Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migające kontrolki ciś. oleju temperatury Seat cordoba 1.9 D 1997

krzsiekjab 20 Wrz 2014 11:31 1929 9
  • #1 20 Wrz 2014 11:31
    krzsiekjab
    Poziom 8  

Witam zakładam temat ponieważ nie zlazłem odpowiedzi.
    Kupiłem seata cordobę 1.9D 1997r i migają w nim kontrolki od Ciśnienia oleju Temperatury oraz świec żarowych. Po przekręceniu zapłonu od razu miga kontrolka od ciśnienia reszta zapala się po pewnym czasie. Po odpaleniu czasami gaśnie Ciśnienie oleju.
    Ciśnienie oleju mam pełen zakres czyli 4 przy prze gazowaniu stałe ciśnienie to 1.7(nie powiem czego bo nie pamiętam ale to wychodzi mniej więcej tyle samo bar.)
    czujnik jest okej. Temperatura jest okej czujnik też. Co do świec grzeją i odpala na dotyk.
    kupiłem drugą tablice działająca ale po podłączeniu obrotomierz wskazuje 5tys obrotów a kontrolki mrugają dalej.
    Proszę o pomoc bo mogę jeszcze zwrócić tablice bo po co mi ona skoro jest to samo no i już wkurza mnie ta dyskoteka na tablicy....

Obrotomierz nie działał ale połączyłem kabelek i jest okej ale od alternatora idą dwa kable jest złącze i ze złącza wychodzi już jeden i to nie oryginalny tylko od razu idzie do tablicy obok wiązki. pomocy...

0 9
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2014 15:07
    carrot
    Moderator Samochody

Układ dynamiczne kontroli ciśnienia oleju, który jest w zegarach potrzebuje do działania sygnału W z alternatora, oraz informacji z 2 czujników ciśnienia oleju

0
  • #3 20 Wrz 2014 18:43
    krzsiekjab
    Poziom 8  

A gdzie mogę znaleźć drugi czujnik ? Jeden jest gdzieś przy filtrze a drugi z prawej strony poniżej pokrywy zaworów ? Kabel od alternatora wymieniony efekt nie miga non stop tylko czasem po dodaniu gazu . Jeżeli to ten czujnik to go sprawdzę .
    A o kontrolce temperatury wiesz coś może ?:)lub też od świec zarowych, czy to tez jak niektórzy opisali ze do wymiany czujnik stopu ?

0
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #4 22 Wrz 2014 09:18
    carrot
    Moderator Samochody

Są dwa czujniki ciśnienia oleju: z białą izolacją, który powyżej 1,8 bar ma robić zwarcie i drugi z brązową, który działa na odwrót, tj poniżej ciśnienia 0,8 bar wskazuje zwarcie, powyżej przerwę. Układ który jest w zegarach w momencie gdy silnik osiąga 2500 rpm a biały czujnik nie ma zwarcia włącza migającą kontrolkę i alarm dźwiękowy.
    Teraz kontrolka temperatury, oprócz przegrzania sygnalizuje zbyt niski poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym, są w nim 2 elektrody zanurzone w płynie, często osadza się na nich nalot i kontrolka miga pomimo prawidłowego poziomu cieczy.
    Migająca kontrolka świec żarowych wskazuje usterkę w układzie, zwykle uszkodzony czujnik temperatury. Ci co mówią o włączniku świateł stop mają rację, ale w tdi, tam kontrolka świec pełni rolę lampki check engine

0
  • #5 22 Wrz 2014 20:36
    krzsiekjab
    Poziom 8  

Czyli przy normalnej pracy silnika czujnik na dole ma być rozwarty? Mam wtedy 1.7 bar.
    Czyli jeżeli cokolwiek dam gazu to będzie mi migala kontrolka od oleju bo górny robi zwarcie ?
    Pozatym jaki jest sens 2 czujników ? Bo nie bardzo rozumiem. Bardzo mi trzęsie silnikiem oraz słychać klekot chodzi prawie jak mercedes czy to może być wina ciśnień ? Że któryś zawór nie chodzi dobrze albo nie wiem co ? Mechanik kazał zdjąć pasek rozrządu i tylko wałem 360 stopni obróci i złoży z powrotem powinno być okej..
    A żeby się dostać do tych elektrod trzeba rozebrać zbiornik wyrównawczy? Pozatym od zbiornika tego nie odchodzi żaden kabel to chyba tam nic nie ma
    Przepraszam ze tak głowę zawracam robie co mogę a i tak wychodzi [/spoiler]

-1
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #6 23 Wrz 2014 09:18
    carrot
    Moderator Samochody

Źle myślisz, układ działa tak, że jak ciśnienie oleju nie osiąga wartości niezbędnej do zadziałania białego czujnika (1,8 bar) przy prędkości obrotowej silnika 2500 rpm to włącza się alarm i miga kontrolka. Najlepiej zweryfikować działanie układu wkręcając manometr zamiast któregoś z czujników i mierząc rzeczywiste ciśnienie oleju.

0
  • #7 23 Wrz 2014 22:00
    krzsiekjab
    Poziom 8  

Wielkie dzięki bardzo dużo pomogłeś zmierzę się z Tymi problemami jak znajdę czas, jak cos mi nie wyjdzie będe kontynuował.
    Pozdrawiam

0
  • #8 29 Wrz 2014 21:41
    krzsiekjab
    Poziom 8  

Ciśnienie oleju załatwione zamieniłem czujnik górny na sprawny z golfa przestało migac wiec kupiłem sobie czujniczek. W zbiorniku wyrównawczym nie ma żadnych elektrod żadne kable do niego nie wchodzą bo nie mają gdzie w golfie siostry widoczny jest ten czujnik u mnie brak wiesz może gdzie on może być ?

Czujnik temperatury wchodzą 4 kable 2 od wskaźnika po znaczeniu na krótko temperatura rośnie na maxa po znaczeniu dwóch kolejnych nie ma żadnej reakcji . Wiesz co zrobić aby sprawdzić ten czujniczek ?

Kontrolka od świec żarowych także już nie miga kabel od zaworku n108 zmieniacz kąta wtrysku był rozerwany rozcięty po zlutowaniu nie miga kontrolka ale na zimnym zaczęło nim telepać i gasł po chwili opóźniłem wtrysk obracając pompą ze wskazówkami zegara zaczął lepiej palić ale nie tak jak na rozciętym kablu noi ... słychać metaliczne stukanie wie ktoś coś na ten temat?

0
  • #9 27 Kwi 2015 21:25
    krzsiekjab
    Poziom 8  

Może ktoś pomóc ..?

0
  • #10 18 Kwi 2016 21:14
    krzsiekjab
    Poziom 8  

Dziękuję ze pomoc problem niestety nie roziwiazny. Samochodu już nie mam

0
TME logo Szukaj w ofercie