Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stag 200-6 - Błąd wtryskiwacza 2

lepper005 18 Maj 2014 13:54 1404 2
  • #1 18 Maj 2014 13:54
    lepper005
    Poziom 2  

Witam!
    prosił bym o pomoc z problemem jakim jest nie wykrywanie podłączonego wtryskiwacza lpg 2 do komputera stag 200-6 (starego typu z czarnymi przekaźnikami). Wtryskiwacze lpg zamieniałem 1 z 2 i cewki okazały być ok. Sprawdziłem obwód miernikiem miedzy nóżką pinu w kompie a kablem przy wtrysku i też jest przepływ. Podejrzenie pada wiec na sterownik a dokładniej na przekaźnik w nim co wyczytałem w innych tematach. Jak myslicie czy możliwe jest uszkodzenie przekażnika od 2 kanału co powodowało by nie widzenie wtrysku przez kompa?

0 2
  • #2 18 Maj 2014 14:51
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Jesteś pewny że sygnał na wtryskiwacz LPG podawany jest przez przekaźnik?
    Wydaje mi się że powinien on iść bezpośredni z tranzystora, wtryskiwacze od PB są odłączane za pomocą przekaźników.
    Prześledź drogę od wtyczki do tranzystora, sprawdź tranzystor a jak będzie dobry to zobacz jego wysterowanie z procesora.

0
  • #3 19 Maj 2014 22:04
    PTNW
    Poziom 12  

Witam,

Czy jak podłączasz komputer to w zakładce błędy masz błąd "brak wtryskiwacza nr 2". Może źle podłączyłeś wtryskiwacz benzynowy i stąd nie widzi sygnału dla drugiego wtryskiwacza LPG. Przewód z czarnym paskiem ma być od strony komputera, a bez paska od strony wtryskiwacza.

0