Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Blaupunkt GTA480 - Pisk w głośnikach - identyfikacja usterki

20 Cze 2014 11:11 1014 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    ostatnio wymieniałem w Balupunkcie GTA480 elementy TL494CN oraz termistor, ponieważ wzmacniacz przechodził w protect przy niskich temperaturach, jednak przy składaniu, nie wiem dlaczego, zapomniałem o podkładkach izolujących pod tranzystory, bezpieczniki się zjarały. Jak się okazało, spaliła się jedna końcówka, więc wymieniłem B688, D718 oraz C3112, wzmacniacz gra, nie wyłącza się, przesadnie się nie grzeje, jednak słychać w głośnikach szum, "pyrkanie", pisk nie wiem jak to nazwać, nasilający się przy dodawaniu gazu, sprawdziłem większość elementów zasilaniu, filtracja, diody i wszystko wygląda na całe. Czy ktoś ma może pomysł, co mogło się spalić? Poniżej schemat
  • Poziom 10  
    Nikt nic nie wymyślił? :(

• Poziom 43  
    Dźwięk ten słychać także w pozostałych głośnikach podpiętych bezpośrednio do radia?
  • Poziom 10  
    Nie nie, tylko w tych podpiętych do wzmacniacza. Przed jakimikolwiek naprawami, nie było tego problemu, dopiero po tym jak zjarałem końcówkę coś takiego się stało. To samo jest na wszystkich kanałach, więc coś musi być w sekcji zasilania, tylko nie wiem czego już się mogę przyczepić za bardzo...

• Poziom 43  
    Wygląda to na problem z filtracją, i śmieci z instalacji idą na końcówkę.
  • Poziom 10  
    Do tego samego wniosku doszedłem, kierując się tym, że szumy zmieniają się przy dodawaniu gazu. Jak myślisz, co powinienem sprawdzić na filtracji?

• Poziom 43  
    Zacznij od kondensatorów, mostka gretza.
  • Poziom 10  
    Kondensatory wszystkie sprawne, gretza nie sprawdzałem, dam znać jak tylko wyciągnę go z samochodu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    3.1.16. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

Sprawdź resztę instalacji.
  • Poziom 10  
    Niestety, nie było takiego tematu, we wszelkich tematach o szumach powodem była instalacja, radio, kable, a jak już wcześniej powiedziałem, tego problemu nie było, wzmacniacz grał jak należy...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co nie oznacza że nie powinieneś profilaktycznie sprawdzić instalację.