Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejniki ciepłe u góry, zimny powrót, jeden grzejnik w ogóle nie grzje.

mpkccr 20 Gru 2014 23:44 2373 9
  • #1 20 Gru 2014 23:44
    mpkccr
    Poziom 10  

Witam,

mam zainstalowane 3 grzejniki (dwa żeberkowe i jedna drabinka). Ogrzewanie dostarczane jest z zewnątrz. Podczas remontu położyłem rury PEX 16mm. Wcześniej w każdym z pomieszczeń były grzejniki żeliwne. Dwa zasilane z innego pionu i jeden z innego. Teraz wszystkie są zasilane z jednego pionu. Mój problem polega na tym, że grzejniki są ciepłe tylko u góry, a grzejnik drabinkowy nie grzeje w ogóle. Odpowietrzałem kilka razy - nie pomogło... Grzejnik drabinkowy jest najbliżej zasilania, był tylko ciepły kiedy go napełniałem. Co zrobić? Mam możliwość założenia dodatkowej pompy może to pomoże (na powrocie)? Dodam że rura od zasilania gdzie łączy się ze starą instalacją jest gorąca.

0 9
  • #2 20 Gru 2014 23:57
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Możesz mieć za cienkie te rurki. PEX 16, to bardzo cienka rura. Jakie były kiedyś i jakie są w pozostałej części instalacji?
    Pompa może pomóc.

0
  • #3 21 Gru 2014 00:08
    mpkccr
    Poziom 10  

Wcześniej były rury stalowe 1/2''. Wykorzystałem jeden pion i on jest połączony z pexą. Spróbuję jutro z tą pompą

0
  • #4 21 Gru 2014 00:18
    orajc
    Poziom 10  

Za cienkie rurki to jedno, i mogła się zrobić poduszka powietrza gdzieś na zasilaniu przed drabinką.
    Sprawdź jeszcze czy masz odkręcony na maksa zawór powrotu na drabince
    próbuj pompą przy zakręconych grzejnikach

1
  • #5 21 Gru 2014 00:40
    mpkccr
    Poziom 10  

Zawór otwarty na maksa. Zawór zasilający do drabinki jest ciepły, ale sam zawór... Sprawdzę z tą pompą. A dlaczego sprawdzać na zakręconych grzejnikach?

0
  • #6 21 Gru 2014 00:49
    orajc
    Poziom 10  

Bo większe ciśnienie wtedy pójdzie na drabinkę
    A skoro zwór na drabince masz ciepły to jest coś z zaworem może się zawiesił, pewnie to jest zawór z termostatem to porządnie popukaj w niego może się odblokuje.

0
  • #7 21 Gru 2014 12:22
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Radzę też sprawdzić nastawę wstępną (kryzowanie) na zaworach. Być może na tym łazienkowym jest nastawione na 1, a może i na 0, więc nie grzeje a na tych pozostałych też może być nadmierne skryzowanie. Zalecam na próbę podnieść nastawę wstępną na grzejnikach żeberkowych o przynajmniej jedną pozycję a na drabinkowym przynajmniej o 2 pozycje. Jak jest mały przekrój rur, to nadmierne skryzowanie może spowodować to, że w ogóle nie będzie grzać.

0
  • #8 21 Gru 2014 13:28
    mpkccr
    Poziom 10  

Na drabince nie mam zaworu termostatycznego tylko taki jak na powrocie (na imbus). Czy to też może być powodem niegrzania? Dziś podłączę pompę.

1
  • #9 21 Gru 2014 21:08
    mpkccr
    Poziom 10  

Pompa na powrocie pomogła. Grzejniki grzeją równo, drabinka ruszyła.

0
  • #10 22 Gru 2014 16:07
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

mpkccr napisał:
    Na drabince nie mam zaworu termostatycznego tylko taki jak na powrocie (na imbus). Czy to też może być powodem niegrzania? Dziś podłączę pompę.

Mógłby być, gdyby był bardzo przykręcony. Trzeba go odkręcić na maxa.

0