Witam,
Mam bardzo leciwą zmywarkę SIEMENS LADY PLUS.
Rok produkcji 1994
Zmywarka posiada następujące oznaczenia:
E-Nr SN54204/14
FD 7403 012709
Problem polega na tym, że zmywarka zaczęła bardzo powoli pobierać wodę. Przez co dość znacznie wydłużyły się programy. Poza tym zmywarka zmywa bez problemów.
Zmywarka ta posiada AQUA STOP z którego szumi woda podczas pobierania. Zakładam, że tu jest problem.
Rozebrałem obudowę tego AQUA STOP na wężu i okazało się że ten zawór jest nie rozbieralny. Oznaczenie modułu zaworu to: TYP AS II
Na Allegro znalazłem zestawy naprawcze tego zaworu, czyli nowy zwór. Problem jest taki, że u mnie jeszcze do tego zaworu podłączony jest mały wężyk podciśnieniowy, a w tych zestawach naprawczych tego nie ma.
Ten wężyk podłączony jest do komory z gumową membraną z magnesem na środku (tylko tyle dało się rozebrać z zaworu AQUA STOP)
Tu na forum już wyczytałem, że ten wężyk jest od dodatkowego AQUA STOPu.
I teraz mam pytanie.
Czy problem z powolnym pobieraniem wody to problem tego zaworu AQUA STOP, czy np może być problem podciśnienia w tym wężyku, które blokuje ten zawór.
Skąd bierze się to podciśnienie i jak sprawdzić czy jest ok ?
Dodatkowe pytanie:
Czy warto reanimować tą 20 letnią zmywarkę. W north.pl widziałem cały zestaw węża z tym zaworem za 430 PLN. To więcej niż kiedy kupowałem tą zmywarkę 10 lat temu jako używaną
.
Dodam jeszcze że już zmostkowałem wyłącznik w rączce klapy bo przestał działać
. Może ktoś wie czy da się taki jeszcze dokupić ?
Pozdrawiam
Andrzej
Mam bardzo leciwą zmywarkę SIEMENS LADY PLUS.
Rok produkcji 1994
Zmywarka posiada następujące oznaczenia:
E-Nr SN54204/14
FD 7403 012709
Problem polega na tym, że zmywarka zaczęła bardzo powoli pobierać wodę. Przez co dość znacznie wydłużyły się programy. Poza tym zmywarka zmywa bez problemów.
Zmywarka ta posiada AQUA STOP z którego szumi woda podczas pobierania. Zakładam, że tu jest problem.
Rozebrałem obudowę tego AQUA STOP na wężu i okazało się że ten zawór jest nie rozbieralny. Oznaczenie modułu zaworu to: TYP AS II
Na Allegro znalazłem zestawy naprawcze tego zaworu, czyli nowy zwór. Problem jest taki, że u mnie jeszcze do tego zaworu podłączony jest mały wężyk podciśnieniowy, a w tych zestawach naprawczych tego nie ma.
Ten wężyk podłączony jest do komory z gumową membraną z magnesem na środku (tylko tyle dało się rozebrać z zaworu AQUA STOP)
Tu na forum już wyczytałem, że ten wężyk jest od dodatkowego AQUA STOPu.
I teraz mam pytanie.
Czy problem z powolnym pobieraniem wody to problem tego zaworu AQUA STOP, czy np może być problem podciśnienia w tym wężyku, które blokuje ten zawór.
Skąd bierze się to podciśnienie i jak sprawdzić czy jest ok ?
Dodatkowe pytanie:
Czy warto reanimować tą 20 letnią zmywarkę. W north.pl widziałem cały zestaw węża z tym zaworem za 430 PLN. To więcej niż kiedy kupowałem tą zmywarkę 10 lat temu jako używaną
Dodam jeszcze że już zmostkowałem wyłącznik w rączce klapy bo przestał działać
Pozdrawiam
Andrzej