Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat - Kolor biały z tłumika na zimnym silniku

Sheeniva 08 Lip 2014 20:23 5262 50
  • #1 08 Lip 2014 20:23
    Sheeniva
    Poziom 12  

Cześć.

Posiadam Passata 2001 rok 130 koni 1.9 Dizel i 6 - ścio biegową skrzynię

Zmieniłem całą rurę z plecionką i zauważyłem, że jak mam odpalić samochód na zimno to wydostają się kłęby białego dymu, nie trwa to długo i po jakimś czasie zanika i jest przezroczysty. Pozostaje smród spalonego dizla.

Coraz ciężej odpala mi samochód na zimnym i ciepłym silniku.

Płynu mi nie ubywa z chłodnicy, lecz mam obawy już do wymiany wtrysków lub ich regeneracji.

Kiedy już odpalę samochód to przez jakiś czas czuję wibrację i kiedy samochód się rozgrzeje to już się uspokaja i stabilizuje się praca silnika i również dym zanika.

Jakieś sugestie co do tego przypadku?.

Powiedzcie mi jedną rzecz:

x Jak długo będę bezpiecznie jeździć nim bez uszkodzenia kompletnie samochodu?

x Ciągle waham się dodania płynu do wtrysków firmy Redex ( Angielska firma do wtrysków czyszczenia oraz poprawy pracy silnika ).

1 29
  • #2 08 Lip 2014 20:36
    Zygaqra
    Poziom 34  

Jeżeli są zastosowane w tym silniku świece żarowe, to najprawdopodobniej już nie działają należycie lub któraś w ogóle nie działa jak najszybsza diagnoza i wymiana.

1
  • #3 08 Lip 2014 20:42
    Sheeniva
    Poziom 12  

Świece sprawdzałem jakieś 2 tyg temu i wszystkie działały.

Wykonałem test VAG na swoich wtryskach i mam takie coś:

Passat - Kolor biały z tłumika na zimnym silniku

3 i 4 wtrysk mają problem z dawką paliwa a 2 i 3 kompresja

Nie widziałem ich u mechanika, więc do końca nie wiem sam.

A świece mogły paść? Przecież jakby padły to by nie palił samochód?

0
  • #4 08 Lip 2014 20:57
    Zygaqra
    Poziom 34  

W jaki sposób sprawdzałeś świece? Samo przejście prądu nie wystarczy, one muszą grzać czyli rozgrzewać się do czerwoności nie do temperatury 40 stopni. Wystarczy, że padnie jedna świeca a silnik będzie dymił kołysał się po odpaleniu już utrudnionym.

0
  • #5 08 Lip 2014 21:09
    Sheeniva
    Poziom 12  

Kolega miał zrobioną przez siebie taką elektrodę z żarówką w środku i jak się zapaliła to działały.

Być może i padły teraz już?.

Ale kontrolka świec się zgasza i nie zapala później podczas jazdy.

0
  • #6 09 Lip 2014 09:33
    robokop
    Moderator Samochody

Sheeniva napisał:

Ale kontrolka świec się zgasza i nie zapala później podczas jazdy.

No i co z tego? Lepszy biały dym, niż czarny, niebieski czy różowy. Oprócz tej białej chmurki są jeszcze jakieś inne niepokojące objawy?

-1
  • #7 09 Lip 2014 09:49
    Sheeniva
    Poziom 12  

Ciężko odpala na zimnym i ciepłym, już nie wiem sam co to może być.

Wtryski czy świece ?

0
  • #8 09 Lip 2014 17:45
    ciuqu
    Poziom 34  

To że świeca żre prąd nie oznacza że jest dobra, wykręć podłącz i zobacz czy "świeci" końcówka świecy, tylko się nie poparz.

Korekcje wtrysków nie są najlepsze ale taki odchył od normy nie powinien robić problemów przy odpalaniu.

0
  • #9 09 Lip 2014 17:47
    Sheeniva
    Poziom 12  

Więc, stawiałbyś na świece ?. Wymienić je ?.

0
  • #10 09 Lip 2014 17:54
    ciuqu
    Poziom 34  

Możesz najpierw sprawdzić stare, koszt nowych 150zł bynajmniej w Polsce.

0
  • #11 09 Lip 2014 18:44
    Sheeniva
    Poziom 12  

Stare były sprawdzane i działały, ale ja nie mam pewności co do ich do końca sprawności. Jeden mechanik bez patrzenia powiedział, ze w tych samochodach to ciężko aby wtryski padły, ale każdy mówi co innego więc myśle, że zrobię tą diagnostykę wtrysków w poniedziałek i wtedy może będę wiedział czy są sprawne.. Szukanie igły w stogu siana... Nie wiadomo co dokładnie to jest.. W Polsce mówią, że połączenie kabli na wtryskach, wy piszecie, że nie jest to. Co rusz inna opinia i wogóle człowiek może się już w tym wszystkim pogubić.

A co jeśli wałek rozrządu jest przesunięty ?. Tzn jego kąt może być zmieniony i to może powodować cięższe odpalanie samochodu ?.

0
  • Pomocny post
    #12 13 Lip 2014 14:55
    mcjezioro
    Poziom 14  

Zmierzyć sprzężanie - jako pierwszą czynność czynność serwisową.
    Możesz też opisac jak doszło do tej usterki i jaką przeszłość serwisowąma aut.o

0
  • #13 13 Lip 2014 15:43
    Sheeniva
    Poziom 12  

Jutro idę do mechanika, aby sprawdzić założony pas rozrządu, bo wiem, że też mimo tego, że jest silnik bez wibracji żadnych to jeśli jest zła korekcja paska rozrządu to może ciężko palić.

Jeśli to nie bedzie to, to sprawdzę jeszcze diagnostykę wtrysków oraz kompresję w środę. Staram się jak najdalej iść od wtrysków.

Co do tej usterki to nie wiem jak doszło, po prostu przestał kręcić samochód, kupiłem ten samochód 10 czerwca.

0
  • Pomocny post
    #14 13 Lip 2014 17:55
    mcjezioro
    Poziom 14  

Blok pomiarowy 4 pozycja 4 - synchronizacja. I już się dowiesz czy jest dobrze, czy może rypnięty, albo niedokładnie ustawiony. Jeśli masz kogoś kto się tym autem zajmuje, to powinien wiedzieć co z tym zrobić. Ale jakby był walnięty, to checka by zaświecił.
    Natomiast przy tych objawach, to moim zdaniem w tym momencie najwyższa pora na pomiar sprężania.

0
  • Pomocny post
    #15 13 Lip 2014 18:06
    Teodor85
    Poziom 19  

Nie lepiej zaprowadzić auto do mechanika, raz zapłacić i mieć święty spokój niż co chwile za czymś jeździć nie mając pojęcia o tym i podpierać się opiniami osób które nawet nie mają możliwości dokładnie się od Ciebie dowiedzieć co i jak?

0
  • #16 13 Lip 2014 18:09
    Sheeniva
    Poziom 12  

Sprawdzę na razie ten pas, bo był zmieniany 28 maja 2014. Jeśli był trochę przestawiony już w korekcie to będą właśnie takie problemy, odczyty też mogą być złe jeśli zła korekcja jest przy pasku, bo wtedy dostaje " lewe powietrze " a co do kompresji to sprawdzę tą kompresje w środę. Dziękuje za sugestie :).

Teodor85: jak oni sami nie wiedzą co mają robić, a już byłem u 8 mechaników i tylko ręce rozkładają... dlatego szukam tutaj ratunku aby mniej wiecej widzieć co i jak powiedzieć, nie jestem żadnym mechanikiem, tylko użytkownikiem samochodu passat od miesiąca. Nie znam sie na tych dizlach jeszcze.

Jutro daje do mechanika samochód. Zobaczymy co i jak wyjdzie. Dam znać.

0
  • Pomocny post
    #17 13 Lip 2014 21:25
    domex32
    Moderator na urlopie...

Jak dla mnie możesz mieć problem z kompresją silnika, na zimno brakuje mu kompresji, buja się , dymi, potem olej uszczelni pierścienie i się uspokaja, dołóż do tego nie wydolne wtryski, i się wszystko poskłada i masz efekt, świece zostaw w spokoju, one i tak nie grzeją, chyba że temperatura płynu spada poniżej 5 stopni, a jak silnik w dobrej kondycji to i bez świec powinien ładnie gadać do - 10 stopni.

0
  • #18 13 Lip 2014 22:53
    Sheeniva
    Poziom 12  

Nie drogi kolego, na ciepło mi też ciężko pali. Świece musiałem już zmienić, bo już jedna nie paliła, jutro mi sprawdzi ten pas rozrządu i zobaczymy, jeśli wyjdzie kompresja to mam lipę, bo to już grubsza robota :/.

Czy możliwa jest zła kompresja przy złej korekcji paska rozrządu ?.

0
  • #19 14 Lip 2014 08:16
    domex32
    Moderator na urlopie...

Sheeniva napisał:
    Nie drogi kolego, na ciepło mi też ciężko pali

Do czego to odnieść?

0
  • #20 14 Lip 2014 10:13
    Sheeniva
    Poziom 12  

Do tego, że za równo na zimnym i ciepłym silniku mam problem z odpaleniem.

/Kilka nowych faktów co do samochodu.

Otóż mechanik stwierdził, że z paskiem wszystko jest ok, ale zauważyłem, że samochód jest " bardziej miękki " tzn, że sprzęgło i praca silnika jest spokojniejsza, ale niestety dalej nie był w stanie mi pomóc z odpaleniem.

Sprawdził mi wtryski diagnostyką i wyniki były w porządku ( niestety nie mam zapisu ).

Co należało by sprawdzić teraz ?.

0
  • Pomocny post
    #21 14 Lip 2014 21:47
    domex32
    Moderator na urlopie...

Ciśnienie paliwa tandempompy.

0
  • #22 14 Lip 2014 22:05
    Sheeniva
    Poziom 12  

Dziękuje. W środę będę u niego w tej sprawie, czy należało by jeszcze sprawdzić cylindry?

0
  • #23 14 Lip 2014 22:35
    domex32
    Moderator na urlopie...

A powiedz mi jak wygląda dawka paliwa w grupie 001 w drugim polu i wartość czwarta grupy 004.

1
  • #24 15 Lip 2014 00:06
    Sheeniva
    Poziom 12  

Mechanik sprawdzał wtryski i dawka z wtrysków była w porządku, najwyższy pomiar był około -1.30.

Niestety nie jestem w stanie podać dokładnych pomiarów, bo nie zapisałem tego nigdzie. Sprawdzę pompę tą oraz cylindry. Czuje smród paliwa jak pracuje silnik, nie leci biały dym lecz po prostu czuć tego dizla. Czy jest coś, co jeszcze należało by sprawdzić?.

0
  • #25 15 Lip 2014 07:05
    T5
    Admin grupy Samochody

Sheeniva napisał:
    Mechanik sprawdzał wtryski i dawka z wtrysków była w porządku, najwyższy pomiar był około -1.30.
    Pewnie sprawdzał nie otwierając maski.
    Wtryskiwacze sprawdza się na stole pobierczym a nie testerem w aucie.

Skończyły swój żywot .
    domex32 napisał:
    Eee wtedy by szarpał ale palić będzie normalnie.

-1
  • #26 15 Lip 2014 10:17
    Sheeniva
    Poziom 12  

Więc co ma sprawdzić mi mechanik?. Bo już się pogubiłem. Wtryski jakby były wadliwe to wtedy by mi gasł raczej podczas jazdy?.

A co jeśli faktycznie ta pompa tandemowa siadła ?.
    Mechanik mysli, ze powinienem sprawdzić ciśnienie na cylindrach oraz wałek z popychaczami, w sumie jak on zdejmie pokrywę to bedzie widział stan techniczny.

Wtryski teź można sprawdzić poprzez diagnostykę komputerową. Jeśli miałbym już jechać na konkretny test wtrysków to koszt samego testu to 240 funtów.

0
  • #27 15 Lip 2014 15:32
    ciuqu
    Poziom 34  

Na początek znajdź "mechanika" który wie co robi bo jeśli 8-śmiu rozkładała ręce nie mierząc ciśnienia sprężania to powinni buraki na rynku sprzedawać a nie naprawiać samochody.

Do sprawdzenia:

- ciśnienie sprężania
    - synchronizacja wałka rozrządu (VAG)
    - czy paliwo się nie cofa
    - pompa paliwa w zbiorniku czy pompuje po przekręceniu kluczyka (fizycznie nie na ucho)
    Możesz też sprawdzić ciśnienie pompy tandem podczas rozruchu ale jej na razie bym się nie czepiał.

Po pomiarach zamieść konkretne wyniki na forum.

Najlepiej jak byś kupił kabelek i sam zamieścił jakieś konkrety.

0
  • #28 15 Lip 2014 17:30
    Sheeniva
    Poziom 12  

Jutro daje samochód na pomiar ciśnienia sprężania w cylindrach oraz sprawdzi mi jeśli bedzie miał możliwość uszczelki na wtryskach oraz sprawdzi wałek dla mnie, bo być może nie otwiera poprawnie zaworów lub nie domyka.

To nie jest moj samochód, ale pojawił mi się właśnie taki dżwięk:

http://m.youtube.com/watch?v=WMxNrDVlMaY

Mam nadzieje, że będzie umiał ogarnąć ten samochód, bo już w poniedziałek jadę do Dublina ( 256 km ) i nie chcę samochodu uszkodzić w żaden sposób.

Co do przedstawienia logów z samochodu to nie mam jak, w Irlandii ciężko dostać taki kabel.

Synchronizacja wałka rozrządu była sprawdzana na Vagu i jest w porządku.

Powiem jemu aby sprawdził dokładnie te rzeczy co wymieniłeś. Mam nadzieje, że to tylko ciśnienie.

0
  • #29 15 Lip 2014 21:49
    domex32
    Moderator na urlopie...

T5 napisał:
    domex32 napisał:

Mylisz się, brak ciśnienia paliwa, które nie jest mierzone, nie jest w żaden sposób korygowane, najwyżej wydłużeniem czasu wtrysku co powoduje w końcu start silnika.

Sheeniva napisał:
    Mechanik sprawdzał wtryski i dawka z wtrysków była w porządku, najwyższy pomiar był około -1.30

Chodziło mi o dawkę paliwa a nie kontrole równomierności pracy silnika.

Po dawce paliwa można się zorientować w jakiej kondycji jest silnik.

Zapytam inaczej, jakie masz spalanie w litrach na godzinę, na ciepłym silniku, na wolnych obrotach, bez świateł klimy i wiatraków?

0
  • #30 15 Lip 2014 22:17
    Sheeniva
    Poziom 12  

domex32 napisał:
    T5 napisał:
    domex32 napisał:

Mylisz się, brak ciśnienia paliwa, które nie jest mierzone, nie jest w żaden sposób korygowane, najwyżej wydłużeniem czasu wtrysku co powoduje w końcu start silnika.

Sheeniva napisał:
    Mechanik sprawdzał wtryski i dawka z wtrysków była w porządku, najwyższy pomiar był około -1.30

Chodziło mi o dawkę paliwa a nie kontrole równomierności pracy silnika.

Po dawce paliwa można się zorientować w jakiej kondycji jest silnik.

Zapytam inaczej, jakie masz spalanie w litrach na godzinę, na ciepłym silniku, na wolnych obrotach, bez świateł klimy i wiatraków?

Niestety nie jestem w stanie podać, bo wyświetlacz LED czasem działa a czasem nie. Już mnie trochę męczy mnie te odpalanie samochodu.

Czuć w samochodzie i na zewnątrz smród paliwa - nie gryzący, ale dość nie przyjemny zapach spalin

Więc należało by sprawdzić ciśnienie na tandem pompie?.

Ciśnienie w cylindrach oraz gdzie jeszcze należało by sprawdzić?. A co z przeczyszczeniem wtrysków tym środkiem:

http://naforum.zapodaj.net/6ea2cf78fb3f.jpg.html

oraz

http://naforum.zapodaj.net/7522c409f9c0.jpg.html

A proszę mi powiedzieć co z tym hałasem w moim samochodzie?

http://www.youtube.com/watch?v=WMxNrDVlMaY&app=desktop

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów