Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektroda elm 327 obd2 torque ecu

17 Sty 2015 17:02 15267 18
  • Poziom 10  
    Witam, zakupiłem ostatnio Interfejs Bluetooth ELM327 OBD2. Podpiołem do samochodu, zainstalowałem program torque na Androidzie i wszystko po ustawieniach się połączyło oprócz ECU. Nadmienię że posiadam samochud Ford Mondeo MK3 . Proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    Z fordami komunikowac sie nawet drogim sprzetem ciezko troche czasami bo to sa takie tepe wozy do diagnozy.A to ze sprzet za kilka dyszek nie łączy sie to się nie dziw.
    I tak juz duzo osiągnąłeś.
  • Poziom 39  
    Tym możesz... jak ktoś Ci coś innego twierdził to... Ford ma swoje zwyczaje jeśli chodzi o diagnozę :cry:
  • Moderator Samochody
    Poszukaj w google, gdzieś jest opis co zmienić na płycie aby fejs obsługiwał protokół J1850 PWM
  • Poziom 39  
    Dominik, nie ugryzie sensownie tematu :cry:
  • Moderator Samochody
    Wiem Arku, ale ktoś może mu to zrobi.

U mnie ta przeróbka dała zamierzony efekt :D
  • Poziom 39  
    Fiestung... a mundek... Mała epoka :D
  • Moderator Samochody
    Ale protokoły te same, jak benzyna, jak diesel to nie ma tematu.
  • Poziom 10  
    Jak znajdę trochę czasu to spróbuje Twojej mody ale znając życie moja płytka drukowana w ELM327 wygląda inaczej.
  • Poziom 11  
    Witam przetestowałem wiele tych urządzeń zaczynając od wersji na usb, kończąc od ostatniej na smartfony i nagrałem film porównawczy elm i tester pdl3000, wartość elm widać na nagranym filmie

Link
  • Poziom 34  
    Dobrze powiedziałes na końcu.Gó...o.
  • Poziom 42  
    SM! napisał:
    nagrałem film porównawczy elm i tester pdl3000
    Porównujesz urządzenie za 11 tys. zł do ELM'a za 50 zł ??? no no, gratulacje !
  • Moderator Samochody
    E tam panowie, gość jest zielony jak trawa na wiosnę, nie ma pojęcia co to znaczy OBD i kiedy taki ELM będzie w stanie odczytać błąd, krótko, zapali kontrolkę silnika, ELM ją zgasi w zadnym innym wypadku błąd w standardzie OBD nie wystąpi, dlatego PDL widział błąd zaworu sterowania turbosprężarką a ELM nie.

P.S. Jeśli chłop ma taką wiedzę, nie dziwie się że klienci przyjeżdżają do niego z diagnozą :)
  • Moderator Samochody
    ELM327 w Fordach radzi sobie całkiem nieźle, tylko po pierwsze konieczna jest drobna przeróbka i zainstalowanie przełącznika CAN, oraz odpowiedni program, na pewno nie Torque, który rzeczywiście jest programikiem do robienia wykresów a nie oprogramowaniem diagnostycznym. Natomiast ForScan, jak to mówią, "daje radę". Okrojona wersja dostępna jest także na I-Phone'a.
  • Moderator Samochody
    Panowie, temat dotyczy aplikacji torque na smartfona, i tu moim zdaniem jeśli ktoś umie z tego korzystać, jest to bardzo pomocne, spalanie, temperatury, masy powietrza, odczyty map itp.

Jeśli chodzi o profesjonalne wykorzystanie, nie ma miejsca z tym urządzeniem, do zabawy dobre.

Ja nie mam ekonomizera, ani porządnego wskaźnika temperatury, ale popatrzeć na te rzeczy można.

Link
  • Poziom 11  
    domex32 napisał:

Jeśli chodzi o profesjonalne wykorzystanie, nie ma miejsca z tym urządzeniem, do zabawy dobre.

Dobrze napisane jest to zwykła zabawka i nic więcej nie nadaje się do diagnostyki i oto chodziło.

leonov, nie porównuje dwóch tych urządzeń bo nie da się porównać badziewia z profesjonalnym testerem.

domex32, wiesz zielony nie jestem ale większość ludzi kupujących ten badziew dziwi się że świeci mu się check, a nie widzi ono błędu i nie może go skasować.
    Większa część użytkowników po zakupie tego super wynalazku nie odczytuje parametrów tylko próbuje sczytać błąd i tak naprawić auto co już samo w sobie jest błędem. Przyjeżdżając do mnie na diagnostykę - naprawę są przeważnie po wymianie jakiejś części i zdziwieniu że błąd jeśli im się wyświetli nadal ponownie się pojawia.

P.S.

O mojej czy twojej wiedzy nie będę się wypowiadał, szkoda mi ludzi wydających kasę w błoto, którzy po przeczytaniu w "necie na forach" próbują zdiagnozować i naprawić auto a wychodzi im to bokiem. PDL to tylko tester nie umiejętne użycie tego czy innego testera kończy się zawsze tak samo.
    Po to właśnie nagrałem ten film http://youtube.com/watch?v=40z-VlRZl54
  • Moderator Samochody
    @SM!

Chodzi mi trochę o Twoje podejście do tematu, ja wiem że są ludzie i ludzie, ale tacy też musza być, nie potrafią używać jednego czy drugiego i wymieniają części na pałę.

Co do Twojego podejścia, jakbyś pojeździł z odpiętym zaworem i sterownik zarejestrował by błąd braku ciśnienia w układzie dolotu, wtedy ten błąd był by do odczytania, bo może bezpośrednio zwiększać emisję spalin, lub prowadzić do uszkodzenia DPF.

P.S. Na przyszłość staraj się bardziej obiektywnie podchodzić do sprawy, a ludzie i tak nabierać się będą, a przykładem jest magiczny shark fuel gdzie w środku jest dioda i kondensator a kupiło to gówno już parę tysięcy ludzi :-)