Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta gazowa katalityczna czy płyta elektryczna indukcyjna

25 Lut 2014 12:55 5130 12
  • Poziom 36  
    Witam jak w tytule dotąd przez 3 lata byłem użytkownikiem płyty indukcyjnej. W związku ze zmianą mieszkania zmuszony jest do zakupu nowej zabudowy, zastanawiam się nad tym rozwiązaniem:
    http://agdlab.pl/testy/SOLGAZ.ceramiczna.plyta.gazowa.test,3355

Czy ktoś ma PRAKTYCZNE doświadczene z nimi?
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Akurat temat dla mnie też jest interesujący, i chętnie usłyszał bym opinie osób posiadających podobne urządzenie.

@skryn co wniósł Twój post do tematu?

Żenada.
  • Poziom 36  
    skryn - ale nie do końca rozumiem? Zmieniam mieszkanie i mam wybór gaz z sieci lub indukcja. Stare AGD i tak zostaje, ponieważ robię generalny remont.

Dodano po 2 [sekundy]:

skryn - ale nie do końca rozumiem? Zmieniam mieszkanie i mam wybór gaz z sieci lub indukcja. Stare AGD i tak zostaje, ponieważ robię generalny remont. Rozliczenie indywidualne, w tej chwili jako, że poprzedni właściciel wypowiada umowę mam możliwość całkowitej likwidacji instalacji gazowej w mieszkaniu.
  • Poziom 36  
    skryn - dziękuję z link, tylko chodzi mi o ten konkretny "niby genialny" wynalazek, dane producenta wygląda teoretycznie zachęcająco tylko właśnie jakoś nie bardzo chce mi się w nie wierzyć jak i w takie "niezależne" i "obiektywne" testy.
  • Poziom 14  
    Ja tez nie rozumiem co skryn ma na myśli.
    bmserwis czy przewidujesz używanie gazu do CO lub ogrzewania wody?? Słyszałem tylko o tej płycie, nie znam nikogo kto by jej używał i też chętnie poczytam o jej zaletach i wadach.

skryn dzięki za linka - to dużo wyjaśnia.
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    OK dziękuję za opinię, co do testów dlatego właśnie napisałem w cudzysłowach, aby podkreślić jaką mają one dla mnie "wartość". ;)
  • Poziom 15  
    @skryn - no fajnie zrobiłeś rozpiskę z punktu teoretyka. Tyle że z tych zagadnień zdaję sobie sprawę.
    Płytę elektryczną to mam, używam i wiem jak wychodzi w kosztach.
    Natomiast interesuje mnie użycie takiej płyty gazowej z punktu widzenia osoby posiadającej takowy sprzęt.
    Nikt tu nie ma takiego sprzętu w domu?
    Może jednak ktoś podzieli się opinią użytkownika?
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    Zdecydowałem się w końcu na tradycyjne rozwiązanie płyta Whirlpool ACM 850 BH + piekarnik Whirlpool AMW 599 IX. Jak na razie użytkuję drugi miesiąc i jestem bardzo zadowolony.