Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T - na 10 Telewizorach analogowych

wyginty 24 Kwi 2014 07:45 1545 17
  • #1 24 Kwi 2014 07:45
    wyginty
    Poziom 9  

Witam. Chciałbym przerobić instalacje antenową w moim hoteliku a mianowicie.
    Obecnie posiadam 10 telewizorów analogowych i do każdego dokupiłem tuner dvb-t
    wiwa 55, które często się wieszają lub coś w nich nawala, albo klienci mają problem z dwoma pilotami itp.
    Chciałem zastosować modulator 8 kanałowy mixpol lub modulatory 1 kanałowe i podłączyć je pod sumator. Wtedy jak nawali mi jeden dekoder to zniknie jeden kanał w telewizorze a nie wszystkie tak jak jest w tym przypadku.
    Jakbym wiedział że te dekodery wiwa to taka lipa to bym..., ale Polak mądry po szkodzie.
    Może ktoś z forumowiczów podpowie mi jak to zrobić tak aby wyszło najtaniej.
    Może ktoś podrzuci mi jakiś schemat podłączeniowy pojedynczych modulatorów.
    Czy muszę zastosować jakieś wzmacniacze?
    Proszę o poradę

0 17
  • #2 24 Kwi 2014 08:45
    genek75
    Poziom 20  

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych TV.
    Stacja o jakiej piszesz kosztuje ponad 3000 PLN i nasz tylko 8 programów.

Zakup 10 szt. nowych 23" TV hotelowych to jakieś 5500 PLN i będziesz miał 24 programy w każdym z nich.

Jedyna alternatywa to modulatory. Osiem modulatorów analogowych MAW-200 do tego sumator i wzmacniacz wzmacniacz powinno ci wystarczyć jakieś 2000 PLN.

Ale najprościej będzie skorzystać z pomocy specjalisty Link

Post był raportowany jako regulamin pkt 3.1.10 .

Moderowany przez SP5ANJ:

Poprzez notoryczne reklamowanie własnej firmy (pracownik, właściciel), otrzymujesz już kolejne Ostrzeżenie.
    Regulamin pkt 3.1.10

0
  • #3 24 Kwi 2014 09:09
    ArtMedia
    Poziom 26  

wyginty napisał:
    ...
    Może ktoś z forumowiczów podpowie mi jak to zrobić tak aby wyszło najtaniej.
    ...

Najtaniej byłoby dokupić piloty MEMO CONTROL, aby był jeden pilot do TV i tunera i zrobić porządek z problematycznymi egzemplarzami tunerów.
    Też mam pensjonat i tunery WIWA. Nie ma z nimi żadnego problemu. Zawieszają się raz na pół roku lub rzadziej.
    Najprawdopodobniej trafiłeś na egzemplarze z wadliwą serią pamięci? Serwis załatwia sprawę jednorazowo i skutecznie.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  • #4 24 Kwi 2014 11:44
    [QQQ]
    Poziom 17  

genek75 napisał:
    Stacja o jakiej piszesz kosztuje ponad 3000 PLN i nasz tylko 8 programów.

Natomiast zastosowanie modulatorów zewnętrznych ( tańszych ) może skutkować pogorszeniem jakości i dodatkowo masz dalej sygnał analogowy w.cz ( zakłócenia, intermodulacje itp ) . Miałem podobny przypadek klient kupił do hotelu 20 Mant po 2 miesiącach działało 15 po 4 ok 10. Najpierw przekładał między pokojami ale to było dość kłopotliwe. Wyjściem okazało się dokupienie 5 dekoderów i oddawanie tych co padały do naprawy ( trwało ok miesiąca i dostawał nowy - kupował w markecie ) a jako ze miał zapasowe nie musiał się martwić o braki.

Co do problemów z 2 pilotami - jakimś wyjściem byłoby zabranie pilota z TV. Aby to miało sens TV powinien:

1 włączać się po wciśnięciu guzika zasilania ( jak wymaga jeszcze wciśnięcia np Kanał UP może być za trudne ;)

2. automatycznie przełączać się w tryb AV po włączeniu dekodera.

3. pamiętać ustawiona głośność ( ustawiona na tyle głośno aby po pogłośnieniu na max na pilocie dekodera było za głośno ( wtedy zawsze wystarczy regulacja pilotem dekodera )
    3

0
  • #5 24 Kwi 2014 11:48
    otapi
    Poziom 25  

a skąd weźmiesz sygnał dla ośmiu kanałów modulatora? z 8 dekoderów? ;]

0
  • #6 24 Kwi 2014 18:20
    [QQQ]
    Poziom 17  

otapi >>> tak to oczywiste

0
  • #7 24 Kwi 2014 21:50
    wyginty
    Poziom 9  

Wszystko się zgadza. Wymiana pilotów na memo control też mogła by być.
    Tylko często się zdarzają osoby starsze dla których zwykły pilot z dwoma funkcjami power może stanowić problem.
    Cały czas obstaje za modulatorem mixpol 8 kanałów w cenie około 900 zł
    Plus do tego przewod euro czincz na każdy kanał
    Wyjście z modulatora i wejście w sumator.
    W tej chwili mam 10 tunerow wiwa HD 55 wiec po podłączeniu ośmiu zawsze dwa będę miał
    w zapasie.
    Tylko jestem ciekawy jak będzie z jakością obrazu, czy bardzo straci?
    Może ktoś z forumowiczów montował taki modulator i może się coś więcej na ten temat wypowiedzieć?

Zawsze też mogę zrobić aktualizację tunera przez USB tylko nie wiem czy soft ze strony producenta załatwi sprawę, może ktoś ma lepszy soft do HD 55 wiwa.
    Kiepsko jeśli tuner się zawiesi i nic nie mogę zrobić wtedy tylko serwis, a to czasowo schodzi, no i gwarancja się skończyła, mógłbym też to zrobić posiadając programator flash i odpowiedni soft,
    tylko nie wiem jaki programator kupic i jaki soft.
    Może ktoś podrzuci, będę wdzięczny.

0
  • #8 24 Kwi 2014 22:00
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 24 Kwi 2014 22:12
    wyginty
    Poziom 9  

Tzn. Jaki osprzęt masz na myśli???

0
  • #10 24 Kwi 2014 22:12
    [QQQ]
    Poziom 17  

wyginty >>> rozważ tylko taka opcje nawala modulator ( zanim naprawisz ) - NIE CHODZI NIC - zamiast jednego montujesz 8 modulatorów ( nie piszę o tunerach z modulatorem bo już masz tunery ) - jak nawali to 1 więc zostaje 7 ;) działających

0
  • #11 24 Kwi 2014 22:17
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 24 Kwi 2014 22:20
    [QQQ]
    Poziom 17  

mihal2002 >>> w czym widzisz problem ?

0
  • #13 24 Kwi 2014 22:21
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 24 Kwi 2014 22:45
    [QQQ]
    Poziom 17  

mihal2002 >>> Jak Cie rażą pytania to po prostu nie odpowiadaj - zachowaj całą swą mądrość dla siebie ;) - a jak chcesz pomóc to nie jęcz tylko podaj parę sensownych rad przydatnych w tej konkretnej sytuacji.

0
  • #15 25 Kwi 2014 07:51
    otapi
    Poziom 25  

Moje pytanie było retoryczne a miało na celu zwrócenie uwagi na to że jak Ci 10 tunerów się zawiesza u klienta w pokoju to że jak je postawisz przed modulator to nie będą się zawieszać? BTW tak czy siak musisz mieć te 8-10 tunerów bez względu gdzie stoją, jak w pokoju to klient ma 24 programy jak za modulatorem to 8. W obu przypadkach używasz praktycznie tyle samo sprzętu.

0
  • #16 25 Kwi 2014 09:10
    [QQQ]
    Poziom 17  

otapi >>> masz oczywiście racje z jedną drobną różnicą tych tunerów się nie przełącza ;) więc nawet "zawieszony" ( czyli nie odpowiadający nas pilota ) działa poprawnie.

0
  • #17 25 Kwi 2014 12:00
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Możesz zrobić tak jak mówisz:

http://www.dipol.com.pl/oferta-tv-tv-sat-modulatory-jednowstegowe-vsb,4968.htm

np 4 dwukanałowe http://www.dipol.com.pl/dwukanalowy_modulator...rd_k_6-12_21-69_s1-s40_mt420_terra_R82515.htm

Ale chyba lepiej byłoby z twojego punktu widzenia te same pieniądze zainwestować w TV tak jak już doradził ci Genek75 - tryb hotelowy, przy kupnie 10 sztuk TV możesz próbować negocjować małego rabatu.

Modulatory dwuwstęgowe wymagają dużych odstępów miedzykanałowych (co najmniej 2 kanały)... wiec generalnie te 8 kanałów zajmie ci w kablu co najmniej 16 - 20 kanałów - pojawia się problemy z tiltem przy instalacji itd itp.

0
  • #18 25 Kwi 2014 17:10
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

PANOWIE. Po raz kolejny "zauważam" (po Waszych podpowiedziach/wypowiedziach), że w Waszych "animozjach" jest chęć podpowiadania "po Swojemu". :!:
    _____

Aby nie być stronniczym (w sprawowanej tu Funkcji Charytatywnej) - muszę nadmienić czy wspomnieć.

wyginty napisał:
    Tzn. Jaki osprzęt masz na myśli???

Muszę również stwierdzić, że taki założony temat i takie konkretne pytanie - jest niczym więcej, jak - chęcią pozyskania "darmowej' podpowiedzi, dla Kogoś kto jest w stanie zatrudnić Fachowca z tej branży.

Bez urazy, ale ("dbając" o ten dział - jako MOD) jestem wręcz zmuszony "zasugerować", że nie jest to dział serwisowy a tylko Użytkowy i oczywiście możemy zadawać [takie i inne pytania] i oczekiwać na [takie i inne] odpowiedzi - ale zawsze będą one obarczone podstawowym błędem z poziomów takiego "systemu" osób podpowiadających..
    (wróżkami nie jesteśmy i z fusów nie wróżymy) (wrażliwość userów w pojęciu - dnia, godziny, nastawienia psychicznego czy nawet "kłótni" z "połowicą" -- są wykładnią w zaangażowaniu czy "chęci" zdradzenia "tajników instalacji" -- w takich podpowiedziach). :cry:

Nie mogę odmówić Tobie takiego sposobu "wypowiedzi" z samego założenia Regulaminowego - ale chciałbym tylko "zasugerować" , że podpowiadający Fachowcy [czują/wyczuwają], że Ktoś chciałby uzyskać takich Fachowych podpowiedzi. :!:

Fachowiec czy Użytkownik/Uczestnik tego Forum - chce z własnej nieprzymuszonej "woli" pomagać" - no ale ... .
    Nie można tych FACHOWCÓW "ganić" za to, ale wiadomo, że chodzi tu o coś bardziej subtelnego, którym w myśl powiedzenia jest jakby prawdą w samym myśleniu w działaniu wręcz komercji.
    (samo życie, czyż nie)

--- myśl przewodnia -- jak nie wiadomo o co chodzi - to wiadomo o co chodzi (te niewiadome ?) --- :D

Chcę tu od razu - przeprosić - wszystkich "pisząc w dziale" w Moim uzewnętrznieniu, niektórych "prawideł" rządzących" tym Światem a i również Naszym Forum, ale jest to chyba nieodwracalna tzw. "kolej rzeczy", że Fachowiec powinien mieć jakieś "profity" z tych podpowiedzi.
    Profity nie muszą być tylko "gratyfikacją" monetarną ale i również gratyfikacją "uznaniową" czy "punktową" w myśl założeń tego Forum.

Dość wyraźnie dostępne "klawisze" pod postami :
    pomógł - punkty
    DVB-T - na 10 Telewizorach analogowych

Pozdrawiam. Adam Moderator odpowiedzialny w tym dziale.

0