Witam!
Kupiłem nowego laptopa (Acer PB ENTE69BM). BIOs który posiada to insyde20 rev 5.0. Mój problem polega na tym iż laptop jest bez systemu i chciałbym wgrać windowsa 7, jednak ustawienie bootowania z dvd jest niemożliwe. Troszkę szperając po internecie znalazłem, że powinienem zmienić boot secure na enable jednak jest to niemożliwe ponieważ ta opcja jest tak jakby poświetlona na szaro i nie da się na nią najechać. Z tego co wiem, aby umożliwić to, powinienem zmienić boot type z UEFI na CMS. I tu się rodzi moje pytanie. Jak to zrobić? Najechać na tą opcję mogę jednak nie wiem jak ją zmienić. Próbowałem strzałkami, f1,f2,f3....... można powiedzieć że wszystkie najprostsze kompbinacje. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuje.
Kupiłem nowego laptopa (Acer PB ENTE69BM). BIOs który posiada to insyde20 rev 5.0. Mój problem polega na tym iż laptop jest bez systemu i chciałbym wgrać windowsa 7, jednak ustawienie bootowania z dvd jest niemożliwe. Troszkę szperając po internecie znalazłem, że powinienem zmienić boot secure na enable jednak jest to niemożliwe ponieważ ta opcja jest tak jakby poświetlona na szaro i nie da się na nią najechać. Z tego co wiem, aby umożliwić to, powinienem zmienić boot type z UEFI na CMS. I tu się rodzi moje pytanie. Jak to zrobić? Najechać na tą opcję mogę jednak nie wiem jak ją zmienić. Próbowałem strzałkami, f1,f2,f3....... można powiedzieć że wszystkie najprostsze kompbinacje. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuje.