Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei router i modem - Zestawienie połączenia internetowego

RobertG. 10 Gru 2014 21:51 1890 4
 • #1 10 Gru 2014 21:51
  RobertG.
  Poziom 7  

  Witajcie dobrzy ludzie...

  Kupiłem na allegro router huawei z softem D-Link DVA-G3672B. Mam modem huawei e169, który działa dobrze, bo na aplikacji w kompie nie mam z nim problemów.

  Chcę stworzyć małą sieć wifi opartą na tym routerze i tą drogą mieć internet.
  Nie mogę jednak sobie poradzić z zestawieniem połączenia internetowego.
  Wszystko powprowadzałem zgodnie z dołączonymi instrukcjami i w efekcie wyskakuje mi komunikat 'connection in progress', ale nic się nie łączy. Zwraca mi komunikat:

  Detected key: Vendor ID 12d1, Product ID 1001
  Waiting for ZeroCD to disable (about 20 secs)
  Loading serial module
  Detected ttyUSB0: Vendor ID 12d1, Product ID 1001
  Configuring PPP daemon
  Starting PPP daemon
  Waiting for PPP connection (timeout 60 secs)
  Connection error, try again

  No i co z tym zrobić?

  Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc, bo szkoda byłoby wywalać nowiutki router :-) i nowe kilka dych na inny.

  0 4
 • #2 10 Gru 2014 22:26
  matek451
  Specjalista Sieci, Internet

  Sam zakup tego routera Huawei HG553 to wielka pomyłka. Stary, wolny router, problematyczny, obsługujący tylko stare, zabytkowe modemy jak twój E-169. Szkoda nawet tych 60 zł. Poczytaj https://www.google.pl/search?q=+D-Link+DVA-G3...ink+DVA-G3672B+i+Huawei+site:www.elektroda.pl Osobiście kupiłbym TP-Linka MR-3220v2, do kupienia nowy za 90 zł a używany za 50-60 zł. A Huawei na Allegro o ile ktoś to kupi.

  0
 • #3 10 Gru 2014 23:05
  RobertG.
  Poziom 7  

  Dzięki za odpowiedź.
  Raczej nie będę wnikał w szybkości, bo nie o tym rzecz... to, co router w kwestii oferuje, wystarczy na moje potrzeby i lokalne warunki.
  Bardziej skupiłbym się na samym modemie i możliwości jego obsługi w sieci plus.
  Całkiem możliwe, że ten właśnie model niezbyt dobrze współpracuje z routerem, a miałem gdzieś w chałupie jeszcze e172 i jak go znajdę, to spróbuję... może ruszy, bo w zamieszczonej tabeli napisali, że urządzenie współpracuje z tym modelem w sieciach innych niż aero2.
  Chyba, że ktoś ma inne sugestie co do możliwości pogodzenia mojego e169 z routerem, to chętnie się zapoznam.

  0
 • #4 10 Gru 2014 23:56
  matek451
  Specjalista Sieci, Internet

  E-172 nie obsługuje UMTS900. Plus korzysta na większości obszaru z UMTS900 Aero2 i jeśli jesteś w takim zasięgu to E-172 jest całkowicie bezużyteczny. Ogólnie nie obraź się ale dokonujesz dziwnych wyborów sprzętu.

  0
 • #5 11 Gru 2014 09:00
  RobertG.
  Poziom 7  

  Czy dziwnych...?

  Po prostu ma być tanio, bo nie będę inwestował dużych środków tam, gdzie nie jest to konieczne. Modemy już mam, a przy doborze routera kierowałem się ceną.

  Pewnie, że mogę kupić np Huawei B593, bo taki właśnie użytkuję w innym miejscu, który nie tylko nie potrzebuje modemu, ale i działa w technologii LTE, jednak to wydatek ok 5 stów.

  Dla liczących i myślących jasne jest, że istnieją okoliczności i sytuacje, kiedy większy wydatek niweczy sensowność całego przedsięwzięcia. Dlatego nie chciałbym się nad tym dłużej rozwodzić. Mam co mam i zrobię wiele, by nie wydawać już więcej pieniędzy... mogę ewentualnie pomyśleć nad dokupieniem modemu, ale ten też nie może przekroczyć kilkudziesięciu złotych w skrajnym wypadku.

  Zatem może daruj sobie komentarze o przestarzałości sprzętu i jego słabych możliwościach, bo do celów, do jakich jest mi on w danym przypadku potrzebny, w zupełności wystarczy - nie muszę mieć tu kosmicznego łącza, a kilka stów pozostałe w kieszeni jest wystarczającą motywacją, by szukać rozwiązań tanich.

  Uprzedzę fakty i zapytam za jakim modemem się rozejrzeć w wypadku, gdyby mój e172 nie zadziałał?

  Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

  Udało się uruchomić sprzęt.

  Internet zadziałał, a problem leżał prawdopodobnie po stronie kodu pin dla karty sim. Kiedy wyłączyłem pin, wszystko zaczęło pracować jak należy. Może nie z oszałamiającą prędkością, bo zaledwie ok 1,5 Mb/s, ale w tym wypadku wystarczy.

  pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
  Robert G.

  -1