Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 Elektronik - Najlepszy schemat modułu zapłonowego CDI i kilka pytań.

17 Lip 2014 14:31 4794 3
  • Poziom 8  
    Witam. Najpierw zadam pytania. :?:

Jakiś czas temu zrobiłem remont instalacji w simsonie. Poprzednik zrobił syf. Wszystkie sztukowania na "pętelkę" elegancko zalutowałem i zaizolowałem. Od zapłonu zostawiłem tylko kable od cewki NN i impulsatora. Resztę zamieniłem i wszystko wsadziłem w koszulkę termokurczliwą.

Po tym "remoncie" zrobiłem gdzieś ok kilkadziesiąt kilometrów. "przegoniłem " go i po następnych paru km siadł moduł. Iskra była odpalał ale chodził jak diesel i gasł sam z siebie. Przy mocniejszych kopnięciach-wyższych obrotach silnika iskra ginęła. Złożyłem nowy i wszystko było ok a nawet lepiej bo poprzedni był już lekko uszkodzony i przerywał na bardzo wysokich obrotach. Po 20 paru kilometrach i kilku "przegonieniach" (nie mogłem się nacieszyć że nie przerywa :D) znów siadł moduł i prawie 6 dych w błoto. Iskra jest ale ginie przy mocniejszym kopnięciu i już nie zapala. Dla pewności że to moduł zmieniłem impulsator na nowy i to samo.

1. Podczas remontu usunąłem ok 0,5m każde z kabli idącego od cewki i impulsatora do modułu. Były zawinięte w puszce. Mogło to coś zmienić? Kable są z grubej plecionki także opór wątpię żeby się zmienił

2. Miesiąc temu zmieniłem cewkę NN. Ma taki sam opór jak cewka DDR. Nowa daje ponad 150V przy kopnięciu i opór coś ok. 560ohm. Mi się wydaje że raczej nie powinno to wpływać na życie modułu tym bardziej że na poprzednim latał miesiąc.

3. Czy jeden z kabli biegnących od cewki ładowania akumulatora podczas zwarcia z karterem może doprowadzić do takich cudów?

A teraz pytanie dotyczące schematu simsona elektronika.

Jaki schemat modułu cdi simsona byście polecili do cewki nn o parametrach tak jak wyżej. Jest parę schematów różniących się wartościami rezystorów. A może ma ktoś sprawdzony schemat i wzór płytki PCB i wie jakie dokładnie części i ich parametry zamówić?

Lutować pcb umiem ale z wiedzą stricte teoretyczną jest ciężej. Nie jestem pewny jaką moc rezystorów i ich wartość wybrać.

Z góry dzięki za pomoc. :D
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 8  
    3 Moduł jednak ocalał. Zmieniłem cewkę nn i chodzi ale na chwilę normalnie... Po rozgrzaniu silnik stoi na niskich obrotach, po dodaniu gazu nic się nie dzieje. Buczy i wsio...

Panowie... Moduł raczej jak padnie to jest popsuty przez cały czas co nie? Czy cewka NN może dać taki objaw? Tą co teraz założyłem jest w opłakanym stanie, ułamany izolator, poobijana itd... Cewkę WN zamieniałem

Proszę o pomoc. Sim mi potrzebny a tu jakiś diabeł na niego wstąpił.
  • Poziom 1  
    Siema nie wiem czy dużo pomogę ale spróbuj kupić Wzmacniany moduł ja mam taki i mi się nic nie dzieje w przeciwienistwie do innych znajdziesz taki moduł na Jackmotors pod nazwą "MODUŁ ZAPŁONOWY SIMSON ROCZNA GWARANCJA PL" a i ten moduł od razu ma rok gwarancji