Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logano 115 - Ciepła woda BLA

18 Sie 2014 20:33 1848 14
  • Poziom 14  
    Nie startuje palnik na automatycznym ustawienie -chodzi o grzanie wody uzytkowej.
    Na ręcznym ustawieniu startuje.
    Podczas ustawienia automatycznego widoczna jest ikonka palnika ale ona sam nie startuje.
    Po dosc długim czasie ukazuje sie napis Ciepła woda BLA.

Piec używam tylko do podgrzewania wody -ustawiony jest na LATO .
    W czym problem?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Sprawdź czy kocioł prawidłowo odczytuje temperaturę ciepłej wody.
    Możliwe, że uszkodzony jest czujnik temperatury.
  • Poziom 14  
    Pomierzyłem ten czujnik ciepłej wody:
    miałem nastawione na mierniku 2K i odczyt ,714 kiloma.

Ps.Dla mnie czujnik jest ok -moim zdaniem odczytuje prawidłowo.
    Ale nie mam takiego doświadczenia jak monter.
    Ok. tylko przy jakiej temperaturze czujnika był wykonany ten pomiar?

Powodem takiej sytuacji może być również uszkodzony termostat od pracy kotła do celów CWU
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Moim skromnym zdaniem należy skupić się na palniku.
    Z jakiejś przyczyny nie startuje chociaż jest zapotrzebowanie ( ikonka palnika).
    Czy mówiąc o ręcznym uruchomieniu myślisz o przycisku na automacie palnikowym?.

pozdrawiam
    Jeżeli automat daje sygnał do pracy palnika to palnik powinien pracować tak długo na ile zezwoli mu termostat.
    Termostatów jest trzy.
    STB - nadrzędny wszystkich i ten pomijamy bo palnik w ręcznym pracuje.
    CO - ten również jest OK jeżeli palnik pracuje w ręcznym.
    CWU - ten jest nie regulowany i uruchamiany tylko kiedy kocioł ma grzać CWU, jest również nadrzędnym termostatu od CO.
    Dodatkowy termostat do CWU jest po to aby kocioł bez względu na nastawy termostatu na panelu przednim (termostat CO) rozgrzewał się do około 85*C celem sprawnego i szybkiego zagrzania CWU.
    Piracik,
    masz rację, wszyscy to wiedzą.
    Ale zadałem Zenon407 pytanie, czy przypadkiem nie startuje palnika po awarii ,,ręcznie" -przyciskiem na automacie palnikowym. Kiedyś po takim przedstawieniu usterki przez klienta dwie godziny się motałem przy automatyce, zanim doszedłem, że chodzi mu o przycisk awarii na automacie palnikowym, i że to palnik szwankuje.

Ale nasze dyskusje są chyba bezprzedmiotowe, ponieważ Zenek jest chyba na wakacjach i nie interesuje się wątkiem przez siebie założonym.
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Zenek musi się przespać :)

Cytat:
    Czy mówiąc o ręcznym uruchomieniu myślisz o przycisku na automacie palnikowym?.

Nie.

Ręcznym ale nie dla palnika tylko ciepłej wody.

Cytat:
    Ok. tylko przy jakiej temperaturze czujnika był wykonany ten pomiar?

Ok 40 st temp wody uzytkowej.

Cytat:
    CWU - ten jest nie regulowany i uruchamiany tylko kiedy kocioł ma grzać CWU, jest również nadrzędnym termostatu od CO.

Zaciekawił mnie ten punkt-bo na ustawieniu ręcznym palnika dla wody użytkowej temp. wody osiągnęła 75st!
    Teraz mi sie przypomniało.
    A ustwioną mam temp na 50 st.
    Kolega coś wspomninał o chorobie legionisty i myslałem że tak ma być ale z drugiej strony mozna sie oparzyć taka wodą.
    Tryb ręczny c.w.u. = uruchomienie palnika i dążenie kotła do temp. TR (wg pokrętła z lewej strony regulatora) oraz uruchomienie pompy ładującej podgrzewacz. Tak więc ustawienie 50 st.C nie jest w tym trybie pracy brane pod uwagę.
    Tryb ręczny c.o. = uruchomienie palnika i dążenie kotła do temp. TR (wg pokrętła z lewej strony regulatora) oraz uruchomienie pompy ładującej podgrzewacz i pompy c.o.

Podsumowując, uważam tak jak ktoś to już wcześniej napisał że do wymiany jest czujnik temp. wody w bojlerze.
    Czujnik przy 40*C powinien mieć coś około 4,4kohm, a nie jak kolega zmierzył 0,7
    0,7 powinno być przy ponad 80*C
    Albo zrobiłeś błąd przy pomiarze albo czujnik do wymiany.
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Albo zrobiłeś błąd przy pomiarze albo czujnik do wymiany.

Gdzie kupic taki czujnik?

Ps.Czy na sterowniku (wyświetlaczu) nie ma kodów serwisowych abym mógł
    stwierdzic bład czujnika?

Drugi odczyt temp czujnika -woda 33 st dalej 0,714 kilooma

Mam na solarze podobny czujnik temp wody (taki na opaskę-który przylega do rury)
    mogę go na próbe zastąpić?

Czy taki:
    Link
    Lub tanszy:
    Link
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wygląd jest ważny... Podobny nie znaczy że odpowiedni do sterownika kotła.
    Chociaż nie podałeś jeszcze typu swojego sterownika to domniemywam że odpowiedni czujnik to ten z odpowiednią tj. prawidłową charakterystyką. To będzie najprawdopodobniej czujnik AS 1, nr zam.: 5991384, cena: 120 zł netto