Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1.9TDI - Brak mocy

brigantec 10 Lip 2014 18:52 1890 6
  • #1 10 Lip 2014 18:52
    brigantec
    Poziom 8  

Witam,
    Mam z autem problem którego nie jestem w stanie zdiagnozować, zaczym pojade do mechanika który wymieni mi pół samochodu postanowiłem napisać tu. A więc do rzeczy:

Leon 1.9 Tdi 110KM z wirusem na jakieś 146

Kilka dni temu na trasie cisnąłem swoim Leonem 180, wszystko było ładnie pięknie aż do momentu w którym nagle brakło mocy. Zjechałem na zjeździe zgasiłem auto odpaliłem niby wszystko wróciło do normy. Jednak po dłuższej jeździe przy przyśpieszaniu stwierdziłem ze to nie to co kiedyś. Wczesniej jak dobrze docisnąłem na 2 3 biegu potrafił tracić trakcję. Na obroty wchodzi szybko jednak nie przekłada się to na prędkość. I zastanawiam się czy wpływ na to może mieć zużyte sprzęgło i dwumasa czy jednak kierować się w stronę turbiny( turbine nie dawno chwalil mechanik ze w dobrym stanie)? Jakieś idee, ktoś miał podobnie lub spotkał się z czymś takim. Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 6
  • #2 10 Lip 2014 22:41
    chojinka
    Poziom 27  

skoro wchodzi na obroty a nie przyspiesza to oczywiście sprzęgło, sprawdź dokładnie jakie masz obroty przy powiedzmy 140km na godzinkę i poproś kogos aby dał ci znac co ma podobne auto aby zrobił to samo w celu porónania czy masz takie same obroty przy tej samej prędkości. skoro szalejesz to chyba nie ma co się dziwić?
    pozdro

0
  • #3 11 Lip 2014 14:05
    slavok
    Poziom 12  

Sprzęgło się ślizga przyjacielu mojej kozy.

0
  • #4 11 Lip 2014 14:10
    kretfr
    Poziom 11  

slavok napisał:
    Sprzęgło się ślizga przyjacielu mojej kozy.

Moim zdaniem filtry do wymiany. Przecież to TDI, jak mogło się coś zepsuć?

Sprawdź też ciśnienie we wszystkich kołach (w zapasie też).

0
  • #5 21 Lip 2014 00:05
    Krzycho_L
    Poziom 14  

Po pierwsze to leć na komputer. Kosztuję to 50 zł, no chyba że masz jakiegoś kumpla. Jeśli planujesz trzymać auto jeszcze ze 2 lata, to śmiało sam sobie kup VAGA (kabel, a podstawowe oprogramowanie dostępne jest wraz z kablem, albo inne wersje do pobrania w necie).
    To jest pierwsze co się robi. Mając kod błędu od razu wiadomo co poszło. U mnie np. poszła sonda lambda i auto też tak nie jechał jak kiedyś. Może zawalony masz EGR, przewody od turbo. Nie ma co gdybać tylko lecieć na kompa. Jak już coś będziesz wiedział to zarejestruj się na forum Leona. Tam już na pewno ktoś miał taki sam problem i powie Ci co robić dalej ;).

0
  • #6 21 Lip 2014 07:29
    wichurewicz
    Poziom 24  

Rzeczywiście bezawaryjne te VAGi.

1
  • #7 21 Lip 2014 11:35
    Krzycho_L
    Poziom 14  

wichurewicz napisał:
    Rzeczywiście bezawaryjne te VAGi.

Nie bardzo wiem co miał wnieść ten komentarz do dyskusji i próby rozwiązania problemu.

0