Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA4580A520 - Nie startuje prania po wymianie triaka

kkciu1 30 Sie 2014 13:21 1161 2
  • #1 30 Sie 2014 13:21
    kkciu1
    Poziom 8  

Witam jak w temacie pralka po wymianie uszkodzonego triaka i zaworu przesterowania nie startuje. Przed wymianą pralka prała ale nie wypompowywała wody zawór przesterowania cały czas podawał wodę do bębna. Po przewałkowaniu forum zabrałem się za naprawę moduły a w międzyczasie zamówiłem nowy zawór przesterowania wymieniłem triak Z0607 na MAC97( podobno zamiennik) wylutowany triak sprawdziłem i faktycznie był uszkodzony. Po wymianie pralka już w ogóle nie rozpoczyna prania. Po wybraniu obojętnie którego programu zapala się dioda GOTOWA po naciśnięciu start zapala się PRACUJE na ok 5skunk i przechodzi w tryb KONIEC (od razu po przejściu w tryb koniec jeszcze na chwile zapala się dioda GOTOWA). Czy ktoś miał podobny problem i umiałby mi pomóc? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

1 2
  • Pomocny post
    #2 30 Sie 2014 20:33
    karol5608
    Poziom 28  

Czyli pralka podaje błąd nr 1. Z tego co pamiętam awaria blokady drzwi.

1
  • #3 30 Sie 2014 21:49
    kkciu1
    Poziom 8  

Miałeś rację zanim zdążyłem przeczytać Twój post doszedłem właśnie do czujnika drzwi zawiesił się po rozebraniu pralka zaczęła chodzić zrobiła jak narazie 3 prania. Temat zamykam może ktoś weźmie lekcję z niego. Pozdrawiam

0