Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo b590 - Wymiana procesora Celeron na Pentium

25 Kwi 2014 09:39 4614 16
  • #1 25 Kwi 2014 09:39
    727754
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 25 Kwi 2014 09:52
    Epox
    Poziom 38  

Na początek screeny z programu CPU-Z zakładki: CPU, Mainboard.
    Z info z wujka google wynika że siedzi tam Intel HM77 więc teoretycznie można zainstalować procesory z listy: http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM77_Express.html
    Trzeba to zweryfikować np screenami z wymienionego programu, dopasować TDP procesora czyli nie wyższe niż 35W i oczywiście odpowiednie gniazdo (FCPGA988 czyli popularne G2).

0
  • #5 31 Mar 2016 16:21
    hypnotix
    Poziom 9  

odgrzebie trochę temat. ten sam model laptopa czyli Lenovo B590 dokładnie model 20206. wymieniłem procka z z B830 na i3-3110m (laptop wyłącza się po 28 minutach) oraz na i 5-2520m (laptop wyłącza się po 28 minutach). Na pewno się nie przegrzewa sprawdzam cały czas temperatura i jest w normie czyli koło 50 stopni. Laptop wystarczy włączyć i nic nie robić na nim 28 minut i się wyłączy (nawet jak go obciągarze prime czy 3dmark wytrzymuje 28 minut). Podczas obciążania sprawdzam temperaturę i jest koło 70 stoni nigdy więcej. Procesory włożyłem do innego laptopa asusa i chodzą normalnie asus się nie wyłącza. Co może być przyczyną

0
  • #6 01 Maj 2016 03:23
    marcvbnm
    Poziom 1  

Post#5 31 Mar 2016 16:21 Re: Lenovo b590 - Wymiana procesora Celeron na Pentium Dodaj do ulubionych na forum Cytowanie selektywne - zaznacz tekst wiadomości i kliknij Odpowiedz z cytatem
    odgrzebie trochę temat. ten sam model laptopa czyli Lenovo B590 dokładnie model 20206. wymieniłem procka z z B830 na i3-3110m (laptop wyłącza się po 28 minutach) oraz na i 5-2520m (laptop wyłącza się po 28 minutach). Na pewno się nie przegrzewa sprawdzam cały czas temperatura i jest w normie czyli koło 50 stopni. Laptop wystarczy włączyć i nic nie robić na nim 28 minut i się wyłączy (nawet jak go obciągarze prime czy 3dmark wytrzymuje 28 minut). Podczas obciążania sprawdzam temperaturę i jest koło 70 stoni nigdy więcej. Procesory włożyłem do innego laptopa asusa i chodzą normalnie asus się nie wyłącza. Co może być przyczyną

odpisuje apropos tego postu
    nie mam dużej wiedzy spróbuje pomoc
    zasilacz być może się przegrzewa mało prawdopodobna opcja
    a może to wina Windowsa należy na nowo zainstalować bo nie ma wgranych odpowiednich sterowników polecam spróbować przeinstalować Windows

0
  • #7 11 Wrz 2016 21:21
    AdrianBany
    Poziom 1  

Witam, jest to problem związany z chipsetem, Lenovo specjalnie wsadza gorszy chipset do gorszego procesora, i jest ustawiony licznik pol godzinny, laptop wyłączy się nawet w biosie, system bez problemu się zainstaluje na i5 po zmianie ze zwykłego, bo te pol godziny liczy się od każdego restartu a restart podczas instalacji jest kilka razy,
    jedyna opcja by wsadzić do tego laptopa lepszy procesor to zmienić razem z płytą główna która ma chipset który obsłuży go

strasznie mnie wkurzyli z tym, coraz gorzej z tymi laptopami jest... lutowane albo polokowane...

0
  • #8 19 Wrz 2016 19:06
    pirania36
    Poziom 11  

W tym modelu Lenovo B590 możemy mieć HM70, HM77 i starsze HM65. Na tym drugim możemy już szaleć z procesorami ale pierwszy obsłuży maksymalnie Pentiumy.
    http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM70_Express.html
    Przed wymianą CPU sprawdźcie jaki chipset siedzi bo takie sytuacje jak u hypnotix to tylko przez niedobrany procesor do chipsetu.

0
  • #9 18 Lut 2017 09:38
    pingwin_corp
    Poziom 10  

Tym razem ja odgrzeję kotleta :) udało się komuś wymienić procka w B590 na coś mocniejszego niż Celeron 1005M? Jakiś konkretny model?

0
  • #10 18 Lut 2017 10:56
    pirania36
    Poziom 11  

Ja wymieniałem już w dwóch egzemplarzach z chipsetem HM70 na Pentium 2030m z aliexpress.
    Według opisu chipsetu w internecie to powyższy procesor to maksimum które może obsłużyć.

0
  • #11 26 Sty 2018 15:05
    adikow
    Poziom 13  

Czyli reasumując:
    1. Sprawdzamy jaki mamy chipset programem CPU-Z zakładka Mainborad
    2. Wyszukujemy i dopasowujemy procesor do chipu płyty link : http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/index.html
    3. Wymieniamy na szybszy i cieszymy się ;)

A tak poza tym to chciałem dodać moje spostrzeżenia.
    Mam dwa laptopy Lenovo jeden B590 z Celeronem 1005M drugi T430 z Core i5, oba na Windows 7 i powiem szczerze nie widzę dużej różnicy w prędkości działania. Moim zdaniem wszystko zależy od samego systemu.

0
  • #13 26 Sty 2018 19:42
    adikow
    Poziom 13  

sylweksylwina napisał:
    To że CPU jest kompatybilny z chipsetem to nie znaczy, że jest kompatybilny z płytą główną/laptopem.

Czemu tak sądzisz, co jeszcze?

0
  • #14 26 Sty 2018 22:29
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Kwestia kompatybilności to kłopotliwy temat. Nikt tobie nie powie że procesor XYZ będzie działał w komputerze ABC na 100% jeżeli wcześniej tego nie sprawdził, a nie ma tego w specyfikacji producenta. Najlepiej wymienić na CPU taki jaki był montowany w fabrycznych konfiguracjach.
    Do tego zostaje ewentualny Intel Anti Theft i automatyczne wyłączenie po 30 min.

Poza tym w ogóle zobaczyłeś że odkopujesz archiwalny temat???

0
  • #15 26 Sty 2018 23:08
    adikow
    Poziom 13  

Oczywiście że producent ma swoje zabezpieczenia jak sprawdzę napiszę

no i co z tego że archiwalny? jeśli otwarty to nie można nic dopisać ;) dla tych co chcą coś zmienić jest nadal aktualny.

0
  • #16 26 Sty 2018 23:41
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

adikow napisał:
    no i co z tego że archiwalny? jeśli otwarty to nie można nic dopisać ;)

Można dopisać, coś co będzie pomocne dla autora tematu (czyli np. rozwiązanie jego problemu, odpowiedź "która jeszcze nie padła" na zadane pytanie).
    Jeśli chce kolega kontynuować, proszę o konkretne wypowiedzi, które mogą być pomocne dla samego autora jak i innych użytkowników.

0
  • #17 27 Sty 2018 10:45
    adikow
    Poziom 13  

to też uczyniłem reasumując poprzednie wypowiedzi, które nie były jednoznaczne i jak widać po odpowiedzi na mój post dalej nie są czyli problem nie rozwiązany,

0