Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo ~1000zł i mętlik w głowie.

31 Mar 2014 11:42 1647 18
  • Poziom 7  
    Witam. Na wstępie zaznaczę, że pytania będę numerował- łatwiej będzie udzielić odpowiedzi. Chcę zakupić jakiś przyzwoity sprzęt do słuchania muzyki (rock) w pokoju (20m²). Przejrzałem już chyba z tysiąc stron na ten temat i gdy już przekonałem się do kupna używanych altusów nagle czytam, że mają płaskie brzmienie. Jestem laikiem i nie miałem okazji słuchać profesjonalnego sprzętu. Przy PC mam marne creative'y, ale np. bardzo lubię słuchać muzyki w aucie (fiat stilo 02' w standardzie, niezły bas, ładnie odseparowane poszczególne pasma). [1] Czy te Altusy (110 albo 75) zaskoczą mnie pozytywnie w porównaniu do tego co mam w samochodzie? [2]Czy może poszukać czegoś innego? Na całość mam około 1000zł, potrzebuje 2 kolumn+wzmak+odtw CD ([3]da radę znaleźć coś co odtwarzałoby też z pendrive'a?). [4] A może byłoby lepiej gdybym kupił jakąś mini-wieżę (pianocrafta od yamahy)? Zależy mi przede wszystkim na jakości, nie chcę wybijać tym szyb, ale od czasu do czasu chętnie bym też pohałasował.

Dziękuję już za samo przeczytanie, czekam na odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich!
  • Poziom 26  
    1. Myślę, że w porównaniu do tych głośników, które masz aktualnie na pewno Altusy 110 czy 75 Cię zaskoczą brzmieniem jednak osobiście polecam Ci wybrać Altony 110, są w cenie ok 400zł, a będą o wiele lepszym wyborem niż te, które zaproponowałeś.

2. Moja propozycja to: Tonsil Alton 110 (ok. 400zł), wzmacniacz Yamaha A-1000 (był ostatnio za 600zł) lub jakaś Yamaha A-520 (nie pamiętam cen ale na cd powinno zostać) Co do odtwarzacza cd to nie będę się wypowiadał bo się na nich nie znam zbytnio.

3. Z tym może być ciężko jak wszystko ma się zamknąć w 1000zł

4. No Yamaha Pianocraft fajny sprzęt jest wg mnie, ale osobiście zdecydowałbym się na kolumny i wzmacniacz.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jeśli ma to zrobić różnicę to 1300 max mogę wydać. Na tym penie też mi w sumie zależy, kolekcja płyt jest, ale zawsze fajnie wrzucić sobie coś od razu jak się ma na to ochotę.

W czwartek po południu będę miał trochę czasu na poszperanie w necie, w razie czego mogę liczyć na to, że ocenicie to co znalazłem?
  • Poziom 7  
    Pisząc, żebym z Tonsilem dał sobie spokój z takim budżetem masz na myśli, że to co zaproponowałeś będzie lepsze w tej sytuacji?

Czy dobrze zrozumiałem - mam szukać kolumn z dwoma głośnikami o takich samych średnicach? Nie lepiej gdy są różne- duże dla niskich tonów i małe dla wysokich? Czy takie dwie 20cm nie spowodują, że brzmienie będzie płaskie?

Przepraszam, że tyle pytam zamiast po prostu zaufać Twojemu doświadczeniu, ale 1300zł to niemało dla mnie i chcę być zadowolony.
  • Poziom 7  
    Pogrzebałem i prawdę mówiąc nie ma tego zbyt wiele, może trzeba poczekać aż coś się pojawi?

Nie wiem czy te kolumny są warte swojej ceny, ciężko na necie znaleźć nawet info o średnicach głośników:

http://allegro.pl/kolumny-canton-karat-930-audiofilskie-i4119775056.html

http://allegro.pl/summit-lx1000-kolumny-vintage-i4114757237.html

http://allegro.pl/kolumny-heco-professional-550-super-okazja-i4102754127.html

http://allegro.pl/kolumny-stereo-mb-quart-one-gwarancja-i4113954475.html

Coś z tego się nadaje wgle? Jak znasz jeszcze jakieś firmy to podeślij, poszukam jeszcze.
  • Poziom 7  
    No to trzeba na coś poczekać w takim razie:(
  • Poziom 7  
    Napisałem maila do sprzedającego, że jak wystawi za 700zł to biorę bez pytania :)

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Znalazłem jakieś info na necie:
    niskotonowy - 8" - 20cm,
    średniotonowy - 6,5" - 16,5cm,
    wysokotonowy 1" - 2,5cm.

Da radę?
  • Poziom 7  
    Kupiłem te kolumny. Są prawdopodobnie w drodze. Teraz trzeba myśleć nad wzmacniaczem.

Jako, że wypowiedź dotyczy czegoś nowego to napisałem nowy post, mam nadzieje, że nikt mnie nie ukarze:)
  • Poziom 7  
    Chyba nie na moją kieszeń. Może i tym razem uda się utargować trochę, dam znać:)
    Ile Twoim zdaniem są warte? Będę się kłócił o 500 :)
    Te wzmaki spełniają wszystkie warunki do grania z tymi kolumnami?
  • Poziom 7  
    podpinam się pod temat i proszę o opinię co sądzicie o tym zestawie za 1 tyś zł? allegro.pl/show_item.php?item=4133374166
    i do tego co polecacie z kolumn podstawkowych?
  • Poziom 7  
    Kupiony Sony TA-F570ES. Teraz jeszcze odtwarzacz cd. Fajnie by było jakby mógł czytać USB:) No i oczywiście przewodów potrzebuje wszystkich. Chce to pozamawiać już teraz, żeby na święta mieć.
    [1] długość przewodów dla obu głośników ma być taka sama? Chce je ustawić tak :
    Zestaw stereo ~1000zł i mętlik w głowie.
    Polecasz jakieś?