Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb I - Brak oświetlenia wnętrza pojazdu

13 Lis 2014 20:07 6444 2
 • Poziom 14  
  Witam, mam następujący kłopot. Skoda Superb I z roku 2005.
  Występuje brak oświetlenia wewnątrz pojazdu. Nie działa lampka oświetlenia wnętrza w podsufitce oraz podświetlenia w nogach.
  Żarówki oczywiście sprawdzone miernikiem.
  Mikrostyki w zamkach drzwi raczej dobre bo na desce pokazuje ikonka samochodu i prawidłowo rozpoznaje kolejne otwierane drzwi.
  Na podsufitce nie da się włączyć światła w ogóle nawet wymuszając jego stałe świecenie.
  Totalna ciemność.
  Bezpieczniki sprawdzone zwłaszcza nr 14.
  Dalej w wielki skrócie dokopałem się do modułu komfortu pod dywanikiem kierowcy, sprawdziłem kostki, połączenia, całą wiązkę przewodów w progu, masę i wyglądają na zdrowe. Jest delikatna wilgoć ale wydaje się że nie zaatakowało jeszcze na tyle, żeby zeżarło przewody czy połączenia.
  W module komfortu mam bład 01136 czyli szyna CAN.
  Ten sam błąd mam w praktycznie wszystkich modułach.
  Czy to możliwe że nie ma oświetlenia bo padło coś w desce rozdzielczej czyli w zegarach?
  Proszę o pomoc co sprawdzić, czy ktoś się orientuje na których pinach z modułu komfortu powinno wychodzić napięcie zasilające lampkę oświetlenia wnętrza w podsufitce i te w nogach?
 • Poziom 14  
  Witam.
  Pod dywanem za fotelem kierowcy jest połączenie magistrali can. Często tam gnije. Wszystkie łączenia innych przewodów w całej tej wiązce też należy sprawdzić.
  Jeśli są diody świecące w dół w lusterkach zewnętrznych to miałem przypadki że robiły one zwarcie i uszkadzały sterownik komfortu. Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Okablowanie u mnie ocalało, problemem był sam moduł komfortu. Kupiłem używany i zakodowałem wg potrzeb, wszystko wróciło do normy.