Witam,
Mam problem z tym laptopem - otóż wisi na etapie BIOSu (na dole jest podpowiedź Press F2 to enter setup), wskaźnik ładowania stoi w połowie. Oczywiście nie wejdę ani do Setupu, ani do wyboru MultiBoot - nie da się. Laptop reaguje na wyłącznik i na Ctrl+Alt+Del.
- Próba uruchomienia z Fn+R - nie daje zupełnie nic, jest czarny ekran i 0 reakcji
- Sprawdziłem że każdy port USB prawidłowo daje zasilanie
- Dysk twardy jest ewidentnie uszkodzony. Odłączyłem go, napęd DVD, kartę WiFi i bluetooth, pamięć RAM (RAM włożyłem z innego, działającego laptopa), baterię laptopa (zwarłem piny po odłączeniu), baterię od płyty głównej. Odłączyłem także wszystkie tasiemki, z wyjątkiem tej od włącznika.
Ale nadal dzieje się to samo. Tu przeczytałem podobne objawy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2704427.html . Jak mam to sprawdzić i czy da się to gdziekolwiek naprawić zanim zamówię nową płytę główną?
Mam problem z tym laptopem - otóż wisi na etapie BIOSu (na dole jest podpowiedź Press F2 to enter setup), wskaźnik ładowania stoi w połowie. Oczywiście nie wejdę ani do Setupu, ani do wyboru MultiBoot - nie da się. Laptop reaguje na wyłącznik i na Ctrl+Alt+Del.
- Próba uruchomienia z Fn+R - nie daje zupełnie nic, jest czarny ekran i 0 reakcji
- Sprawdziłem że każdy port USB prawidłowo daje zasilanie
- Dysk twardy jest ewidentnie uszkodzony. Odłączyłem go, napęd DVD, kartę WiFi i bluetooth, pamięć RAM (RAM włożyłem z innego, działającego laptopa), baterię laptopa (zwarłem piny po odłączeniu), baterię od płyty głównej. Odłączyłem także wszystkie tasiemki, z wyjątkiem tej od włącznika.
Ale nadal dzieje się to samo. Tu przeczytałem podobne objawy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2704427.html . Jak mam to sprawdzić i czy da się to gdziekolwiek naprawić zanim zamówię nową płytę główną?