Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei CPE B593 - Uszkodzenie po wgraniu nowego firmware

29 Lis 2014 14:32 37527 99
  • Poziom 10  
    Mam taki problem.

Chciałem wgrać nowszą wersję firmware w moim B593, zrobiłem to z poziomu strony WWW routera. Początkowo wszystko przebiegało ok jednak w pewnej chwili pojawił się komunikat że wystąpił błąd podczas aktualizacji i nastąpi reset urządzenia. Niestety już po restarcie, router już się nie uruchamia. Świeci się jedynie kontrolka zasilania.
    Szukałem w Internecie czy są opisane jakieś sposoby np. wgranie przez jtag'a ale na nic pomocnego nie natrafiłem.

Może ktoś z Was ma sposób na to aby zreanimować ten sprzęt.

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Pomyłka, przepraszam.
  • Poziom 10  
    ...dzięki za wskazówkę, spróbowałem ale bez efektu. Wydaje mi się że bez jtag'a się nie obejdzie.
    Szukam dalej...
  • Poziom 39  
    Wydaje mi się, że sam nic nie zrobisz z podniesieniem swojego routera. Jest zbyt nowy i dobrze zabezpieczony dostęp do firmware. Bez znajomości haseł nic nie zrobisz. Raczej odpłatne przywrócenie do życia w ich serwisie, jeśli taką usługę wykonują.
    Poczytałem na wielu zagranicznych stronach - chłopaki kombinują, ale jak na razie bez powodzenia.
    Tutaj ciekawe materiały: Link, Link, Link.
  • Poziom 31  
    @mqba1

Aktualizację robiłeś po wi-fi czy po kablu ethernet?
  • Poziom 10  
    ...w instrukcji jest napisane aby robić to przez kabel (port 3 lub 4).

Poza tym, teraz router jest prawie martwy, wifi nie działa, jedyną oznaką jest chwilowe mignięcie kontrolek portów ethernet kilka sekund po włączeniu.

Skończy się zapewne na wysłaniu do serwisu, jutro do nich zadzwonię.
  • Poziom 1  
    @mqba1

Prośba.
    Daj znać czy serwis dokonał naprawy i ile kosztuje usługa?
  • Poziom 2  
    Ponieważ temat dotyczący zmiany firmware jest zamknięty:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2901625.html
    a myślę, ze poprawiony nowy firmware, pasujący do routerów B593s-22 od Plusa i CP się przyda także autorowi tego tematu, pozwoliłem sobie sprawdzić umieszczony w tamtym wątku plik. Potwierdziłem, że jest on przeznaczony do wersji Plus/CP(SP05C69) jednak w 1 miejscu znajduje się literówka i przez przypadek zmieniono na SP05C68.

Poprawiłem tę niezgodność i przesyłam firmware B710C0UPDATE_V200R001B236D30SP05C69 (Plus/CP) - jeszcze nie testowałem na swoim routerze.
  • Poziom 12  
    Po wgraniu tego nowszego firmware B236D30 spadły parametry sygnału LTE. A router i antena nie zmieniły pozycji. Wrzucę jeszcze parametry sygnału za chwilę.
  • Poziom 1  
    Witam
    Również jestem przed zmianą oprogramowania routera .Mam mam obecnie router z cyfrowego polsatu huawei B593s-22 z firmware o numerze V200R001B180D20SP05C69 Ver.B Data kompilacji oprogramowania Aug 1 2013.

Ściągnąlem tez oprogramowaie z jednego z wceśniejszych wątków ale takie gdzie trzeba było zmienić SP00C00 na SP05C69 prez program Tiy Hexer. Niestety nie mogłem zmienić tych parametrów.
    W związku z tym pytanko czy mogę uzyć tego pliku podanego wyżej? Czy ktoś sprawdził?
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak firmware podane przez kol. flopsik działa i jest sprawdzone. U mnie działa dobrze i stabilnie. To które jest w linku faktycznie jest z błędem. To co tu jest ok i chodzi jak powinno chodzić. Mam ten ruter z CP zmiana bez problemu przez kabel i aktualizuj wybierz plik ....czekać aż się pokaże napis że aktualizacja się powiodła ok wejście ze starym hasłem ustawienia zostały. Dopiero pieknie działa samba i powiedzmy drukarka w sieci , ftp, itp. Śmiało można zmieniać na soft nie brandowy, voip smiga :)
  • Poziom 9  
    pspfire napisał:
    Dopiero pieknie działa samba i powiedzmy drukarka w sieci , ftp, itp.

Drukarka w sieci dalej nie działa a SAMBA i FTP działa tak samo jak wcześniej. W tej kwestii nic się nie zmieniło. A szkoda.
  • Poziom 11  
    http://chomikuj.pl/kolopeter/b593s-22
    tu macie czysty(przerobiony dla orange) i soft orange/plus.
    ogolnie jest tak:
    wgrywacie czysty(przerobiony) i na niego juz mozecie wgrac jakikolwiek. mozecie
    d10...c00, d20...c00,d30...c00,d20....c69 i inne kombinacje . wchodzi wszystko... tylko trzeba uwazac na softy z koncowka c-trzyliczbowe(np.rosyjski), bo z tego nie mam pojecia jak wrocic na c00 z ktorej mozemy powrocic na nasz c69.
    chodzi o to ze w hex editorze nie przerobimy koncowki ...c00 na ...c123, bo nadpiszemy dane i uwalimy modem. moze skrot numeru, cos jak:
    V200R001B180D20SP05C123 ---wgrany, ktory chcemy zastapic
    V200R001B180D20SP05C00 -- ten przerabiamy
    V200R001B180D20SP5C123 -- na taki, aby go wgrac.
    ale nie gwarantuje ,ze to sie uda.
    zatem jak chcecie testowac rozne softy , to tylko z numerami cXX.
    co do softu c00, to posiada on jezyk polski, tylko ,ze jest zablokowany z niewiadomych przyczyn. aby go odblokowac : to trzeba uzyskac haslo do roota, ustawic partycje / na -rw, odnalezc wpis na temat jezyka( nie pamietam juz gdzie to bylo i ktory to plik) i to wszystko.
    modemu nie da sie chyba odratowac zadnym kabelkiem, wiec wgrywajcie sprawdzone softy
    co do softu orange, to jest on zapisany na modemie, tylko aby go wyciagnac, to trzeba miec roota.
    znaczy haslo do roota:
    dla ulatwienia:
    potrzeba pena i ..modem, firefox +temper data
    konfigurujemy ftp z usb na modemie:
    zanim nacisniemy save-odpalamy temper date ,aby wylapalo naszą POST komende. jak wylapie, to zamieniamy jedna z danych(usbcostam) na %2F..%2F..
    dzieki temu po ftp mozemy wejsc na system do glownego katalogu /. a jak wejdziemy na system, to znajdziemy haslo roota czystym tekstem w /var/sshusers.cfg
    poczytac troszke mozna tu :
    https://blog.hqcodeshop.fi/archives/201-Huawe...-different-models-revisited-u-12-vs-s-22.html
    znajomosc linuxa zalecana. zapisalem sobie jeszcze cos takiego :

chmod -rw /cpedata/html/lang
    mount -o remount,rw '/cpedata/html/lang'
    no i chyba wszystko jasne :)
  • Poziom 11  
    cos mi chodzi po glowie , ze / chyba nie moglem ...
    hmm... poszukaj cos o modyfikacjach hdplayerow/routerow, to moze znajdziesz cos jak podmontowac caly soft. mozliwe ,ze tylko czesc softu jest zapisywalna ... trzeba by bylo popatrzec , potrenowac. zapytaj na openlinksys, moze ktos bedzie mial jakis pomysl. ja troszku nie mam teraz czasu , aby rozwiazywac problem.
    tez probowalem rozlozyc soft na czesci , ale jakos mi sie nie udalo. tu takze moze ktos z openlinksysa pomoze. pozdrawiam .
  • Poziom 39  
    @kolopeter2 czyli nie wiesz, nie znasz, nie pamiętasz gdzie i który plik, nie udało się, szukajcie i pytajcie innych - ale link do niepewnego softu na swoim chomiku podałeś. Po co piszesz takie banialuki pozbawione wartości merytorycznych? Dzięki temu czytający twoje "porady" mogą uwalić drogi sprzęt a przywrócenie go do pracy też mało nie kosztuje.
    Moja rada dla ciebie kolego - najpierw sam, na własnym sprzęcie, przetestuj działanie swoich softowych wygibasów a następnie sprawdzony i pewny, daj go innym. Nie traktuj cudzego sprzętu i pieniędzy jak doświadczalnych królików.
    Nie będzie wtedy tematów "Huawei CPE B593 - uszkodzenie po wgraniu nowego firmware".
  • Poziom 11  
    a kto ci kolezko powiedzial ,ze nie sa sprawdzone ?
    czy ktokolwiek do tej pory wystawil soft c69, abys mogl oddac swoj modem na gwarancji?
    dla twojej informacji , to sam wyciagnalem ten soft z modemu .... swojego modemu i zabawy, aby dojsc do tego kosztowaly mnie dwa uszkodzone modemy. nie chcesz nie czytaj.
    co do merytorycznej wartosci, to co wniosl twoj post?
    jesli napisalbym wszystko co robilem z modemem , to wtedy mialbys wiecej takich przypadkow o ktorych mowisz. how to - to chyba nie tutaj. jak ktos rozumie o czym pisze, to znajdzie szybko odpowiedz , czy sposob na jakis problem. ty widocznie nie rozumiesz.
    ale zeby ci ulzyc usune obydwa softy z mojego chomika, aby cie nie draznily. a jakiekolwiek zapytania o oryginalny soft bede kierowac do ciebie .
    pozdrawiam
    ps. odechciewa mi sie robic cokolwiek dla kogokolwiek przy takim podejsciu ....
    ps2 krakarak podajesz jakis program do upgredu nie wiedzac jaki modem posiada zalozyciel tematu. sprawdziles ten program ?
  • Poziom 11  
    tamper data:
    zakladamy uzytkownika , ustalamy sciezke dla usb i jakiegos katalogu.
    zanim damy zastosuj, wlaczamy tamper data.
    musimy zlapac paczke gdzie na 4 pozycji bedzie usb1_1costam. zamieniamy to na
    %2F..%2F..
    i dajemy ok, a pozniej klikamy kilka razy wyslij.
    w naszym oknie z uzytkownikiem powinno pojawic sie ,ze sciezka to ././
    laczymy sie po ftp(zalozonym userem) np total commanderem i idziemy sobie do /var/sshusers.cfg. tam kopiujemy sobie:
    admin:yyyyyyy:0
    user:xxxxxxx:1
    gdzie x i y to hasla czystym tekstem
    laczymy sie po ssh jako admin z haslem yyyyyyy
    i jestesmy wewnatrz :
    login as: admin
    admin(malpa)192.168.1.1's password:
    -------------------------------
    -----Welcome to ATP Cli------
    -------------------------------
    ATP>shell

BusyBox vv1.9.1 (2013-08-01 19:18:35 CST) built-in shell (ash)
    Enter 'help' for a list of built-in commands.

# df
    Filesystem 1k-blocks Used Available Use% Mounted on
    /dev/block/mtdblock3 32768 2408 30360 7% /data
    /dev/block/mtdblock0 64000 54916 9084 86% /system
    /dev/block/mtdblock1 17408 2364 15044 14% /app
    /dev/block/mtdblock2 100352 11680 88672 12% /cpedata
    /dev/block/mtdblock4 204800 41868 162932 20% /online
    /dev/sdb1 7554272 4860512 2693760 64% /mnt/usb1_1
    powodzenia
    ps. juz chyba bedzie wiadomo co mozna zrobic rw ....
  • Poziom 2  
    Sluchjacie tez mialem wersje: V200R001B180D20SP05C69. Zaraz bede instalowac wersje z tego watku: B710C0UPDATE_V200R001B236D30SP05C69.zip . Jest moze juz jakis nowszy soft sprawdzony przez Was ?

EDYTOWANIE 30.03.2015 - Dzien po wgraniu nowego firmware.

Router jak tracil polaczenie z internetem tak dalej go traci. Diody sygnalizuja o normlanej ciglaej pracy, zasieg z BTS 3 kreski ( tak samo jak podczas wymiany danych z internetem). Po wifi normlanie moge sie zalogowac do routera i przeprowadzac na nim operacje. Ogolnie jestem bardzo nie zadowolony z tego urzadzenia, mam dosyc ciaglych restrtow bo tylko to pomaga. Operator RBM - na sztywno ustionwe LTE - kanal WIFI uniklany w skali mojej okolicy. Z chcecia kupie jakies dobre markowe urzadzenie ktore sie nie zawiesza ciagle. Jakies propozycje ?
  • Poziom 39  
    rafal131313 napisał:
    ...
    Użyłem ... ale coś nie może wgrać - co robię nie tak?

Jaki analityczny opis, ileż cytatów komunikatów lub zrzutów ekranu...

Jeszcze nie wgrałeś a już masz problemy. Co będzie gdy wreszcie go wgrasz a router zamilknie na amen?
    Skoro "ale coś nie może wgrać" to znaczy, że nie jest przeznaczony do tej wersji routera.
  • Poziom 26  
    Do tego na pewno mam taki: V200R001B180D20SP05C69

krakarak napisał:
    Jeszcze nie wgrałeś a już masz problemy. Co będzie gdy wreszcie go wgrasz a router zamilknie na amen?

To będzie kaplica :)

Coś mi blokuje wysłanie pliku na ruter tylko nie wiem co :( Windows 7.
  • Poziom 11  
    a moze wejdz w menu routera i zrob to co chcesz zrobic z menu, bo B593s-22_Multicast_upgrade_tool moze byc dla ciebie za trudny, jesli nie wiesz , jak go trzeba uzyc. jesli nie pojdzie ci upgrade z routera, to przeczytaj ten watek od poczatku ze zrozumieniem
  • Moderator - Sieci, Internet
    Osobiście byłbym ostrożny we wgrywaniu oprogramowania spoza strony producenta.
  • Poziom 39  
    Spróbuj wpiąć kabel do 3 lub 4 portu routera. Wyłącz router, uruchom program do update, wskaż ścieżkę do firmware, postaw ptaszka obok "Force upgrade", kliknij START, włącz router. Powinien flashować.

Do poczytania: Link, Link. Powtarzam - do poczytania i myślenia, nic na pałę i na ślepo, bo stracisz router..
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie tez probuje wgrac soft do mojego routera model b593 s-22 jest ze Szwedzkiej sieci Tele2 .wrzucilem obraz wgrywanie idzie ale potem staje i jest blad.

Soft jaki mam to V200R001B180D30SP01C56 taki mam softa chcialbym wgrac ten

B710C0UPDATE_V200R001B236D30SP05C69

Widze ze inna koncowka co mam zrobic w takiej sytuacji .porsze o jakies info.

Huawei CPE B593 - Uszkodzenie po wgraniu nowego firmware Huawei CPE B593 - Uszkodzenie po wgraniu nowego firmware
  • Poziom 11  
    w obrazie softu c69 zmien koncowke c69 na c56 najlepiej jakims hexedytorem czy to nawet notepad2. tylko ostroznie. zamien , nie dodaj , nie skasuj. sprawdz rozmiar pliku,czy jest jednakowy po edycji.
    jak nie dales ciala z podmiana numeru w 9 miejscach , to wgraj ten soft.
    a skad ty masz ...b236...c69, bo z tego co sie orientuje , to byl tylko ...b180...c69.
    i z tego co ludzie pisza , to b236 jest stabilniejszy. u mnie obydwa daja rade.
    ps. numer wewnatrz softu... nie nazwe pliku :)
  • Poziom 2  
    Ok dzieki za info .

mam 2 szt tych routerow jeden ma soft b236 a w drugim b180 i w nim chcialbym zmienic soft.bo to soft od operatora i jest troche okrojony niz orginal

chce orginalny albo jakis open market .to ktrory konkretnie najlepiej soft wgrac .

a co do koncowych wartosci to zmienic to cale na SP01C56

pozrawiam Grzegorz