Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp-link/Netia Spot - Brak internetu podczas podłączenia AP oraz Netia Spot

16 Wrz 2014 14:58 2835 9
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam pewien problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej. W swoim arsenale posiadam Netia Spot oraz TP-Link WR543G ver2.23.

WR543G łączy się za pomocą anteny z siecią bezprzewodową. W konfiguracji zmieniam tryb jego na AP client następnie zmieniam jego IP na przykładowo 192.168.9.1 oraz wyłączam DHCP. W następnej kolejności wchodzę site survey wybieram moją sieć i się z nią łącze. Na przewodzie RJ45 z podłączeniem do laptopa internet hula. Czyli internet jest na AP. W następnej kolejności podłączam tego AP do Netia Spota. Wpinam w miejsce ETH1. Po połączeniu się z siecią wysyłaną przez netia spot wyskakuje mi w przeglądarce "Kable nie są poprawnie podłączone". I w żaden sposób nie mogę się połączyć z internetem. Chcę aby działał on jako router. Netia spot jest poprawnie skonfigurowany gdyż podłączyłem do niego inny TP-Link WR543G tylko że ver2.0 i śmiga aż miło... W czym może być problem? Jak go rozwiązać?

Bardzo proszę o szybkie porady.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Czyli głównym urządzeniem udostępniającym internet jest netia spot czy TP-Link ?
  • Poziom 12  
    TP-LINK łączy się z inna siecią za pomocą anteny. Następnie połączony jest z Netia spot który działa jako router i rozsyła internet po domu.
  • Poziom 21  
    Czy w takim razie Netia spot ma ustawioną bramę domyślną i serwer DNS adres TP-Link'a i nie powinien być spięty z TP-Linkiem w gniazdo WAN.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z opisu wynika, że robisz pętle w sieci - AP jednocześnie połączony z siecią WiFi i przewodem do portu ETH routera.

Napisz co chcesz osiągnąć.

TP-Link ma działać jako dodatkowy AP aby poszerzyć zasięg sieci ?

Najlepiej załącz schemat połączeń z adresami IP urządzeń.
  • Poziom 12  
    Dokładnie tak. Chcę poszerzyć zasięg sieci.
    Więc tak:

Główny router wysyła internet (IP:192.168.1.1).
    Sygnał odbieram za pomocą TP-LINKA na piętrze porzez antenę.(IP:192.168.9.1, DHCP disabled, site survey:sieć wysyłana z routera).
    Z Wyjścia 1 TP-LINKA podłączony jest przewód RJ45 do NETIA SPOTU do wejścia ETH1. On ma za zadanie rozszerzyć sygnał po domu.

P.S NETIA SPOT ma ustawione standardowe ustawienia. Usunąłem tylko zabezpieczenie hasłem oraz nadałem nową nazwę SSID sieci inną niż jest wysyłana z głównego routera

Schemat:
    Tp-link/Netia Spot - Brak internetu podczas podłączenia AP oraz Netia Spot
  • Poziom 21  
    Czy drugi TP-Link nie rozszerza już wystarczająco sieci i potrzebny jest jeszcze Netia spot ?
  • Poziom 12  
    no ale TP-LINK nie wysyła mi sygnału za pomocą anteny...
    Antena służy do odbioru sygnału... A nie chcę wiązać się kablami więc chcę rozsyłać sygnał za pomocą Netia Spot.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Ale WR-543 nie ma czystego AP Clienta tylko WISP( Client Router). Powinien mieć włączone DHCP i będzie tworzył drugą sieć obok głównego routera. Do niego po LAN łączysz Netia Spot skonfigurowany jako AP z wyłączonym DHCP i adresem z puli WR-543 ale spoza jego zakresu DHCP.
  • Poziom 12  
    @matek451
    Dzięki wielkie dokładnie popełniłem błąd. Wystarczyło włączyć DHCP w WR-543. Jak to się mówi... Trochę techniki i człowiek się gubi...

Pozdro i dzięki za pomoc.