Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: CanBus lista pojazdów oraz lokalizacja szyny Can

05 Gru 2014 22:23 4674 17
  • Poziom 6  
    CanBus,
    witam jestem tu nowy i proszę moderatorów aby jakoś pokierowali co poprawić itd. bo mój pierwszy post wylądował w koszu.
    Otóż poszukuje listę pojazdów które posiadają magistralę CAN oraz umiejscowienie owych przewodów. w google nie ma takich katalogów a jak są to na stronach producentów niedostępne dla zwykłych ( niezarejestrowanych) użytkowników. Może ktoś posiada wgląd w taki katalog. pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Teraz wszystkie pojazdy posiadają CAN-y. Twoje zapytanie jest za ogólne. Nikt raczej nie posiada takiej dokumentacji.
    Musisz pytać o konkretną markę, model i podać info, o który CAN chodzi, bo różne pojazdy mają ich po kilka.
  • Poziom 34  
    Wszystko jest w necie wystarczy poszukać , co do listy aut to nie wiem czy znajdziesz , w europie weszła niby od 2002 roku . Złącze diagnostyczne pin 6 i 14 . Charakterystyczne przewody tzw. plecionka.
  • Poziom 6  
    co do listy to u mnie w pracy posiadamy ale bardziej mi chodziło o oznaczenie przewodów za licznikiem ponieważ w nich jest wszystko co dostępne w danym aucie. w naszej liście to chaotycznie wszystko jest przedstawione.
  • Moderator Samochody
    coperfild napisał:
    Charakterystyczne przewody tzw. plecionka.
    Skrętka...

CAN jest magistralą i w zasadzie (o ile nie ma więcej niż jednej magistrali) nie ma znaczenia gdzie się do niej wepniesz...
  • Poziom 6  
    kolego carrier do telemetrii?? mi raczej chodzi o can na którym jest zwarte np. licznik km, obroty, paliwo itd.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    zobacz tu http://www.quasarelectronics.pl/pl/schematy , napisz do albartossa to może dostaniesz hasło

Dla jakich firm montujesz? Najczęściej producenci urządzeń opomiarowują dane auto i produkują dokumentację.
  • Poziom 6  
    to by trzeba bardziej prywatnie nazwy firm hehe. albartossa??
  • Poziom 6  
    kolego napisać do albatrossa żeby podał mi hasło do quasara??;p
  • Poziom 6  
    kolego są dwie różne strony więc albatross może mi dać do albatross.com.pl a nie wiem czy do quasar miałby mi udostepnić hasło czy do albatross.
  • Poziom 6  
    kolego carrier albatrosi niestety udostępniają schematy itd wyłącznie ich partnerom którzy mają konta u nich.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    zgadza się, dlatego pytałam dla jakich firm montujesz to przecież żadna tajemnica. Napisz jakie sterowniki montujesz to ci coś podpowiem. W tej branży informacja jest cenna i nie leży za darmo należy zacząć od nich kupować to dadzą dostęp do ftp'a. A może producent sterowników które ty montujesz udostępnia dokumentacje pojazdów które ma już opomiarowane.
  • Poziom 6  
    montuje dla supervisor. i właśnie ostatnio podesłali nam "czytającego" z cana z quazara.
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    mcb10? do jakiego auta chcesz to podłączyć to jednorazowo podeślę ci instrukcję. Napisz do http://www.quasarelectronics.pl/pl/logowanie że jesteś instalatorem montującym dla supervisor to dostaniesz dostęp do www
  • Poziom 6  
    coś takiego plus zaciskane bez lutowania na magistrali. fiat doblo w najnowszej budzie jeszcze nie wiem który dokładnie rocznik. napiszę może udostępnią. a i jeszcze w najbliższym czasie citroen jumpy 2009 r. ale paliwo analogowo bez cana - catorga w znalezieniu w google.