Witam.
Pytanie z serii piaskownicy. Całość wykonana została w kilka minut na uniwersalnej płytce pisakiem, potem szybkie trawienie itd. W związku z tym, że czasu było mało, wybrałem ten schemat i najprostszy z możliwych układów, czyli Cyfronika MOD1000.
Podobny temat i ten sam schemat tutaj:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2472198.html
Całość złożona, z tym że potencjometr 500K. Ale do rzeczy - w układzie brak jest pełnej regulacji od powiedzmy tego 0% do 100%. W zakresie od 0 do 60% nic się nie dzieje - zero poboru prądu itd. Dopiero w zakresie 60 - 100% mamy regulację. Można przyjąć że na skali 60% jest faktycznym 0%.
Jakaś wskazówka ? Układ jest bardzo sporadycznie używany - bardzo doraźnie jako regulator kuchenki turystycznej o mocy 500W, więc tak naprawdę pracuje może godzinę rocznie.
Pytanie z serii piaskownicy. Całość wykonana została w kilka minut na uniwersalnej płytce pisakiem, potem szybkie trawienie itd. W związku z tym, że czasu było mało, wybrałem ten schemat i najprostszy z możliwych układów, czyli Cyfronika MOD1000.
Podobny temat i ten sam schemat tutaj:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2472198.html
Całość złożona, z tym że potencjometr 500K. Ale do rzeczy - w układzie brak jest pełnej regulacji od powiedzmy tego 0% do 100%. W zakresie od 0 do 60% nic się nie dzieje - zero poboru prądu itd. Dopiero w zakresie 60 - 100% mamy regulację. Można przyjąć że na skali 60% jest faktycznym 0%.
Jakaś wskazówka ? Układ jest bardzo sporadycznie używany - bardzo doraźnie jako regulator kuchenki turystycznej o mocy 500W, więc tak naprawdę pracuje może godzinę rocznie.