Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kocioł gazowy 2-funkcyjny do mieszkania 33mkw

20 Lis 2014 14:45 1965 18
  • Poziom 11  
    Witam,
    do mieszkania 33mkw jaki kocioł gazowy 2-funkcyjny będzie najlepszy jakieś konkretne modele polecacie? ma być niezawodny. Jest to mieszkanie na 1 piętrze blok ma 5 pieter. W grę wchodziłby kocioł z zamkniętą komorą spalania i raczej nie kondensat bo z dostępnych mi inf do tak małej powierzchni kondensat jest zbyteczny. Czy na 1 piętrze w bloku który ma 5 pieter nie będzie problemu z dolotem powietrza szybem kominowym?(pytanie czy nie jest za nisko) obecnie pracuje tam kocioł z otwartą komorą.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    mpepe napisał:
    Witam,
    do mieszkania 33mkw jaki kocioł gazowy 2-funkcyjny będzie najlepszy jakieś konkretne modele polecacie? ma być niezawodny. Jest to mieszkanie na 1 piętrze blok ma 5 pieter. W grę wchodziłby kocioł z zamkniętą komorą spalania i raczej nie kondensat bo z dostępnych mi inf do tak małej powierzchni kondensat jest zbyteczny. Czy na 1 piętrze w bloku który ma 5 pieter nie będzie problemu z dolotem powietrza szybem kominowym?(pytanie czy nie jest za nisko) obecnie pracuje tam kocioł z otwartą komorą.

Kondensacyjny nigdy nie jest zbyteczny.
    Poleciłbym Termet EcoCondens Gold z modulacją od 2 do 24 kW. (generalnie nie znam kociołka, ale parametry ma rewelacyjne) z pompa klasy A (prąd)
    Moc minimalna zapewni ci komfortowe i tanie grzanie a moc maksymalna - komfortową kąpiel pod natryskiem. Kociołki te można już kupić za 3,5 -4 tyś zł.

Ewentualnie wybierz jakiś inny kociołek o tak szerokim zakresie modulacji.

Co do kwestii - kondensacyjny czy nie - to przy tak małych mocach, na jakich będzie pracował taki kociołek - zwykły turbo (zamknięta komora spalania) będzie wyjątkowo niesprawny (zależy to też od rodzaju i długości komina - rura w rurze podnosi sprawność). Nie dość, że na mocy ułamkowej będzie miał sprawność około 80% to jeszcze jego moc minimalna będzie kilka razy większa niż kondensacyjnego i będzie taktował. A to dodatkowa strata. I pompa - nie widziałem w turbo pomp klasy A. A to ładnych parę zł w koszcie prądu. Sądzę, że różnica w zużyciu gazu pomiędzy turbo a kondensacyjnym może być nawet większa od 20% na korzyść kondensacyjnego. A różnica w cenie to jakieś 1000 - 1500 zł.
    Przy 33 m^2 pewnie kilka lat będzie się ten koszt niwelował, ale po pewnym czasie będziesz na kondensacyjnym tym zarabiał i będziesz miał lepszy komfort cieplny (bo możesz grzać w okresach przejściowych grzejniki np na 30 stopni)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Poleciłbym Termet EcoCondens Gold z modulacją od 2 do 24 kW. (generalnie nie znam kociołka, ale parametry ma rewelacyjne) z pompa klasy A (prąd)
    Moc minimalna zapewni ci komfortowe i tanie grzanie a moc maksymalna - komfortową kąpiel pod natryskiem. Kociołki te można już kupić za 3,5 -4 tyś zł.

To lepiej nie polecaj.
  • Poziom 27  
    To sie rozpisales. Argumenty prosimy!
  • Poziom 15  
    Kupiłem ten wynalazek, tzn gold 20 kw z pompa pwm...zainstalowal go autoryzowany instalator termetu razem z kominem. Mieszkanie 40m kocioł idealnie trzyma temperature na centralnym np 45 stopnie ale hałas jaki wytwarza jest ciezki do zniesienia.Przy poborze wody jeden huk. Piec dla ludzi głuchych lub takich ktorzy maja kotlownie, piwnice. Nie do mieszkania. Niby ma jakas dodatkowa komore ale ona chyba dziala jak pudło rezonansowe...
    Czy nie mozna tego wygłuszyć jakimiś matami???
  • Poziom 20  
    GETomek napisał:
    Kupiłem ten wynalazek, tzn gold 20 kw z pompa pwm...zainstalowal go autoryzowany instalator termetu razem z kominem. Mieszkanie 40m kocioł idealnie trzyma temperature na centralnym np 45 stopnie ale hałas jaki wytwarza jest ciezki do zniesienia.Przy poborze wody jeden huk. Piec dla ludzi głuchych lub takich ktorzy maja kotlownie, piwnice. Nie do mieszkania. Niby ma jakas dodatkowa komore ale ona chyba dziala jak pudło rezonansowe...
    Czy nie mozna tego wygłuszyć jakimiś matami???

Skąd pobierasz powietrze? Z pomieszczenia, czy z zewnątrz?
    Kocioł jest w szafce, czy luzem wisi?

BTW - każdy kociołek z zamkniętą komorą hałasuje wentylatorem.
    Jedne ciszej, drugie głośniej.
    Dlatego powinny być montowane w pomieszczeniu gospodarczym lub w szafce.
  • Poziom 27  
    Czy kocioł miał uruchomienie zerowe przez Autoryzowany Serwis Firmowy Termet - na pewno taka osoba przyjechała z analizatorem spalin? Chodzi mi o to, czy kocioł został dobrze ustawiony. Druga sprawa może jest gdzieś zwężenie na instalacji CWU? Na którymś z zaworów, filtrów, baterii. Różne rzeczy już widziałem.... :)

Uruchomionych już z 10 szt. Goldów i nie ma z nimi problemów.
  • Poziom 15  
    Oczywiście ze miał cala instalacje wykonał autoryzowany instalator termetu i był "zachwycony" tym piecem. Prawda jest taka że stara domina ferroli z otwarta komorą pracowała znacznie ciszej.
    Skoro uruchomiłeś 10 tych pieców napisz prosze czy one sa głośne?Mierzyłeś hałas u klienta podczas poboru wody?
    Producent obiecuje mniej niz 42 db....chyba ze stoperami w uszach.
  • Poziom 20  
    GETomek napisał:
    Oczywiście ze miał cala instalacje wykonał autoryzowany instalator termetu i był "zachwycony" tym piecem. Prawda jest taka że stara domina ferroli z otwarta komorą pracowała znacznie ciszej.
    Skoro uruchomiłeś 10 tych pieców napisz prosze czy one sa głośne?Mierzyłeś hałas u klienta podczas poboru wody?
    Producent obiecuje mniej niz 42 db....chyba ze stoperami w uszach.

Kociołek z otwartą komorą nie ma wentylatora do nadmuchu powietrza i wyciągu spalin - dlatego jest cichszy.
  • Poziom 27  
    Cytat:
    na pewno taka osoba przyjechała z analizatorem spalin?

Brak odpowiedzi.
    Cytat:
    czy one sa głośne?Mierzyłeś hałas u klienta podczas poboru wody?

Dla mnie są bardzo ciche. Jeszcze nie miałem przypadku, żeby kupować decybelomierz :D

Tak jak pisałem! Może to nie wina kotła tylko instalacji. Najłatwiej zwalić winę na kocioł.... To że Autoryzowany Instalator montował, to nic nie znaczy. :)
  • Poziom 11  
    Jeszcze nie dodałem że mieszkanie jest wynajęte za gaz płaca lokatorzy nie ja więc kondensat raczej nie wchodzi w grę. I tak na 33 mkw jaki kocioł by nie był to klientów nie zrujnuje. Dlatego chcę w miarę tani i w miarę solidny z doświadczenia widzę że im mniej elektroniki i różnych dupereli tym niezawodnej
  • Poziom 20  
    mpepe napisał:
    Jeszcze nie dodałem że mieszkanie jest wynajęte za gaz płaca lokatorzy nie ja więc kondensat raczej nie wchodzi w grę. I tak na 33 mkw jaki kocioł by nie był to klientów nie zrujnuje. Dlatego chcę w miarę tani i w miarę solidny z doświadczenia widzę że im mniej elektroniki i różnych dupereli tym niezawodnej

To musisz używkę kupić.
  • Poziom 11  
    Używki nie chcę chcę nowy i mieć na 10 lat spokoj obecnie mam berette kompakt 12/22i lecz zaczyna cieknac wymiennik
  • Poziom 20  
    mpepe napisał:
    Używki nie chcę chcę nowy i mieć na 10 lat spokoj obecnie mam berette kompakt 12/22i lecz zaczyna cieknac wymiennik

Są fajne termety z bitermicznym wymiennikiem. TERMET Miniterm ELEGANCE turbo.
    Za 2 tyś cały kociołek.
  • Poziom 11  
    jakie 2 sztuki? napisałem, że zaczyna stary przeciekać

Dodano po 3 [minuty]:

maras77 napisał:
    TERMET Miniterm ELEGANCE turbo.

Właśnie na niego zwróciłem uwagę oraz na kociolek Immergas z zamkniętą komorą model eolo star
  • Poziom 20  
    mpepe napisał:
    jakie 2 sztuki? napisałem, że zaczyna stary przeciekać

Dodano po 3 [minuty]:

maras77 napisał:
    TERMET Miniterm ELEGANCE turbo.

Właśnie na niego zwróciłem uwagę oraz na kociolek Immergas z zamkniętą komorą model eolo star

Miałem kociołek z wymiennikiem płytowym i strasznie długo czekało się na ciepłą wodę. Musiałem go przerobić na pracę ze zbiornikiem.

Bitermiczne są niewiele droższe a podobno komfort znacznie lepszy.

Różnica w cenie to chyba niecałe 200 zł w przypadku Termeta.

• Moderator na urlopie...
    mpepe napisał:
    ... za gaz płaca lokatorzy nie ja więc kondensat raczej nie wchodzi w grę. I tak na 33 mkw jaki kocioł by nie był to klientów nie zrujnuje...

To nie chcesz zadowolonych klientów?
    Dlatego kup Termet Gold. To nie jest prawda, że są głośne, a Tobie potrzebny jest kocioł z mocą ok 2-3 kW.
    Zatem tylko kondens z tak małą mocą minimalną, jak ma właśnie Gold.