Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE w Plusie - Ostrzegam przed internetem "Bez limitu" w CP

11 Lis 2014 19:58 9759 34
  • Poziom 21  
    Witam

Tak wiem drzyjcie na mnie łacha bo chwaliłem internet bez limitu CP aż do dziś.
    Otóż moi drodzy podpisałem umowę 3.06 (pierwszy dzień kiedy wprowadzili) w CP za 89.90zł miesięcznie (30 podstawowy a jak jestem w zasięgu lte to bez limitu! ile da fabryka) i działałem sobie bez problemu aż do dziś, otóż dzisiejszego dnia około 19 nie mogę załączyć speedtesta, wyłączyłem na routerze b593s-22 wszystkich oprócz mnie i nie mogę nic zrobić no taki muł że ja Cię kręce. Okazuje się że mam aż 0,5 mb. Myślę co do jasnej anielki. Dzwonie do nich a oni mi na to że przekroczyłem o 78GB w tym miesiącu transfer (czyli 30GB+78GB=108GB) to już moje bez limitu jest teraz 0,5mb/s gdzie normalnie latało 35mb/s wzwyż.
    Tak więc ostrzegam, nie wiem co zrobię. Oczywiście reklamacje zgłosiłem na infolinii ale pewnie to mają w dupie. Podobno regulamin się zmienił w niedawno więc może rozwiąże umowę i podpisze z PLAY. Powiem wam że jestem załamany normalnie ...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 37  
    student11 napisał:
    Witam

Tak wiem drzyjcie na mnie łacha bo chwaliłem internet bez limitu CP aż do dziś.
    Otóż moi drodzy podpisałem umowę 3.06 (pierwszy dzień kiedy wprowadzili) w CP za 89.90zł miesięcznie (30 podstawowy a jak jestem w zasięgu lte to bez limitu! ile da fabryka) i działałem sobie bez problemu aż do dziś, otóż dzisiejszego dnia około 19 nie mogę załączyć speedtesta, wyłączyłem na routerze b593s-22 wszystkich oprócz mnie i nie mogę nic zrobić no taki muł że ja Cię kręce. Okazuje się że mam aż 0,5 mb. Myślę co do jasnej anielki. Dzwonie do nich a oni mi na to że przekroczyłem o 78GB w tym miesiącu transfer (czyli 30GB+78GB=108GB) to już moje bez limitu jest teraz 0,5mb/s gdzie normalnie latało 35mb/s wzwyż.
    Tak więc ostrzegam, nie wiem co zrobię. Oczywiście reklamacje zgłosiłem na infolinii ale pewnie to mają w dupie. Podobno regulamin się zmienił w niedawno więc może rozwiąże umowę i podpisze z PLAY. Powiem wam że jestem załamany normalnie ...

http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191&start=7635

Regulamin sie zminil dla nowych umow. Ciebie obowiauje ten z czerwca.
    Pisz reklamacje, ze FUP w Twoim regulaminie nie objemowal polaczenia w LTE, tylko 2G/3G. Ale w watku powyzje mozna poczytac ze maja to w Plusie w 4 liteach i na reklamacje odpowiadaja kopiuj wklej. Pisac reklamacje z rzadaniem roziaznia umowy z kopia do UOKIK i UKE.
  • Poziom 21  
    Okej to jedno ale jaką alternatywę brać? T-mobile nie ma bez limtów jak dobrze patrzyłem na stronie. Play też ma 100GB.
  • Poziom 37  
    student11 napisał:
    Okej to jedno ale jaką alternatywę brać? T-mobile nie ma bez limitów jak dobrze patrzyłem na stronie. Play też ma 100GB.

W 2G/3G/4G w żadnej firmie nie ma oferty bez limitów.
  • Poziom 21  
    ale muszę coś wybrać dlatego że chce korzystać z internetu, oglądać filmy fullHD pograć w LOL-a CS-a BF3,4 oglądać pierdoły etc.
  • Poziom 37  
    student11 napisał:
    ale muszę coś wybrać dlatego że chce korzystać z internetu, oglądać filmy fullHD pograć w LOL-a CS-a BF3,4 oglądać pierdoły etc.

Skoro musisz, to zmienia to postac rzeczy!!
    Napisz podanie do 4 operatorow komorkowych, ze TY MUSISZ miec nielimitowany internet bo bez gier, filmow HD i pierdół żyć nie mozesz.
    Ja mysle ze od razu zrobia specjalnie dla Ciebie promocje, 9,99 i TOTALNY brak limitow.
    :P
  • Poziom 21  
    chodzi mi o to który operator ma najwyższy próg i na którego się nie skarżą ludzie jeśli chodzi o internet bez limitów
  • Poziom 37  
    student11 napisał:
    chodzi mi o to który operator ma najwyższy próg i na którego się nie skarżą ludzie

Chyba Play. W regulaminie jasno jest napisane, po ilu GB (100 czy 200) moga nalozyc lejek. w CP/PLusie jak masz pecha dostaniesz zaraz po pakiecie i mozesz im skoczyc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie ma co się z ciebie śmiać. Stałeś się kolejną ofiarą Power LTE Plusa/CP. Niestety ale ja tą usługę od razu zdyskwalifikowałem po przeczytaniu jego niejasnego, pokrętnego regulaminu.Brak konkretnych zapisów wg , których działa ich FUP pozwala im robić z użytkownika co chcą. Osobiście wypowiedziałem umowę w CP, która kończy się za m-c. Podziękowałem im za propozycje przedłużenia. Korzystam teraz z RBM na kartę- od roku, w regulaminie limit 200GB i lejek 2Mb/s. Przez rok pobieram po 400-500GB i zero lejka. Druga oferta to głosowa z 2GB za 9,99 m-c. W LTE korzystam bez limitu( 200GB) i jest podobnie. Regulaminy w Play są pod tym względem jasne i przejrzyste.
  • Poziom 21  
    Z Play jest 100GB https://www.facebook.com/Play/posts/101526123...ffset=0&total_comments=6¬if_t=feed_comment

Dodano po 7 [minuty]:

matek451 napisał:
    Nie ma co się z ciebie śmiać. Stałeś się kolejną ofiarą Power LTE Plusa/CP. Niestety ale ja tą usługę od razu zdyskwalifikowałem po przeczytaniu jego niejasnego, pokrętnego regulaminu.Brak konkretnych zapisów wg , których działa ich FUP pozwala im robić z użytkownika co chcą. Osobiście wypowiedziałem umowę w CP, która kończy się za m-c. Podziękowałem im za propozycje przedłużenia. Korzystam teraz z RBM na kartę- od roku, w regulaminie limit 200GB i lejek 2Mb/s. Przez rok pobieram po 400-500GB i zero lejka. Druga oferta to głosowa z 2GB za 9,99 m-c. W LTE korzystam bez limitu( 200GB) i jest podobnie. Regulaminy w Play są pod tym względem jasne i przejrzyste.

Co to jest RBM na kartę i limit na miesiąc rok? Czy jak? i jest to lte czy nie i ile wychodzi miesięcznie

Dodano po 46 [minuty]:

Ktoś wie jakie urządzenia LTE są dostępne w Orange?
    RedBullMobile to usługa na kartę w oparciu o sieć Play. Można w niej aktywować usługę LTE na 30 dni za darmo. Kupujesz starter RBM za 9 zł. Doładowujesz konto za 50 zł, ważność konta przedłuża się na 100dni. Następnie aktywujesz pakiet Darmowy Internet LTE na 30 dni. Środki pozostają na koncie, do wykorzystania masz minimum 100GB w LTE za darmo. Regulaminy http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy-na-karte/ i http://www.play.pl/resources/pdf/2014/Regulam...rmowy-Internet-LTE-na-30-dni-RBM_22102014.pdf Ja mam starą kartę za 9 zł, którą za 50 zł przedłużam aż na 150 dni. Co 30 dni aktywuje pakiet LTE bez limitu. Doładowałem już trzykrotnie, na koncie 150 zł a korzystam już 13 m-c.
  • Poziom 21  
    ale do tego urządzenie trzeba kupić
    A po co? masz przecież B-593s-22 z CP . Wystarczy kupić kartę RBM , doładować aktywować Darmowy LTE bez limitu. Do tego musisz mieć zasięg LTE w Play, no i na B-593 wymusić tylko LTE. A potem korzystać. Jak odnowi się limit w CP, przekładka karty i od nowa Macieju. Takim rozwiązaniem masowo posiłkują się oszukani klienci Plusa/CP.
  • Poziom 21  
    okej mistrzu w takim razie mam pytanka bo zanim mi się wczyta cokolwiek to wieczność trwa. Zasieg lte play mam aż miło ale. Kupuje kartę RBM za 9zł aktywuje doładowuje i mam aktywuje ten lte za free przez 30 dnia ale co potem? co po 30 dniach znowu aktywować mam? i tak co 30 dni? mogę?

Chce zrozumieć dobrze: kupuje kartę, ładuje za 50zł i aktywuje co 30 dni to free lte tylko że co 100 dni musze doładować za 50 zł i aktywować co 30 dni ten pakiet i co najmniej 100gb bez bólu ściągam? Czy tak?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Tak po 30 dniach ponownie aktywujesz Darmowy LTE na kolejne 30 dni. warunek musisz mieć minimum 30 zł na koncie i jakiś aktywny pakiet internetowy w RBM np 25MB za 3 zł. i tak kilkakrotnie. po 100 dniach znowu doładowujesz itd. Środki nie znikają , zostają na koncie RBM i możesz je później wykorzystać na inne usługi. Proste i za darmo. najlepiej kartą zarządzać tworząc konto na Play24.
  • Poziom 33  
    Miałem dzisiaj ciekawą sytuację...
    Dostałem SMS-a, że zmniejszono mi prędkość transmisji (niby zmniejszono, bo jest OK). Tylko czemu? Limitu jeszcze sporo?
    A tu jakieś 6-7 godzin później, że mam wykorzystane 80% limitu podstawowego (mam starą umowę - nie 'bez limitu'). No OK.
    Tylko po co mnie informują o zmniejszeniu prędkości?

Oj, chyba sobie coś Plus kombinuje. Tylko co?
  • Poziom 21  
    powiem Ci tak ja poszedłem za pomysłem kolegi matek kupiłem RBM i mam 19/19 i jestem zadowolony na razie zawsze to min 100Gb dodatkowo miesiecznie
  • Poziom 33  
    Mnie póki co obowiązuje jeszcze umowa, więc jestem zamknięty na zmiany, ale pod koniec umowy będę się rozglądał i nie wiem, czy właśnie nie RedBull mobile bym wybrał. Chociaż poszukam jeszcze wokół siebie dostawców 'po kablu' innych niż orange, bo do neo 1024 nie chcę wracać :P
    Może to tylko jakiś błąd, albo... ?

Mi w sumie średnio 20-25GB na miesiąc wystarcza i jest to 'z górką'. Tylko bardzo zdziwił mnie ten SMS, że ograniczona została prędkość transmisji skoro jeszcze mam sporo transferu do wykorzystania. Chociaż może to ten FUP? (ściągałem podczas 'taryfy nocnej' aktualizacje i większy plik - razem jakieś 700-800MB).
    Ale LTE w RBM jest darmowy. Wystarczy starter za 9 zł i doładowanie za 50 zł( 100 dni ważności konta), które pozostaje nietknięte na koncie. Zero umów. Większość oszukanych przez Plusa/CP z niego korzysta. Kolega @student11 jak widać stał się też jego wyznawcą. W Plusie widać już nikt nie panuje nad LTE i wszyscy dostają takie SMS-y nawet ci, którzy nie mają Power LTE.
  • Poziom 21  
    ja uważam że warto się zastanowić w obecnej sytuacji nad orange aczkolwiek nic nie wiadomo. Starter za 5zł też działa też da się włączyć pakiet
  • Poziom 33  
    matek451 napisał:
    Wystarczy starter za 9 zł i doładowanie za 50 zł( 100 dni ważności konta), które pozostaje nietknięte na koncie

Jak skończy mi się limit przed odnowieniem, to biorę tego RBM albo właśnie zaryzykuję z Orangem.

matek451 napisał:
    W Plusie widać już nikt nie panuje nad LTE i wszyscy dostają takie SMS-y nawet ci, którzy nie mają Power LTE.

Chyba tak. Ale nadal mnie zastanawia to, że pobrałem w sumie ~760MB i od razu by cięli? Jeśli tak ma działać ten FUP@PowerLTE, to ja im serdecznie dziękuję. A tym bardziej to dziwne, że praktycznie nic nigdy u mnie się nie ściąga większego jak 5-10MB. No czasem 30MB na raz podczas dnia, ale to bardzo sporadycznie (normalnie to praktycznie tylko www/poczta/czasami YT). I co? To już tną, bo raz od wielkiego dzwonu ściągnę sobie aktualizacje czy coś innego o 5 rano? I to jeszcze mając 5GB transferu nie wykorzystanego. Masakra.
  • Poziom 12  
    No tak, kasa w RBM zostaje na koncie i mozna ją wykorzystać na minuty/smsy/czy pakiety netu w 3g, ale powiedzmy, że nawet by i przepadała to i tak mamy średni miesieczny koszt tych 100GB na poziomie 15zł/miesiąc. Po 100 GB włacza się lej 2mbit/s, czyli też nieźle.

Jak kto potrzebuje więcej GB po prostu kupuje nie jeden, a 2 startery RBM. Macie 200GB za średnio 30zł/miesiac.

W każdym wariancie oferta wymiata.

Tak więc RBM 9 to najlepsza oferta na net do laptopa LTE na kartę, a najnowasza oferta RBM Energy na kartę to najlepsza oferta do smartfona na kartę za w sumie 30zł/miesiac jest nolimit minut na komorki i stacjonarne, nolimit sms i mms oraz 3GB z lejkiem [mozna też wykupić sam pakiet nolimit minut na komorki i stacjonarne za 20zł, Energy na kartę rozwaliło nju z rachunkiem].

Na rynku prepaid zaczyna wygrywac cenowo z abo. Dziwne, ale tak jest. Pewnie dzieki temu, że o ofertach RBM mało kto wie.
    Ja korzystam z oferty głosowej Play z nielimitowanymi rozmowami do Play +2GB internetu na 3G ( w sieci Play i roamingu). Do tego nielimitowany internet( 200GB) na LTE Play. Całość za 9,99 zł(aktywacja też 9,99), umowa na 6m-cy. Obecnie po 6m-cach uzytkowania i po wypowiedzeniu przedłużyłem z GU na czas nieokreślony z kolejnymi 6m-cami internetu LTE bez limitu. Koszt 10 zł też wymiata. Oferta tylko dla obecnych klientów Play. RBM znają wszyscy myślący i liczący użytkownicy GSM.
  • Poziom 10  
    Potwierdzam że limity w Plusie i CP są i to bardzo niskie. Wystarczy 10GB ponad podstawowy pakiet GB i już nakładają limit który oni nazwali FUP. Sprawa pewnie skończy się w UKE.
  • Poziom 33  
    Kościsty napisał:
    Potwierdzam że limity w Plusie i CP są i to bardzo niskie. Wystarczy 10GB ponad podstawowy pakiet GB i już nakładają limit który oni nazwali FUP. Sprawa pewnie skończy się w UKE.

A mi właśnie się skończył limit... Najgorsze w tym jest to, że po jego wykorzystaniu praktycznie nie da się z niczego korzystać. Żeby chociaż przycinali do 128kbps...
  • Poziom 10  
    Jak od razu po pakiecie podstawowym dostałeś limit 32kbps to zapewne korzystasz z 3G.
  • Poziom 33  
    Mam starą umowę :)
    Ale i tak jej nie przedłużę na 'bez limitu'.

Czas zakupić starter Orange albo RBM.