Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzator BLYSS 267EC - Wyłacza się po 5-10 min / potrzebna instrukacja

maylo 09 Jun 2014 19:27 7221 3
    maylo
    Level 26  
    Witam, klimatyzator jak w temacie. Po jakichś ok. 5 - 10 min pracy słychać z wewnątrz głośne puknięcie (jak by klapa/zawór) po czym sprężarka się wyłącza a klimatyzator przechodzi w tryb wentylatora (kontrolka AIR conditioning zapalona) Czy tak powinno być i czy jest to normalne ? po wyłączeniu i włączeniu za kilka minut mrozi ponownie. Rura odprowadzająca ciepło wyrzucona za okno... Nie mogę znaleść nigdzie instrukcji do niego..

Pozdrawiam
  • Helpful post
    jack63
    Level 43  
    Prawdopodobnie wyrzuca wysokie ciśnienie czynnika chłodniczego. Sprawdź filtry i czystość wymienników - takie z lamelkami.
    Może tez byc problem z wydajnością wentylatora. Sprawdź pojemność kondensatora silnika - o ile jest.
    Najgorsze może być wywalanie termika sprężarki. Jeżeli wymienniki są czyste oraz nie ma ubytku czynnika to sprężarka do wymiany.
    maylo
    Level 26  
    Nie ma kondensatora na silniku. Sprawa się poniekąd rozwiązała - ale poprosił bym o utwierdzenie mojej "tezy" - zmieniłem org rurę na rurę o mniejszej średnicy - tzn. 12 cm zastąpiłem rurą spiralną o śr. 10 cm . Dziś podłączyłem org rurę i klimatyzator się nie wyłączył pracują ok 30 min... Czy tak mała zmiana mogła spowodować tak drastyczny wzrost temperatury . zastanawiam się jak poprzedni właściciel go używał mając zaklejony wylot ciepłego powietrza...

Klimatyzator BLYSS 267EC - Wyłacza się po 5-10 min / potrzebna instrukacja
    jack63
    Level 43  
    maylo wrote:
    Nie ma kondensatora na silniku.

Kondensator z reguły nie jest na silniku. Może być gdzieś obok lub na płycie sterującej. Trzeba szukać idąc po kablach od wentylatora. Jak są 3 i silnik na 230V to musi być kondensator.
    maylo wrote:
    . zastanawiam się jak poprzedni właściciel go używał mając zaklejony wylot ciepłego powietrza...

Pewnie tu tkwi przyczyna wszystkich problemów. :cry: