Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zawieszanie sie komputera

06 Aug 2014 14:00 687 2
  • Level 2  
    Witam. Mam dziwny problem z kompem. Od pewnego czasu zaczął się zawieszać. Na początku myślałem, że to nic innego jak system, który kończy swój żywot. Postawiłem więc nowy system i dalej to samo. Zacząłem zatem grzebać głębiej i wymieniałem RAMy, grafikę, odłączyłem od zasilacza wszytko co zbędne, bez rezultatów. Samo zawieszanie wygląda tak, że gdy coś robię wszystko działa i nagle zaczyna się zacinanie, w tym czasie praktycznie nic nie można zrobić, gdy jest włączona muzyka to strasznie zwalnia, czasami komp całkowicie sie zawiesza. W momencie zacinania menedżer zadań nie wykazuje obciążenia procesora ani pamięci. Teraz już nawet system nie chce startować muszę kilka razy resetować i za którymś dopiero ruszy a zacinanie występuje już podczas dźwięku startowego. A i co jeszcze zauważyłem, gdy to zacinanie się zaczyna to klawiatura przestaje działać, dioda NumLocka świeci ale klawiatura nie reaguje i zacinanie lekko ustępuje ale nie do końca, jak uruchomię klawiaturę ekranową to tekst mogę wpisywać, a gdy kliknę NumLocka to normalna klawiatura wraca do życia i raz się znowu zacznie zacinać a raz nie. Czasami już od uruchomienia klawiatura nie działała a kontrolki świeciły. Na innej klawiaturze to samo. Wygląda mi to na jakąś awarię sprzętową, ale jaką?
    Komp: Inel Celeron 2.66ghz, 1.8GB RAM, Radeon 9600, WD 160GB, zasilacz Take me 400...
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account