Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra g coupe - Pytanie dotyczace alufelg z rantami

Renio_wgw 25 Gru 2014 15:12 1575 7
  • #1 25 Gru 2014 15:12
    Renio_wgw
    Poziom 9  

Witam. mianowicie chcialbym zakupic sobie alusy z rantem ale ojciec mowi ze: by policja sie mnie nie czepiala musialbym miec chlapacze-czy to prawda? ja bylem pewny ze alufelgi nie moga wychodzic poza obrys blotnika a jak wiadomo astra g coupe ma bardzo ladny tylni blotnik, w sam raz by obrys sie zgadzal. dla wtajemniczenia uzytkownikow forum pokaze jakie alufelgi chcialbym zakupic:

Opel Astra g coupe - Pytanie dotyczace alufelg z rantami Opel Astra g coupe - Pytanie dotyczace alufelg z rantami

tak wiec tak jak pisalem...Czy moge je zalozyc z pewnoscia ze nie bede mial problemow ze strony policji? licze na odpowiedz, z gory dzieki pozdro Opel Astra g coupe - Pytanie dotyczace alufelg z rantami Opel Astra g coupe - Pytanie dotyczace alufelg z rantami

1 7
  • #2 25 Gru 2014 15:28
    domex32
    Moderator na urlopie...

Nie oglądając linku z olx powiem Ci tyle iż ET musi być tak dopasowane aby żadna felga nie wystawała poza obrys auta( oczywiście na prostych kołach) Jeśli będzie wystawać trzeba przerabiać błotniki tak, aby felgi ani opony nie wystawały, w przeciwnym razie auto nie ma prawa przejść przeglądu, a przy najbliższej kontroli policja zabiera dowód rejestracyjny, a w razie wyjątkowej upierdliwości Policjanta, oraz miejsca zatrzymania, policjant ma prawo zawezwać lawetę i odholować pojazd.

0
  • #3 25 Gru 2014 15:44
    Renio_wgw
    Poziom 9  

ok czyli jezeli w lini prostej od blotnika kolo nie bedzie wystawac to nie moga mi nic zrobic? pytam sie bo ojciec mi miesza z tymi chlapaczami... pewnie nie podobaja mu sie ranty i wymysla...

Dodano po 48 [sekundy]:

i jest to tak ze w "najszerszym" punkcie moge to mierzyc?

0
  • #4 25 Gru 2014 15:51
    domex32
    Moderator na urlopie...

Znalazłem na szybko w googlach, jest troche tego, poszukaj

§ 11 pkt 10)
    w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, a w przypadku kół bliźniaczych - nie mniejszej niż odległość między zewnętrznymi krawędziami opon; przy czym błotniki samochodu osobowego i motocykla, przy masie własnej pojazdu, powinny odpowiadać następującym warunkom:
    a) kąt opasania koła przez błotnik powinien być taki, aby obejmował co najmniej z przodu 30° i z tyłu 50° od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś koła,
    b) odległość między zewnętrzną krawędzią błotnika a osią koła w wymaganym kącie opasania nie może być większa niż dwukrotna wartość statycznego promienia opony,
    c) najniższy punkt tylnej krawędzi błotnika lub innego elementu pełniącego jego funkcję znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony nie może znajdować się wyżej niż 150 mm ponad poziomą płaszczyzną przechodzącą przez oś koła
    d) błotników nie wymaga się w pojeździe nietypowej konstrukcji;

oznacza to że błotnik ma zakrywać koło a co za tym idzie koło nie może wystawać poza błotnik

0
  • #5 25 Gru 2014 16:11
    Renio_wgw
    Poziom 9  

ok liczmy ze te zdjecie bylo zrobione pod kontem rownoleglym (bo nie jest to mozliwe do zrobienia) z samochodem wiec mam tyle miejsca na alusy jak zaznaczylem biala linia? lepiej jednak sugerowalbym sie szczebelkami od plotu zeby bylo prosto heh
    https://obrazki.elektroda.pl/5407161000_1419520161.jpg

Dodano po 1 [minuty]:

dodam ze bardzo szpetnie wyglada te auto nazwyklych alusach poniewaz musialbym zastosowac dystanse a mysle ze da rade tego uniknac kupujac ranty.

teraz juz wiadomo o co mi chodzi wiec jezeli kolega nie ma juz na mnie sily to prosze o odpowiedz na te konkretne pytanie ktore wlasnie zadalem :) pozdrawiam!

0
  • #6 25 Gru 2014 16:46
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Masz tyle miejsca - a pomyślałeś o tym że w takiej pozycji opona będzie się obcierała.
    W tej chwili nie wiemy nawet jakie masz koła - 15 czy 16 cali, nie wiemy ile cali szerokości ma Twoja felga oraz jaką masz oponę.
    Fabrycznie Twoja felga powinna mieć 6 cali szerokości i ET=49
    Felgi pod linkiem, te na tył mają 9 cali i ET=26
    Będą wystawały ok 6cm więcej niż fabryczne.
    Zestaw z linku ma węższe opony od felg.

W sieci masz pełno kalkulatorów gdzie można sobie to sprawdzić samemu.

0
  • #7 25 Gru 2014 16:50
    Renio_wgw
    Poziom 9  

nie bedzie nic obcieralo bo mialem zalozone 16 205/55 z et 44 7 cali i wyglada to paskudnie. teraz chce zalozyc na przod 195/50 i z tylu 205/45 albo jeszcze mniejsze by dobry naciag zrobic. et 49 sa zalozone i jak widoczne nawet ich nie widac na zdjeciu.

0
  • #8 25 Gru 2014 16:59
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.