Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z podawaniem paliwa w atu plus

spike27 29 Apr 2005 15:55 1704 23
    spike27
    Level 12  
    witam.mam powazny problem z podawaniem paliwa do silnika w atu plus rocznik 97 z jednopunktowym wtryskiem paliwa.prawdopodobnie to pompa bo paliwo w zbiorniku jest,ale tak do końca to nie jestem przekonany.objawiło sie to nagle podczas unieruchomienia samochodu,gdy chciałem go ponownie odpalić to nie dało rady.napiszcie w jaki sposób mógłbym krok po kroku sprawdzić tą usterke.prosze o pomoc.z góry dzięki.
    kamihen
    Level 16  
    W pierwszej kolejności sprawdź bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwa w następnej kolejności rozepnij złącze pod kołem zapasowym pompy paliwa . Po włączeniu zapłonu przez kilka sekund powinno pojawić się napięcie 12V.Na końcu zmierz rezystancję pompy paliwa która powinna wynosić około 10 omów.
    pawelsiara74
    Level 22  
    witam po przykręceniu kluczyka powinieneś słysześ że pompka zaczyna pracować na chwile włanzca się jeżeli nie słychać to napoczatek poszukaj czy zadne bezpiecznik nie jest spalony tzn chodzi o bezpiecznik od pompy paliwa jezeli jest dobry to musisz sprawdzić pompke paliwa dostać się do niej i podłaczyc na ostro lub sparwdzić omomierzem, ale z tego co piszesz jak to sie stało to najprawdopodobnije bezpiecznik
    Pozdrawiam
    spike27
    Level 12  
    sprawdziłem bezpiecznik.okazało sie że był przepalony.wymieniłem,włączyłem zapłon i bezpiecznik znów spalony.pokręciłem troche rozrusznikiem.czyżby przekaźnik?
    pawelsiara74
    Level 22  
    albo popka uszkodzona odepnij wtyczkę od pompki i jeżeli bedzie dalej paliło to znaczy że pompka jest dobra jezeli nie bedzie paliło to pompka najpawdopodobnije zatarta i zwarcie robi
    Pozdrawiam
    spike27
    Level 12  
    dobra.rozumiem.czyli przekaźnik nie ma nic do tego.

Dodano po 7 [minuty]:

odpiąłem i nie przepala bezpiecznika.

Dodano po 2 [minuty]:

wychodzi na to że problem tkwi w pompce paliwa.napisz czy da sie ja w jakis sposob naprawic,czy też czeka mnie całkowita wymiana pompki.dzieki za pomoc.
    pawelsiara74
    Level 22  
    witam no zależy co jej tam dolega napoczatek wymontuj pompke i sparwdź czy sie kręci miałem kidyś przypadek ze sie zatarła i palio bezpieczniki tak jak u Ciebie to wyciągnąłem i na ostro chciałem podłzcayć to nie poszła to podłaczyłem ją odwortnie bieguny żeby kręciła sie w druga stronę to poszła wtedy nalałem do niej troche oleju i kreciłem az sie uciszyła bo lekko szumiala wcześniej no i juz chodzi ok roku (po tej regeneracji) spróbuj swoją po wymontowaniu pokrecić wirnikiem jezeli pali bezpiecznik to najprawdopodobnije bedzie zatarta spróbuj ja jakoś rozkręcić ręcznie a jak maz omomierz to sprawdź czy ma opór jezeli ma tzn że jest zatarta..... a może coś wleciało do iej i ją zablokowało ??
    Pozdrawiam i powodzenia
    spike27
    Level 12  
    dobra jutro sie za to zabieram.dzieki za pomoc odezwe sie jeszcze.

Dodano po 2 [minuty]:

w sumie to ja ja dzisiaj wyciagnąłęm i postukałem pokręciłem i nic ale na ostro jej nie podpinałem.no nic wymontuje ja jeszcze raz.przynajmniej bede miał woprawe we wmontowywaniu i wymontowywaniu pompki.dam ci znac na gg co i jak.jak bede miał problem to napisze.
    pawelsiara74
    Level 22  
    OK nie ma sprawy :)
    TomPi
    Level 20  
    Na allegro widziałem takie pompki za 60 zł (sam byłem zaskoczony, ale kolega kupił i działa) jeżeli twoja jest zatarta - nie ma sensu nawet usiłować ją naprawiać. I jeszcze pytanie - czy auto masz z gazem ?? Bo często jak sięjeździ na gazie - zapomina sie o tankowaniu bęzyny, a pompa cierpi bo pracuje na sucho.
    spike27
    Level 12  
    to niezła cena,bo taka pompka w oryginale kosztuje jakies 500 zeta,a wkład około 230 zł.Nie patrzyłem na rzemiosło więc niewiem.taka wielka różnica troche w cenie mi sie troche nie podoba.ale jak coś sprawdze i pomysle czy warto.auto jeźddzi na gazie ale stan paliwa był raczej w normie,mówie raczej bo od czsu do czasu miałem pusty zbiornik.najpierw spróbuje ją zregenerować,a później jak będa problemy to i tak bede musiał wymienić.za chwile ide działać.

Dodano po 25 [minuty]:

podaj mi linka do strony o pompie za 60 zeta bo nie moge znalezc.dzieki.
    spike27
    Level 12  
    wymontowałem pompke i kręciłem na ostro.nic to nie pomogło.pobuczała i tyle.potem coś zaskoczyła ale dalej to samo.poza tym coś w niej nie łaczy.raz działa raz nie.prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy.jeszcze mam pytanie czy da sie ja całkowicie rozebrać,bo ja nie dałem rady i co dokładnie znajduje sie w pompie tak z ciekawości.
    pawelsiara74
    Level 22  
    witam nie jestem pewien jak jest u Cieibe ale póbowałem kiedyś rozebrac pompke to była sklejona, ale popatrz czasem czy nie ejst na zatrzaskach, a co do twojej pompki to skoro Ci zaskoczyła czyli nie jest spalona moze coś wpadło do niej i blokuje wirnik, a moze ak jak wspominales cos nie łaczy spóbuj ją może uda Ci sie jakoś rozebrać i naprawić skoro nie jest spalona to może warto się pobawić
    Pozdrawiam
    spike27
    Level 12  
    może bo bezpiecznika juz nie wybija.czyli prawdopodobnie działa.

Dodano po 1 [minuty]:

tak na mój rozum to jej sie chyba nie da otworzyc poniewaz jest scalona.bede probował ja jakoś jeszcze rozruszać.
    spike27
    Level 12  
    pomyłkja jednak bezpiecznik przepala sie po przekręceniu zapłonu.niewiem o co chodzi bo przedwczoraj jak sprawdzałem zasilanie pompy to wszystko było w porządku,ale może to ma jakiś związek a może nie(tego niewiem) przestał mi działać alarm.wymieniłem bezpiecznik od alarmu i alarm działa,a bezpiecznik od pompy przepala.wcześniej jak alarm nie działał było w porządku.chyba jednak wymienie pompe.
    spike27
    Level 12  
    ja już sam niewiem o co chodzi.bezpiecznika nie pali i pompa działa(tak mi sie wydaje).podłączyłem ją na ostro i wydaje jakies dźwięki,znaczy chyba pracuje.może jest jakiś niezawodny sposób żeby sprawdzic czy naprawde działa.co zrobić?po zamontowaniu do baku dalej lipa nie pali.może oprócz pompy jeszcze coś może być.pomóżcie.
    enauto
    Level 29  
    Witam
    Podłącz w miejsce pompy żarówkę od "długich" świateł.
    Powinna jasno świecic przy kręceniu rozrusznikiem jeżeli świeci słabo lub wcale szukaj po instalacji, jeżeli świeci jasno - tak jak z akumulatora nie trać czasu i wymień pompę.
    Uwaga- pompa, która była już w zbiorniku z paliwem po podłączeniu do napięcia na zewnątrz może zamienić się w miotacz płomieni - w zamkniętym zbiorniku jest za mało tlenu i nie ma możliwości zapłonu.
    Pozdrawiam
    bobbik
    Level 17  
    już 2 razy gasiłem warsztat po experymentach kolegi z pompami paliwa
    spike27
    Level 12  
    dzięki za rade.zobacze jak to wygląda.a co do eksperymentów na pompie to raz mi sie szmatka zapaliła i tyle.ale raczej nie bede juz z nia eksperymentował.pozdrawiam i dam znać jak skończył sie mój problem z pompa.
    spike27
    Level 12  
    jeszcze jedna sprawa.pompa prawie ruszyła ale przepaliło bezpiecznik.dałem 30.może w miejsce bezpiecznika włoże coś metalowego,tylko niewiem czym to grozi oprocz wyładowania akumulatora.bo pompe wyciągałem już kilka razy i "niby"chodziła.poradźcie.dzieki.
    pawelsiara74
    Level 22  
    witam
    a sparwdzaleś przekaźnik pompki?? moze coś z przekaźnikiem jest nietak
    Pozdrawiam
    Maks113
    Level 10  
    Witam serdecznie , sprawdź koniecznie czy kostka koło kierownicy jest ok ( obniż poziom kierownicy i dociśnij ją ) , ja tez miałem podobna awarie , lecz okazała sie bardzo łatwa i prosta , docisnąc kostke i pali aż miło. Też sie sugerowałem sugestaimii innych : pompa paliwowa, mikroprocesor a tu tylko wystarczyło docisnąć .... i pali aż miło , jeżeli przekręcasz kluczyk i gaśnie Ci "check engine" to na 100% masz podobny problem co ja miałem... poozdrawiam i życze powodzenia .
    spike27
    Level 12  
    moze mi ktos napisac jakie działanie ma przekaźnik pompy paliwa?