Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny piszczący, "wibrujący" dzwięk komputera.

02 Mar 2014 09:56 1755 12
  • Poziom 8  
    Witam od 2 dni jestem właścicielem takiego zestawu.

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)

Procesor serwerowy Intel Xeon E3-1230 v3 (8M Cache, do 3.70 GHz) BOX BX80646E31230V3

Płyta główna ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) (H87 PRO4)

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W (OCZ600MXSP)

Po jednym dniu bardzo cichego chodzenia komputer zaczął wydawać dosyć drażniący dźwięk. Takie wysokie wibracje, wydaje mi się że to górny wentylator obudowy bo gdy przykryje ręką kratkę wentylacyjna nad właśnie tym wentylatorem dźwięk ustaje. Czy da się coś z tym zrobić bez odsyłania sprzętu na reklamacje? Jestem uwiązany terminami i rozstawanie się ze sprzętem nie wchodzi w najbliższym czasie w grę. Czy sklepy w ogóle uznają takie reklamacje?
  • Spec od komputerów
    Nie możesz sam sprawdzić co dokładnie wydaje ten dźwięk i naprawić/przykręcić/przykleić?
  • Poziom 8  
    na 90% wydaje mi się że to górny wentylator. Ale nie znam się nie tym nie wiem jak miałbym to naprawić. Wszystko wydaje się być dobrze przykręcone, komputer kupowałem razem z montażem na morele.net
  • Poziom 43  
    MistrzKumite napisał:
    na 90% wydaje mi się że to górny wentylator

Odłącz go i będziesz wiedział na 100%, oczywiście jak nie ma plomby gwarancyjnej na bocznej pokrywie.
    Jeśli to jego wina to albo sam wentylator wpada w wibrację lub obudowa.
  • Poziom 8  
    Odłączyłem i na 100% to wentylator z górnej części obudowy. Nie znalazłem nic co by się tam dało dokręcić lub docisnąć więc nie zostaje mi nic poza odesłaniem na gwarancji? Czy ktoś ma doświadczeniem z reklamowaniem towaru w morele.net. Ile taka reklamacja może potrwać?
  • Poziom 43  
    Jak jesteś już tak daleko, to odkręć ten wentylator i wstaw jakieś podkładki gumowe lub z filcu.
  • Poziom 8  
    Nic takiego w domu nie posiadam, jaką gumę/filc mógłbym do tego kupić? Czy takie wentylatory są drogie? Jeśli by się okazało, że jeden jest wadliwy? Jak to nie duża kasa to bym wymienił sam bez odsyłania bo zależy mi na czasie.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Możesz na razie odłączyć ten jeden wentylator, nic się nie stanie jeżeli nie będzie działać. Możesz go też wykręcić z obudowy i sprawdzić czy po odkręceniu również wydaje takie dźwięki. Jeżeli nie to jest sprawny i nie trzeba go wymieniać. Jedynie dobrze przykręcić lub zastosować podkładki.
  • Poziom 25  
    Najlepiej było by wymienić na taki jaki masz w obudowie.
  • Poziom 8  
    Wymieniłem na ten silentium - błoga cisza:) dzięki, i temat można zamknąć:)