Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco 2.3 hpi 2007 - dymi na czarno

Jamrug 25 Jun 2014 11:13 7563 5
    Jamrug
    Level 16  
    Posiadam Iveco z silnikiem 2.3. Problemem jest czarny dym z tłumnika w całym zakresie obrotów. Zregenerowane zostały wtryskiwacze, zaślepiny EGR nic nie pomaga. Diagnoza komputerowa nie pokazuje żadnych błędów, już brak mi pomysłów.
    Jedyna rzecz, która mnie zastanawia to wartości jakie pokazuje przepływomierz na biegu jałowym 560mg/suw a po podniesieniu obrotów wskazuje max 650mg/suw. Porównywałem te dane z fiatem ducato 2.3jtd z 2007r i tam wartości przepływki mieszcza się w przedziale 250-680 mg/suw. Przepływomierz oczywiście wyczyszczony błędów nie wywala. Ma ktoś na to pomysł?
    jokerro
    Level 34  
    Jamrug wrote:
    Jedyna rzecz, która mnie zastanawia to wartości jakie pokazuje przepływomierz na biegu jałowym 560mg/suw

Odslep egra to bedzie pokazywał prawidlowo.
    Dziury w dolocie niemasz przypadkiem nawet malutkiej?Sprawdz.
    dafit906
    Level 27  
    Ewentualnie ktoś wcześniej modził w sofcie.
    jokerro
    Level 34  
    [quote:b4811b31e5="dafit906"]Ewentualnie ktoś wcześniej modził w sofcie. [/quote:b4811b31e5]

Jest taka opcja.
    dafit906
    Level 27  
    po prostu z wlasnego doswiadczenia, tez kiedys sie motałem ale z DAF'em tez wszystko ok, wtryski, turbo itp itd ok a sie okazalo ze soft był ruszony z tego co patrzyłem na "eco driving" a że ktoś tego nie potrafił zrobić to juz inna kwestia. Dostał mojego moda i zaczal normalnie jezdzić. Co do problemu kolegi Jamrug ja bym jeszcze sie tej przepływki czepił lub jak jokerro szukał dziury w dolocie.
    Jamrug
    Level 16  
    Koledzy problem rozwiązany. Wina leżała po stronie wtryskiwaczy a dokładniej fachowcy, którzy wymieniali wtryskiwacze włożyli na jednym z cylindrów 2 podkładki pod wtryskiwacz. W związku z czym końcówka się schowała za głęboko w głowicy i rozlewała paliwo po ściankach zamiast dawać mgłę do komory.
    Egr odślepiony i faktycznie wartości trochę sie zmieniły ale to wpływu na dymienie jednak nie miało.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.