Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-F4500 - Czemu grają tylko przednie głośniki?

kom4r 15 Wrz 2014 17:51 984 6
  • #1 15 Wrz 2014 17:51
    kom4r
    Poziom 2  

Mam kino HT-F4500 podłączone do telewizora również Samsung przez Anynet+ jednak grają tylko przednie głośniki, tylne milczą... wchodząc do ustawień kina domowego w teście wszystkie grają jak należy, przy filmie odtwarzanym z DVD również jest dźwięk przestrzenny jednak przy podłączeniu AUX i przez ARC nie grają... jak ustawić żeby nawet przy dźwięku przez hdmi arc był dźwięk przestrzenny? z góry dziękuję za pomoc!

0 6
  • #2 15 Wrz 2014 18:03
    sosarek
    Poziom 43  

Doprosić się nadawców by nadawali swe kanały z dźwiękiem przestrzennym. Możesz także w kinie włączyć sobie Dolby ProLogic II, Matrix lub inne z ustawień DSP.

0
  • #3 15 Wrz 2014 18:04
    kom4r
    Poziom 2  

no właśnie włączam jakieś cinema, power, music itp. i ciągle tylko przednie... za cholerę nie wiem jak to obejść... a może to wina kabla HDMI? chociaż on powinien transmitować 5.1 prawda?

Jak rozpoczynamy nowe zdania? Proszę poprawić!
    Jeszcze jedno takie słowo i dam zakaz pisania na forum/ do poprawki!
    [_P_]

0
  • #4 15 Wrz 2014 18:07
    sosarek
    Poziom 43  

Co z tego że kabel potrafi, skoro jak napisałem - nadawcy większość programów nadają w stereo i tego nie przeskoczysz. Jeśli korzystasz z naziemnej telewizji cyfrowej lub jakiegoś dekodera innego operatora możesz spróbować zmienić aktualnie nadawaną ścieżkę audio by się o tym przekonać.

0
  • #5 15 Wrz 2014 18:21
    kom4r
    Poziom 2  

Nie mam dekodera tylko kartę do tv od operatora więc powinienem to ustawić w samym tv?

0
  • #6 15 Wrz 2014 18:23
    sosarek
    Poziom 43  

Nie tyle ustawić co zmienić dostępną ścieżkę dźwiękową za pomocą odpowiedniego klawisza na pilocie od tv.

0
  • #7 16 Wrz 2014 00:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ale nadawca i tak MUSI taki format audio nadawać.
    Z tego co "przeżyłem" to czasami można tego doświadczyć na TVP1/2, baaardzo rzadko na TV Polonia - na razie to tyle.
    Reszta nadawców nadaje "dwukanałowe mono", nawet wtedy, kiedy jest symbol dźwięku przestrzennego.

0