Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb I - Brak oświetlenia wnętrza pojazdu

osliczka 13 Lis 2014 20:07 3291 2
  • #1 13 Lis 2014 20:07
    osliczka
    Poziom 14  

Witam, mam następujący kłopot. Skoda Superb I z roku 2005.
    Występuje brak oświetlenia wewnątrz pojazdu. Nie działa lampka oświetlenia wnętrza w podsufitce oraz podświetlenia w nogach.
    Żarówki oczywiście sprawdzone miernikiem.
    Mikrostyki w zamkach drzwi raczej dobre bo na desce pokazuje ikonka samochodu i prawidłowo rozpoznaje kolejne otwierane drzwi.
    Na podsufitce nie da się włączyć światła w ogóle nawet wymuszając jego stałe świecenie.
    Totalna ciemność.
    Bezpieczniki sprawdzone zwłaszcza nr 14.
    Dalej w wielki skrócie dokopałem się do modułu komfortu pod dywanikiem kierowcy, sprawdziłem kostki, połączenia, całą wiązkę przewodów w progu, masę i wyglądają na zdrowe. Jest delikatna wilgoć ale wydaje się że nie zaatakowało jeszcze na tyle, żeby zeżarło przewody czy połączenia.
    W module komfortu mam bład 01136 czyli szyna CAN.
    Ten sam błąd mam w praktycznie wszystkich modułach.
    Czy to możliwe że nie ma oświetlenia bo padło coś w desce rozdzielczej czyli w zegarach?
    Proszę o pomoc co sprawdzić, czy ktoś się orientuje na których pinach z modułu komfortu powinno wychodzić napięcie zasilające lampkę oświetlenia wnętrza w podsufitce i te w nogach?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Lis 2014 18:11
    OSAAA1
    Poziom 14  

Witam.
    Pod dywanem za fotelem kierowcy jest połączenie magistrali can. Często tam gnije. Wszystkie łączenia innych przewodów w całej tej wiązce też należy sprawdzić.
    Jeśli są diody świecące w dół w lusterkach zewnętrznych to miałem przypadki że robiły one zwarcie i uszkadzały sterownik komfortu. Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Lut 2015 00:13
    osliczka
    Poziom 14  

Okablowanie u mnie ocalało, problemem był sam moduł komfortu. Kupiłem używany i zakodowałem wg potrzeb, wszystko wróciło do normy.

1