Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Valliant - Regulator zamiast VRT 390

bekra 12 Sty 2015 21:35 789 10
  • #1 12 Sty 2015 21:35
    bekra
    Poziom 8  

Zepsuł się regulator VRT 390 do pieca VU PL-200/2-5. Jaki inny regulator można tu zastosować: w piecu jest złącze 7-8-9, regulator powinien sterować czasem grzania c.o. i c.w.u.
    Czy ktoś ma pomysł?
    pozdrawiam

• #2 17 Sty 2015 22:08
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Nada się każdy ON-OFF

• #3 24 Lis 2015 23:13
    tombrzus
    Poziom 2  

mirrzo napisał:
    Nada się każdy ON-OFF

Witaj mirrzo,

rozumiem, że mogę również sterować Vaillanta (AtmoMax) z VRT 390 i równolegle zdalnie z np. Q7TXRXgw EUROSTER jeśli sterowanie centralne nie zapewnia mi właściwego dogrzania oddalonego pokoju?

Czy znasz opis pinów 7, 8 i 9 połaczenia VRT z piecem?

pozdrawiam Kolegów,

Tomek

• #4 25 Lis 2015 07:57
    mirrzo

Równolegle nie.

• #5 25 Lis 2015 08:18
    tombrzus
    Poziom 2  

mirrzo napisał:
    Równolegle nie.

Przepraszam za nieprecyztjne pytanie. Nie chodziło mi o "równoległe połączenie kabelków" a o równoległe działanie na piec dwóch regulatorów dla zainicjowania funkcji grzania pomieszczeń pomimo braku takiego wymagania ze standardowego regulatora pokojowego VRT. Mam taka potrzebę bo po użyciu kominka w "pokoju referencyjnym" są nie dogrzane inne pokoje.
    Dziekuję za Twoją szybką reakcję.
    Czy możesz mi coś podpowiedzieć?

pozdrawiam,

Tomek

• #6 25 Lis 2015 08:33
    mirrzo

Nie zadziała. Może być nawet gorzej, bo sygnały muszą się nałożyć, żeby kocioł wystartował.
    Zatem zmień pokoje wiodące.

• #7 25 Lis 2015 13:23
    tombrzus
    Poziom 2  

mirrzo napisał:
    Nie zadziała. Może być nawet gorzej, bo sygnały muszą się nałożyć, żeby kocioł wystartował.
    Zatem zmień pokoje wiodące.

Dziekuje za szybką reakcję. Niestety zmiana pokoju wiodącego wydaje mi się w tym przypadku nieracjonalna, jest nim pokój dzienny, w którym koncentruje się główne życie a sygnał dla dogrzewania instalacji chciałbym dawać z pokoju oddalonego, mało reprezentatywnego dla całego domu.
    Myślałem raczej o takim trybie pracy, w którym regulator dodatkowy okresowo mógłby blokować prace regulatora pokojowego i dogrzewać wtedy wodę w układzie CO. Niestety brak mi wiedzy na temat dodatkowych opcji sterowania pieca Vaillanta, tajemniczych zworek itp.

pozdrawiam,

Tomek

• #8 26 Lis 2015 08:02
    Euroster Serwis
    Poziom 13  

Regulator Q7TXRX lub każdy inny z wyjściem zwierno-rozwiernym bez problemu można podłączyć do tego pieca.
    Należy wykorzystać zaciski 3-4 demontując mostek (przewód łączący te dwa zaciski) i w to miejsce podłączając przewody z odbiornika. Nie ma też znaczenia który przewód do którego zacisku.

• #9 27 Lis 2015 11:00
    ls_77
    Poziom 25  

Kolega Euroster Serwis wspaniale wytłumaczył sposób podłączenia każdego termostatu do kotła Vaillant, ale w twoim przypadku to niestety się nie sprawdzi. Wręcz przeciwnie, może zakłócać normalną pracę ze sterownikiem oryginalnym Vaillanta, tak jak kolega mirrzo pisał.

Ewentualnie można jeszcze przestawić sterownik VRT 390 ze sposobu regulacji dwustawnej na ciągłą, a w na grzejnikach w przegrzanym pokoju ustawić głowice na żądaną temperaturę. One się wcześniej zamkną, a kocioł będzie dogrzewał jeszcze inne pomieszczenia.

• #10 27 Lis 2015 12:32
    Euroster Serwis
    Poziom 13  

bekra napisał:
    Zepsuł się regulator VRT 390

Skoro się zepsuł - to nie działa - kolego ls_77
    Należy go naprawić lub podłączyć coś innego.
    Jeżeli coś innego to nie będzie żadnych zakłóceń Q.E.D

• #11 27 Lis 2015 15:40
    ls_77
    Poziom 25  

Sorry - ale nie zauważyłem, że VRT 390 się zepsuł :cry:

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo