Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ

08 Sie 2014 21:32 6264 16
  • Poziom 30  
    Trafiła do mnie audi ze spalonym komputerem. Stało się to na innym warsztacie podczas wymiany termostatu. Niby w skrzynce z komputerem było pełno wody. Jak się tam znalazła nie wiadomo, ja bardziej podejrzewam zwarcie a żeby to ukryć nalano wody do skrzynki z komputerem. Silnik avj, nie działa wiele ale odpala. Brak reakcji na pedal gazu, hamulce nie działają, odnośnie tego to pokazuje błąd elektronicznego modułu ABS czyli raczej ma to związek z ta usterka komutera, ale ogólnie komunikacja z komputerem jest słaba, właściwie odczytuje tylko błędy. Moje pytanie jest takie co potrzebuje aby to zagrało, bo myślę że najlepiej zamontować cały komplet z innego auta ale wielu sprzedawców ma same komputery a ja nie mogę się połączyć ze starym komputerem aby zrobić wymianę sterownika, do tego nie mam fabrycznego kodu PIN. Ewentualnie myślę o zakupie komputera i wywaleniem z niego immo ale tu immo jest w liczniku i nie wiem czy taka operacja jest wykonalna. Przy okazji proszę o zerkniecie na zdjęcia i ocenę czy jest to od zwarcia czy może od wody. Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ Audi a4 1.8t AVJ - spalony komputer audi a4 1.8 turbo AVJ
  • PCBwayPCBway
  • Moderator Samochody
    Pin możesz odczytać z licznika, a jak auto sprzed 2001 roku, to nawet pinu nie potrzebujesz do wymiany sterownika silnika.

Teraz problem żeby znaleźć przyczynę, bo jak drugi sterownik poleci wtedy będzie problem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W łapach tego nie mam, nie wiem czy myłeś, zdjęcia mało wyraźne. Nie wypowiem się kategorycznie czy od wody, czy od zwarcia. Skłaniam się ku zwarciu. Masz trzy wyjścia. Dopisać wcześniej uzyskując pin z auta, wywalić immo, przelutować z jednego do drugiego co trzeba. Ja bym zastosował pierwsze rozwiązanie.
  • Poziom 40  
    Moim zdaniem ktoś tak mocno przydusił metalową obudowę że ta dotknęła PCB i nastąpiło zwarcie.
  • PCBwayPCBway
    Nie, to wykluczam. Byłyby inne ślady. Ta jest ewidentnie tylko okopcona.
  • Poziom 30  
    Problem jest taki ze nie mogę za wiele zrobić, czyli np wymiany sterownika bo ten spalony stracił większość możliwości komunikacji i to wyklucza uzyskanie pinu.
    Pin nie ze sterownika....
  • Poziom 30  
    To chyba nie będzie łatwe bo nie dysponuje vagiem tylko innym programem diagnostycznym którym wymianę sterownika robi się dosyć łatwo pod warunkiem że stary się komunikuje.
    Przecież za dopisanie, zapłacisz niewiele.
  • Poziom 30  
    Masz namiar na kogoś kto to robi?
    Pisz tutaj, że szukasz fachowca stąd i stąd... Ktoś Ci się ozwie. Ja mam daleko. Mogę Ci zrobić wysyłkowo, oba wyślesz i dostaniesz klona. Ale czy jest sens przepłacać?
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    domex32 napisał:
    Pin możesz odczytać z licznika, a jak auto sprzed 2001 roku, to nawet pinu nie potrzebujesz do wymiany sterownika silnika.

BOSCH ME7.5 ma zapisany PIN.
    Nawet na zdjęciu masz podaną datę produkcji.
    Potrzebne są oba PINy by dopisać do auta.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    W przerobionym angliku miałem podobne uszkodzenie brak mas sterownika.
    Przed podłączeniem drugiego sterownika musisz posprawdzać wszystkie zasilania do sterownika 15-tki 30-tkę i masy. Drugi powód tej awarii może być pomylone klemy przy akumulatorze lub odwrotnie naładowany akumulator. Mocno rozładowany akumulator mogli naładować odwrotnie. Działaj i informuj o postępach. Schemat możesz zobaczyć w Tolerancedate lub w autodacie. pozdrawiam

Temat do ogarnięcia.
  • Poziom 30  
    A orientujesz się za jakie sterownie odpowiadają spalone układy? Ponoć po tej awarii zablokowalo hamulce i teraz wcale ich nie ma i pokazuje błąd uszkodzenia modułu elektronicznego ABS.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ta usterka nic wspólnego z ABS nie ma. Zobacz czy komunikacja z ABS jest. Możliwe, że następny sterownik do naprawy.

Dodano po 1 [minuty]:

Natomiast same hamulce będą nawet po wyjęciu akumulatora. Oczywiście bez wspomagania i abs.
  • Poziom 30  
    Co do hamulców to po odpowietrzeniu zaczynają blokować koła a pedal hamulca po naciśnięciu aż podnosi nogę do góry- na odpalonym silniku. Tymczasem czekam na nowy sterownik. Temat zamykam