Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić VolvoV40 czy Mercedesa W124

krystekONY 09 Lis 2014 12:33 1221 14
  • #1 09 Lis 2014 12:33
    krystekONY
    Poziom 6  

witam mam dylemat nad kupnem samochodu chcę wybrać między Volvo V40 1.9 diesel i Mercedesem W124 2.0 diesel mianowicie mercedes prezentuje się ładnie jego cena to 3200złale przebieg 650000km a Volvo tez ładne cena 3800zł ale gościu mówił że coś puka w przodzie jak wpadnie w dziurę. Prosze pomóżcie jak coś to moge wysłać linki do tych samochodów bo kupić chcę z olx.pl

0 14
  • #2 09 Lis 2014 13:15
    manta
    Poziom 39  

Na początek to popraw pisownię. Druga sprawa to taka, że porównujesz auta dwóch różnych segmentów, o odmiennych cechach konstrukcyjnych. Skup się na stanie technicznym, głównie blacharskim. A przez forum to można radzić, szczególnie nie widząc auta.

0
  • #3 09 Lis 2014 15:34
    krystekONY
    Poziom 6  

Pomoże ktoś?? moge wysłać linki do tych samochodów żeby ktoś ocenił

0
  • #4 09 Lis 2014 16:00
    Novile
    Poziom 32  

Zwróć uwagę, że to Volvo to nie jest już szwedzkie Volvo tylko "Holender"( robione w Holandii).
    Wybierając "Merca" kupujesz prawdziwe niemieckie auto, wręcz legendę motoryzacji. To "ostatni prawdziwy Mercedes" ten model 124.
    Sam silnik kupisz do niego na każdym złomie. W holenderskim Volvo masz francuski silnik diesla - nie ma nic gorszego niż stary dyj....y diesel i to jeszcze z Renaulta( bo taki tam jest)!!
    Poczytaj o tym tutaj :

Cytat:
    Fani silników wysokoprężnych kupując V40/S40 skazani są na diesla 1.9 pochodzącego od Renault. Tak naprawdę to są jednak trzy różne jednostki napędowe należące do różnych generacji.Początkowo, do 1999 roku w S40/V40 montowano silnik 1.9 TD o mocy 90 KM. Silnik ten jest głośny, nie pali szczególnie mało, ale jest trwałą konstrukcją, w której zużyć mogą się właściwie tylko końcówki wtryskiwaczy i turbosprężarka. Minusem jest wiek samochodów z tymi silnikami. Są to auta najstarsze, z początku produkcji, co zwykle oznacza duży przebieg i ogólne wyeksploatowanie.W 1999 roku jednostkę 1.9 zmodernizowano, montując w niej wtrysk bezpośredni realizowany za pomocą pompy wtryskowej (silnik oznaczono 1.9 DI, moc 95 KM). Sama pompa potrafi się zepsuć (koszt: 1500 zł), podobnie jak turbosprężarka czy końcówki wtryskiwaczy. Ten silnik zużywa natomiast nieco mniej paliwa, a auto jest bardziej dynamiczne.W obu wersjach tego tej jednostki napędowej trzeba uważać na przegrzanie, bowiem często kończy się to pęknięciem głowicy. A wówczas koszty naprawy będą już naprawdę wysokie (warto rozważyć, czy nie lepiej będzie kupić cały silnik).

Czytaj więcej na: http://www.chceauto.pl/volvo/v40/

Dlatego nie kupuj Volva.To moja rada.

0
  • #5 09 Lis 2014 16:09
    krystekONY
    Poziom 6  

ok dzięki kolego ale czy to nie źle że ten mercedes ma najechane 650 000 km?
    ogólnie na co zwrócić uwagę kupując takiego mercedesa? na zdjęciach wygląda super wizualnie .

0
  • #6 09 Lis 2014 16:40
    andrzej20001
    Poziom 42  

Po milionie zmieniasz panewki ,pierścienie i poganiasz dalej :)

0
  • #7 09 Lis 2014 16:42
    krystekONY
    Poziom 6  

czyli warto kupić takiego merca :D

0
  • #8 09 Lis 2014 16:50
    Novile
    Poziom 32  

Jasne że warto, jeżeli właściciel dbał o jego kondycję techniczną, dawał mu na czas wymanki oleju i filtrów i nie tankował "oszukanej" ropy.W sumie tak jak kolega wyżej ci pisał 1000 000 km to nie żaden wyczyn na ten model Mercedesa. Rekord pamiętam z prasy na modelu W123 facet na taryfie w Iraku albo Iranie( nie pamiętam już) zrobił 4 000 000 km przebiegu. Ja znam co najmniej 3 kumpli co marzą o modelu 124, nie kupili tylko z przyczyn życiowych bo mają dzieci , żony itp. i jeżdżą przez to nowymi ( w miarę) Fiatami, Kia-ami, Hyundai-ami Ale każdy z nich nadal się zarzeka i słyszę ciągle " ... i tak sobie jeszcze kupię 124-kę....".

0
  • Pomocny post
    #9 09 Lis 2014 16:57
    andrzej20001
    Poziom 42  

Jak blacha pod autem ok to warto.

0
  • #10 09 Lis 2014 17:09
    krystekONY
    Poziom 6  

czyli jutro jadę oglądać mercedesa:D a powiem że bardziej byłem nastawiony na te volvo v40 1.9 TD Z 1997 ROKU

0
  • Pomocny post
    #11 09 Lis 2014 17:22
    Novile
    Poziom 32  

Wiesz, spokojnie, weź na to oglądanie ze sobą kogoś obiektywnego i znającego się na mechanice. Poczytaj tutaj też https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1392037.html warto trochę się zorientować w temacie , nawet tu na Elektrodzie jest trochę postów o 124-ce. Masz jeszcze czas, ochłoń i przeczytaj. Potem pomyśl jak i co. Kupno samochodu to poważna sprawa, trzeba się przygotować do tego.Powodzenia.

0
  • #12 09 Lis 2014 17:29
    krystekONY
    Poziom 6  

ok dzięki wielkie za pomoc

0
  • #13 09 Lis 2014 19:28
    markslew
    Poziom 27  

Ja mam W124, 250D, auto trwałe, niezawodne, dobre blachy, części tanie, łatwy w naprawie, same plusy.

Obejrzyj przed kupnem mocowania tylnego wózka, bo tam ( czasem ) lubi ruda się wkraść.

A 200D będzie Ci kolego mało palił, bierz śmiało i dbaj o niego jak o siebie samego :)

0
  • #14 09 Lis 2014 20:02
    merc124t
    Poziom 17  

Witam ja też byłem użytkownikiem mercedesa 124T sport line z 1993 roku przez parę lat , kupiłem go jak był benzynowy ze skrzynią McClarena i z Lpg wyrzuciłem ten silnik i na początek włożyłem 2,5 D bo zająłem się sprowadzanie samochodów ten 2,5D zwykły 10 zaworowy był ok lecz do lawety postanowiłem zmienić na większy 3,0 D zwykły 12 zaworowy sprowadziłem, przywiozłem-przyholowałem lawetą do polski ponad 180 samochodów , mesiem zrobiłem ponad 1 000 000 km na 3,0 litrówce /a ile on miał przebiegu zanim go włożyłem do auta-nikt nie wie/mesio nigdy nie zawiódł mnie ,a eksploatacja ograniczała się do wymiany płynów,filtów
    olejów, klocków ,sworzni, tarcz hamulcowych itp dzisiejsze samochody na pewno by popękały jakieś elementy nadwozia nie wspomnę o kosztach eksploatacji...wtryski ,turbiny , dpf itp itp Polecam na pewno Merca 124 , a nie jakieś tam volvo .....Zwróć głównie uwagę na nadwozie żeby nie było powypadkowe/zmęczone/ bo będą ogniska rdzy itp ,a mechanicznie to części są dosyć tanie i poradzisz sobie na pewno z naprawą bo jest to wszystko bardzo proste i dość tanie.....Ja też jestem w fazie poszukiwania ładnego 124....bo to ostatni prawdziwy Mercedes

0
  • #15 11 Lis 2014 14:48
    SQLmaster
    Poziom 24  

krystekONY napisał:
    mercedes prezentuje się ładnie jego cena to 3200zł

a Volvo tez ładne cena 3800zł

Przy takich horrendalnych kwotach to patrz na to który z nich jest mniejszą ruiną.
    Wybierz ten który ma lepszy stan albo którym lepiej się jeździ.

Którego nie wybierzesz to jest samochód na lata... dokładnie to tak na 2 lata :D i to max. Więc to czy samochód zrobi jeszcze 100 tys czy aż 500... kompletnie nie ma znaczenia.

0