Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Extensa 5620z - "SKwierczący" Zasilacz

Block4r 02 Dec 2014 18:57 1476 15
    Block4r
    Level 10  
    Dzień Dobry,
    Mam otóż taki problem, jakoś 2 tygodnie temu z dnia na dzień, nagle zasilacz zaczal wydawać z siebie niepokojące dzwięki trudno do czegokolwiek to porównać - takie skwierczenie. Pojawia się ono tylko wtedy gdy zasilacz podłączony jest do laptopa, gdy natomiast go odłącze pracuje on normalnie - cicho. Zasilacz mialem na gwarancji, więc poszedłem wymienić na nowy, i co sie okazało, z nowym jest tak samo. Napięcie na wyjściu z zasilacza jest takie jak powinno, gdy sprawdzam na niepodłączonym do laptopa. Nie wiem co sie dzieje prosiłbym o jakąś pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Lukalago
    Level 26  
    Widocznie ten typ tak ma, "skwierczy" trafko i/lub cewki. Częsty przypadek w tańszych zasilaczach impulsowych.
    Nie ma powodu do niepokoju.
    sosarek

Level 43  
    Być może laptop obciąża zasilacz zanadto, należałoby podpiąć jeszcze inny zasilacz by się upewnić.
    tsmlody
    Level 12  
    Zasilacze zazwyczaj skwierczą jeśli nie jest dobrze dociśnięta ta wtyczka od zasilania do zasilacza. każdy jeden wtedy wydaje takie dźwięki. Swoją drogą na prawdę dziwne ze nowy też tak robi u Ciebie.
    Block4r
    Level 10  
    Właśnie też mi się tak wydawało że to może wina leżeć po stronie transforamtora. Zasilacz dobrany w.g. nalepki na laptopie 19V , 3,42A. W weekend podepnę inny zasilacz i się odezwę. A koszt tego zasilacza - 23zł więc może "za tani"

Wtyk jest dociśnięty do końca, ledwo chce wyjść, zreszta "skwierczy" od strony kabla do laptopa, a nie od wtyku do gniazda 230V.
    sosarek

Level 43  
    Nie jest to normalne, być może jest zwarcie gdzieś na zasilaniu lub uszkodzone gniazdo w laptopie.
    Lukalago
    Level 26  
    23zł - masz odpowiedź
    Ale tak jak pisał kolega wcześniej, być może skwierczy (iskrzy) przy gniazdku w laptopie.
    Block4r
    Level 10  
    A chciałbym jeszcze spytać (bo planuje kupno nowego), czy jeżeli na tabliczce pod laptopem mam że potrzebuje zasilanie 19V, 3,42A to jeśli mu podłącze mocniejszy zasilacz tj. 19V ale 4,46A to coś się "stanie"/spali itp. Bo dla mnie na logikę komputer będzie pobierał tyle ile potrzebuje, tzn. że zasilacz będzie miał jeszcze zapas.
    sosarek

Level 43  
    Dobrze kombinujesz, nyle tylko napięcie znacząco nie przekroczyło zakładanych przez producenta 19V(żebyś mu nie dał np.25V).
    ul1002

Level 35  
    Nie kupuj zasilaczy montowanych w szałasie bo sobie dom spalisz, kup lepiej dedykowany do acera na allegro, za używkę zapłacisz do 50zł.
    Block4r
    Level 10  
    Tym razem, szukam zasilacza koło 50zł, więc myślę że "wtopy" nie będzie. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :)
    ul1002

Level 35  
    W marketach za ten szałasowy produkt możesz nawet zapłacić 120zł, a sprzedawca wciśnie ci, że on jest super i ma wszystkie certyfikaty na naklejce (też takie umiem zrobić).
    Block4r
    Level 10  
    Akurat kupowałem z Allegro, ale myśle że jak kupie na to samo napięcie ale z wyższym prądem to powinno być ok, i dedykowany do mojego modelu.
    Lukalago
    Level 26  
    To jest nie istotne czy do Acera czy innego, ważne żeby wtyk i parametry się zgadzały - 19V, 3,25A (lub więcej), no i żeby nie był "szałasowy" tylko oryginalny (nawet używka).
    Block4r
    Level 10  
    Chciałem się jeszcze poradzić abym nie zaliczył "wtopy" ponownie, zasilacz 19V 4,74A z certyfikatami "CE" "FC" "RO HS Compliant", dedykowany do mojego laptopa. Czy uważacie że będzie ok?
    Lukalago
    Level 26  
    nie patrz na ilość certyfikatów, tylko na to żeby był oryginalny
    np. Hipro, Liteon, Delta

Na tanich "podróbkach" często jest napis "Replacement AC Adapter" i sprzedający zazwyczaj chwali się ilością certyfikatów :)