Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty adapter do SKYPE

gulson 26 Gru 2005 19:42 20505 58
  • Podłącz Skype, Tlenofon, MSN, GG, Yahoo, Net2Phone do telefonu stacjonarnego. Ten prosty adapter jest już od pewnego czasu sprzedawany na aukcjach. Koszt wykonania jest znikomy liczony w kilku złotych w szczególności jak wykorzystamy odnalezione w szufladzie podzespoły. Eliminacja zjawiska echa podczas rozmowy dzięki wykorzystaniu oddalonego od siebie w tradycyjnym telefonie mikrofonu i słuchawki. Specjalne oprogramowanie pozwala kontrolować Skype za pomocą klawiatury w telefonie - nie musisz podchodzić do komputera aby odebrać rozmowę lub zadzwonić. Możesz też podłączyć bezprzewodowy telefon np. Siemens Gigaset tj. możesz chodzić po mieszkaniu i rozmawiać z przyjaciółmi przez Internet za darmo!

http://www.elektroda.net/inne/telefon_skype.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    gulson
    Administrator Systemowy
    Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
    gulson napisał 18416 postów o ocenie 1622, pomógł 63 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2001 roku.
  • Sklep HeluKabel
    vinyl
    Poziom 10  
    Fajne, ale tylko do Skype'a jest plugin :(
    jani95
    Poziom 11  
    Witam, mam pytanie co będzie jak zamiast 9V podłącze 12V z zasilacza w kompie.
    Pozdrawiam Janusz
  • Sklep HeluKabel
    Tomy_m
    Poziom 16  
    Warto by było do TLENA coś takiego zrobić ...
    p4v3u
    Poziom 27  
    czy ktos moze wykonal juz wer. bez transformatora? jaki jest koszt? jaka jakosc?

daloby sie moze dorobic jakis ukladzic przelaczajacy? tzn raz korzystamy z 'normalnego 'telefonu a raz z vojpa?
    a czy znacie jakas wtyczke do skype ktora umozliwia wysylanie dzwieku np. z winampa? chodzi o to zeby podczas rozmowy mozna bylo np. wlaczyc muzyke rozmowcy, nie przykladajac mikrofonu do sluchawki :]
    tz_tomek
    Poziom 12  
    p4v3u napisał:
    czy ktos moze wykonal juz wer. bez transformatora?

Przecież kolega gulson wskazał link gdzie jest wersja beztransformatorowa.
    p4v3u
    Poziom 27  
    Cytat:

Przecież kolega gulson wskazał link gdzie jest wersja beztransformatorowa.

Ty chyba mnie nie rozumiesz, pytalem o koszt takiego urzadzenia, i jakosc?
    hasz50
    Poziom 1  
    Mam nadzieję ,że w najbliższym czasie na rynku pojawi się aparat telefoniczny ze skypem jako soft i kartą sieciową.To dopiero będzie radocha. /może ktoś z użytkowników forum zaprojektuje takie cacko/. Pozdrawiam
    reaven22
    Poziom 27  
    http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=5821

bawiłem się takim aparatem. bardzo przyjemny w obsłudze. niema dużo bajerów ale cena poniżej 80pln jest już przystępna.
    rdt
    Poziom 24  
    nooo kolego reaven22 a co powiesz na opinie uzytkownika co jest poniżej
    "Slabe wykonanie, zawiesza windows 9x, wbudowana karta muzyczna to nieporozumienie, konfiguracja ok 1 h..."
    reaven22
    Poziom 27  
    rdt całkiem możliwe bo SKYPE niewspiera windowsa 98. nawet jeśli się uda zainstalować to pracuje niestabilnie :)
    -bawiłem się słuchawką podłączoną pod komputer z win xp.. słuchawka wykrywa się jako dodatkowa karta dzwiękowa. problemów z instalacją niebyło. [/url]
    p4v3u
    Poziom 27  
    rdt napisał:
    nooo kolego reaven22 a co powiesz na opinie uzytkownika co jest poniżej
    "Slabe wykonanie, zawiesza windows 9x, wbudowana karta muzyczna to nieporozumienie, konfiguracja ok 1 h..."

ale to akurat jest normalne, bo win98 sie wiesza i bez sluchawek :]
    pepson
    Poziom 17  
    Czegoś tu nie rozumiem
    Cytat:

Eliminacja zjawiska echa podczas rozmowy dzięki wykorzystaniu oddalonego od siebie w tradycyjnym telefonie mikrofonu i słuchawki

a ze schematów wynika, że wyjście karty dźwiękowej jest praktycznie połączone z wejściem mikrofonowym.
    Czy ktoś może mnie "oświecić"?
    Jarema
    Użytkownik obserwowany
    Witam,
    A nie lepiej jest wykonać podstawowy AZL dostosowując go do potrzeb podłączenia do karty dźwiękowej ?
    P.S.
    Fajnie by było gdyby wtyczka np. do skype'a zmieniała stan któregokolwiek z bitów w którymkolwiek porcie tak by można było przy pomocy AZL wysłać sygnał zewu do telefonu.
    Inaczej jest to tylko tandetna zabawka którą zastąpić można podłączając najzwyklejszą słuchawkę od telefonu do karty dźwiękowej.
    shg
    Specjalista techniki cyfrowej
    pepson napisał:
    Czegoś tu nie rozumiem
    Cytat:

Eliminacja zjawiska echa podczas rozmowy dzięki wykorzystaniu oddalonego od siebie w tradycyjnym telefonie mikrofonu i słuchawki

a ze schematów wynika, że wyjście karty dźwiękowej jest praktycznie połączone z wejściem mikrofonowym.
    Czy ktoś może mnie "oświecić"?

Echo powstaje gdy sygnał z głośników dociera do mikrofonu, dźwięk "wyłapany" przez mikrofon zostaje wysłany do drugiego rozmówcy, u niego dzieje się to samo i dostajesz spowrotem to co słyszałeś przed chwilą.

Natomiast w tym ukłądzie wyjście karty i i wejscie mikrofonowe połączone są tak, że tworzą układ antylokalny, w takim układzie sprzężenie jest tłumione poprzez doprowadzenie do wejści mikrofonowego sygnału o przeciwnej fazie.
    linx
    Poziom 21  
    Witam!
    Zrobiłem tą przejściówkę bez trafka, nawet fajnie działa tylko mam pewien problem. Mianowicie ten plugin do skype'a nie działa mi. Ja mam Windowsa 2000, a plugin chodzi tylko pod Me i XP. Ma ktoś jakiś sposób na to :?:

Pozdrawiam
    p4v3u
    Poziom 27  
    jak wynioslo Cie to cenowo?
    czy jakosc jest taka sama czy moze cos sie pogorszylo?
    linx
    Poziom 21  
    Cytat:
    jak wynioslo Cie to cenowo?
    czy jakosc jest taka sama czy moze cos sie pogorszylo?

Cenowo: rezystory i kondensatory z wylutu, kabel miałem, jedyne kosztyjakie poniosłem to gniazdko telefoniczne ok. 6 zł i dwie wtyczki minijack ok. 2x 1,50zł i bateria.
    Jakość: Jakość jak na tak prosty układ przyzwoita. Wadą jest to że mój rozmówca słyszy swoje echo, a ja słysze sam siebie w słuchawce. Będę robił jeszcze przejściówkę z trafkiem to wtedy napisze jakie będą tego efekty.

Pozdrawiam LinX
    jareks91
    Poziom 21  
    gulson napisał:
    Podłącz Skype, Tlenofon, MSN, GG, Yahoo, Net2Phone do telefonu stacjonarnego.

no tak ale jak??:) Skype tak, bo jest do niego oprogramowania a GDZIE jest oprogramowanie do TLENOFONU??
    Pozdrawiam
    linx
    Poziom 21  
    Ja podłączyłem do skype ale bez tego softu - bo na win 2k nie działa dlatego nie mam odbierania rozmowy klawiszami w telefonie. Ten układ będzie działał i w tlenofonie tylko bez opcji np. odbierania.
    vinyl
    Poziom 10  
    Witam.

Jesli nie mozna np. w tlenofonie odbierac rozmow ani wybierac numerow z klawiatury to budowa tego wynalazku nie ma sensu.
    linx
    Poziom 21  
    vinyl napisał:
    Witam.

Jesli nie mozna np. w tlenofonie odbierac rozmow ani wybierac numerow z klawiatury to budowa tego wynalazku nie ma sensu.

Witam

Tutaj zgodze się z kolegą, szczególnie że tlen jest bardziej popularny w Polsce niż Skype. Może kiedyś powstanie do tlena plugin.

Pozdrawiam
    jareks91
    Poziom 21  
    To nie jest adapter tylko zwykły telefon na usb ktory podpinasz do kompa i mozesz dzwonić przez tlenofon też. Na allegro takie możesz kupić za 65 zł. Tylko temat nie dotyczy, co gdzie kupić i za ile. Tylko jak zrobić, bo kupić to zawsze można.
    Pozdrawiam
    p4v3u
    Poziom 27  
    a na jakie napiecie maja byc te kondensatory? wersja usb. 5v?
    linx
    Poziom 21  
    p4v3u napisał:
    a na jakie napiecie maja byc te kondensatory? wersja usb. 5v?

Większe niż 10V
    p4v3u
    Poziom 27  
    zrobilem wersje na 9v, kondensatory mam na 63v
    ale:
    1. przez jakis czas na linii dalo sie slyszec szum,
    2. rozmowca skypeout skarzyl sie na to ze slyszy siebie po raz drugi
    byc moze wynika to z tego ze uzywam jakiejs bateryjki 9v co do ktorej nie mam pewnosci, pod koniec tego tyyugodnia zajme sie tym juz 'na powaznie' i pokombinuje z nowymi batreiami :]
    linx
    Poziom 21  
    p4v3u napisał:

2. rozmowca skypeout skarzyl sie na to ze slyszy siebie po raz drugi
    byc moze wynika to z tego ze uzywam jakiejs bateryjki 9v co do ktorej nie mam pewnosci, pod koniec tego tyyugodnia zajme sie tym juz 'na powaznie' i pokombinuje z nowymi batreiami :]

Niestety u mnie jest tak samo. Sprób ściaszyć trochę głośność słuchawki (wave out) to będzie mniejszcze echo, ale i słabiej będziesz słyszał rozmówce. Ten układ tak ma :(
    Pozdrawiam LinX