Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik częstotliwości

08 Maj 2005 17:18 5095 13
  • Poziom 12  
    Witam , mam pytanie posiada ktos z kolegow schemat w miare prostego do wykonania miernika czestotliwosci , potrzebowal bym takowy uklad do odbiornika radiowego (szerokopasmowego) bo nie wiem gdzie w danej chwili sie znajduje w eterze najlepiej zeby uklad ten wyswietlal czestotliwosc na wyswietlaczu np: LCD i byl oparty na mikrokontrolerze 8051 z gory dzieki :) pozdrawiam
  • Tektronix
  • Poziom 26  
    :arrow: sp9svn: Mógłbyś napisać, na jakim mikrokontrolerze to pracuje, jakie posiada zewnętrzne układy scalone i jaki jest tego generator wzorcowy? Będę wdzięczny... Wiem, że mógłbym zapytać sprzedającego, ale nie sądzę, aby udzielił mi takich informacji.
  • Tektronix
  • Poziom 26  
    dipol napisał:
    mam pfl 20 i kz 2026a-2

Masz schematy do tych mierników?
    Kurcze, to ja bym się chętnie pisał na KZ2026A-2... :)
  • Poziom 26  
    :arrow: dipol: Gdyby więc była kiedyś taka możliwość, to ja bardzo proszę o informacje.
    Jeśli mi uda się zdobyć takie schematy (bo poszukuję) to także dam znać.
  • Poziom 33  
    mam te schematy-instrukcje serwisową
    narazie brak skanera i czasu jak zeskanuję to wyślę na elektrodę

Dodano po 37 [sekundy]:

jest to ponad 100stron
  • Poziom 13  
    Zobacz na tej stronie: http://www.qsl.net/om3cph/om3cph.html
    Ja to robiłem i działa, z lcd miałem problem, bo przy zliczaniu chyba w górę miga kursor na pierwszej pozycji. Są wszystkie pliki itd, możesz dostosować do czego chcesz. Dodając preskaler (/10), były opisane w ŚR.
    Masz miernik do 350MHz. Pewnie jak pokombinować z innymi preskalerami , np /100, to będzie do 3,5GHz. W tym z lcd można guziczkami, już w gotowym wprowadzać dowolną pośrednią do eproma pica.
  • Poziom 33  
    Dykus pozmieniaj elektrolity i mierniki pracują jak nowe
    ci co mnie sprzedali z powrotem je z pocałowaniem ręki zabrali
    spece z poważnej firmy orzekli że to złom
    a nikomu się nie chciało oscyloskopu wziaść do ręki
  • Poziom 26  
    dipol napisał:
    Dykus pozmieniaj elektrolity i mierniki pracują jak nowe

A nie, nie... :) Miernik który ja posiadam pracuje doskonale, tylko chciałem technologię ukraść... :) Dlatego był/jest mi potrzebny schemat. :)