Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

abs po wymianie piast tylnych

09 Sie 2014 18:25 1455 9
  • Poziom 2  
    witam po wymianie piast tylnich w peugeot 107 mam problem z abs em. Kontrolka abs zaraz po przekroeceniu kluczyka gaśnie, ale po rozpędzeniu do ok 50 km/h zapala sie nie działa ABS. Czujniki są czyste. Czy musze zresetować błąd na komputerze, a moze problem jest z piastą? Czy to może samo się ułoży? Proszę o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Trzeba sprawdzić jaką prędkość widzi sterownik ABS.
    Wygląda na to że nie zgadza mu się prędkość pomiędzy przodem a tyłem.
  • Poziom 2  
    Ok rozumiem że sprawdzić to mogę u elektronika samochodowego ale jak mam synchronizować te dwie predkości? Czy zrobi to elektronik na komputerze samochodu?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Może być za duża przerwa między czujnikiem a rotorem, albo rotor krzywy.
  • Poziom 2  
    Cała piasta z ABS jest zabudowana więc to może być wada fabryczna?
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Podłączasz PP200 lub Lexie i patrzysz w pomiary w ABSie. Będzie widać czy prędkości się rozjeżdżają wraz ze wzrostem prędkości auta.
    Może to nie wada fabryczna a źle dobrane piasty.
  • Poziom 14  
    Planeta prawdę ci powie.
    Opon nie zmieniałeś?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A gdzie tam, lamer piasty przekładał. Diagnostyka prawdę powie. Zakładam, że prędkość któregoś z kół tylnych będzie zaniżona. Nic się nie da wyregulować za pomocą komputera bo przyczyna jest mechaniczna.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Jeśli jeszcze kogoś to interesuje.
    Wyjaśniona sprawa. W zestawie piast tylnych gniazdo, w które wchodzi czujnik ABS było o przysłowiowy włos za krótkie (ok. 1-2 milimetry). Czujnik więc dotykał namagnesowanej obręczy. Wymieniłem na nowe. Producent piast uznał reklamację.