wszystkie adaptery Bluetooth na USB posiadają odpowiednie profile dzięki czemu można zestaw słuchawkowy Bluetooth (np. od telefonu komórkowego) użyć jako bezprzewodowej słuchawki i mikrofonu. Już tak robiłem i osiągnąłem pełen sukces.

Główny problem to parowanie urządzeń, włączenie odpowiedniego profilu, ustawienie źródła dźwięku. Jeżeli będziesz już miał konkretny sprzęt i zainstalowane oprogamowanie to służe radą.
  • Poziom 24  
    Jak na razie to trochę nie ciekawie to wygląda. Na stronie producenta http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.pr...=&Section_Id=200583&pcount=&Product_Id=196899 nie ma nic o zestawie słuchawkowym :-( , a sam opis tego adaptera też nędzny.

Wszystko okaże się w praktyce. Jak zaistalujesz do niego oprogramowanie to zobaczysz jakie profile może obsługiwać. Teraz nie jestem w stanie dać Ci 100% odpowiedzi.

A może masz do niego instrukcję?
  • Poziom 31  
    niestety tak się nieszczęśliwie składa, że sprzęt ten jest w Holandii (a ja próbuję na odległość jakoś to skonfigurować). Instrukcja może i jest, ale po helendersku (nie liczył bym na nią za bardzo)
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    To jeszcze troszkę trudniej mamy :-)

Ten ktoś musi w programie do obsługi Bluetotha (zakładam że ma soft Widcoma) zrobić tak:
    - klika w ikonkę My Bluetooth Places, powinna być na pulpicie,
    - dalej My Device i powinien zobaczyć mniej więcej to co na obrazku poniżej,
    - musi mieć włączone profile My Audio Gateway i My Headset (ale wystarczy chyba tylko ten pierwszy),
    - teraz spowrotem to My Bluetoth Devices,
    - wprowadzić słuchawkę w stan rozgłaszania/meldowania/parowania jak kto woli,
    - teraz kliknąć Find Bluetooth Devices,
    - powinno znaleźć słuchawkę, dokonać parowania, PIN zazwyczaj 0000,
    - i już po wszystkim.

Teraz gdy naciśnie się przycisk na słuchawce to połączy się ona z kompem i będzie w niej słuchać to co leci np. w WinAmp, a to co będziemy gadać do mikrofonu będzie można np. sobie nagrać do wav lub mp3.
  • Poziom 11  
    A ja mam problem ze słuchawką SE, którego na razie nierozwiązałem :(

Słuchawka: Sony Ericsson HBH-600
    Telefon: SE T610, SE P900, Motorola V500
    Adapter USB: X-Micro.

Słuchawka działa idealnie z telefonami, które wymieniłem oraz innymi, z którymi miałem okazję ją przetestować. Przy połaczeniu z komputerem niestety mam problem. Oczywiscie adapter USB posiada profil słuchawkowy i przy połaczeniu np. przez Skype jest tak:
    1. Ja słyszę rozmówcę idealnie
    2. On mnie słyszy bardzo słabo (prawie wcale)
    3. Jesli już mnie słychać to mój głoś jest tak bardzo "zdigitalizowany" (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi :) ), że calkowicie niezrumiały.

pzdr.
    Michał
  • Poziom 24  
    Do Mgen: zrób tak:
    - wyłącz Skype,
    - otwórz Multimedia w Panelu sterowania i wybierz jako źródła dźwięku "profil" Bluetooth, dla odtwarzania i nagrywania,
    - teraz nawiąż aktywne połączenie słuchawka - komp,
    - odpal jakiś program do nagrywania dźwięku z mikrofonu,
    - nagraj z najlepszą jakością to co gadasz do mikrofonu zestawu słuchawkowego,
    - jeżeli nie będzie się nic nagrywać to poszukaj w ustawieniach programu gdzie można ustawić źródło nagrywanego dźwięku i oczywiście wybierz Bluetootha,
    - jeżeli nagranie jest dobrej jakości, nie ma już tego efektu digitalizaci, to problem leży po stronie Skype,
    - albo słabe łącze w górę, słaby komp (Skype nieźle obciąża), zła ustawienia w Skype, nie ten kompresor dźwięku itp.
    - jeżeli problem dalej występuje, to pozamykaj wszystkie zbędne aplikacje i ponownie zrób próby.
  • Poziom 11  
    jaco777 napisał:
    Do Mgen: zrób tak:

Dzięki za poradę! Ja wrócę do domu to popróbuję.

pzdr.
    Michał
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Ostatnio zauważyłem iż przy takich objawach sporo zależy od sterowników karty dźwiękowej i ustawień dźwięku w systemie. Przy mojej konfiguracji: Win98SE, SoundBlasterLive 5.1, MSI Bluetooth MS 6968, dowolna słuchawka Bluetooth, połączenie (słuchawka-komputer) za pierwszym razem przebiega bezproblemowo, w obydwie strony jakość jest dobra, brak rwania. Natomiast gdy się rozłączę i ponownie połączę to są takie efekty jak opisaliście: rwie, niewyraźnie itp. Pomaga niestety restart systemu.

Proponuje kombinować ze sterownikami od karty muzycznej (różne wersje) oraz ustawień systemu (domyślne źródło dźwięku a Multimedia itp.). Przy win XP sprawa komplikuje się jeszcze bardziej (beznadziejny system).