Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Baleno 1.3 - Brak iskry, uwalone ECU?

Rinho 20 Sty 2014 00:25 1485 0
    Rinho
    Poziom 19  
    Witam, Baleno '98, 1.3 16V jeszcze na aparacie zapłonowym, ECU Denso. Nie znam dokładnej historii auta, wiem że stało ~rok. Spalony główny bezpiecznik 80A ( reszta wysoko prądowych nietknięta ), po odpięciu alternatora zwarcia brak.

Aktualnie działa pompa paliwa, wtryski, brak iskry. Czujnik wałka najprawdopodobniej sprawny ( nie miałem pod ręką ostatnio oscyloskopu, jednak na pomiarze oporu wykazywał zmianę przy przejściu przez "zęby" koła w aparacie zapł.). Zasilanie cewki jest, po podłączeniu na krótko daje iskrę słabą bo słabą ale jest. Instalacja przedzwoniona, wszystkie połączenia są...

Zwora dla trybu diagnostycznego... kontrolka check'a miga cały czas (bez zworki gaśnie po chwili od przekręcenia). Podpinałem również WoW'a jednak brak komunikacji (auto jak i silnik na liście obsługiwanych). Po otwarciu ECU spalona dioda ( nie pamiętam na tą chwile oznaczenia i numeru na PCB, wymieniona na zamiennik, nic się nie zmieniło).

Czyżby problem z ECU? Czy może uwalony moduł zapłonowy? Immo na razie nie brałem pod uwagę, ale czy też może powodować coś takiego?

Z góry dziękuje za pomoc i rady;)
  • PCBway