Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.3MPI - Alternator - zamiennik dla Magnetona

09 Nov 2014 19:05 2043 1
  • Level 11  
    Witam. Ostatnio wysiadł mi alternator Magneton 70A w Felici 1.3MPI (przed liftem). Wymieniłem w nim regulator ale nadal napięcie ładowania na niskich obrotach przy włączonych światłach to 12,4V, bez świateł 14,5V. Ogólnie alternator jest cały pordzewiały (nie mogłem nawet wymienić regulatora) i wątpię żeby jeszcze długo pociągnął.
    Chciałbym go wymienić na coś lepszego bo słyszałem, że wszystkie Magnetony mają problemy z ładowaniem na niskich obrotach i często strzelają w nich regulatory i diody. Podobno o niebo lepsze są Bosche, widziałem wzmianki o tym że do Felicii 1.3MPi pasuje alternator Bosch z Fabii 1.4MPi (wystarczy wymienić tylko tuleje). Niestety żadnych dokładniejszych informacji nie udało mi się namierzyć. Chciałbym się zapytać czy ktoś z forum robił podobne rzeczy? Na serwisie aukcyjnym znalazłem alternator 90A 037903025M i zastanawiam się czy go nie kupić.

Przy okazji chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę kupując używany alternator i czy są części które warto na wstępnie w używce wymienić.
  • Level 23  
    Witam.W używanym alternatorze zawsze należy sprawdzić stan szczotek i łożysk tocznych,a najlepiej wymienić przynajmniej łożyska.