Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sparować te urządzenia

adrianoz 13 Lut 2015 15:38 1524 10
  • #1 13 Lut 2015 15:38
    adrianoz
    Poziom 21  

Sprzęt:

Telewizor Samsung UE48H6400AW
    Telefon LG G2 mini
    Router TP-Link TL-WR1043ND

Router jest podłączony do komputera stacjonarnego. W innym pokoju działa TV, połączony jest bezprzewodowo z internetem.

Sprawa polega na tym, że chciałbym połączyć np. telefon z telewizorem, aby wyświetlało się na ekrnaie to samo co na telefonie o ile tak można. Na google play sprawdziłem aplikację Samsung smart view 2.0 i jest informacja, że ta aplikacja nie jest zgodna z moim sprzętem. Jak inaczej mam to zrobić? Inna sprawa, czy się da jakoś na stacjonarnym tak udostępnić dowolne media, aby TV to widział?

0 10
  • #2 13 Lut 2015 15:44
    sosarek

Poziom 43  

Z komputera za pomocą aplikacji Samsung AllShare, z telefonu będzie ciężko - chyba że podłączysz go przez USB w trybie pamięci masowej.

0
  • #3 13 Lut 2015 16:08
    adrianoz
    Poziom 21  

Tzn., że z telefonu nie da rady na odległość jeśli nie jest to telefon Samsung? Tak samo jeśli bym miał telewizor LG to nie było by kłopotu?

0
  • #5 13 Lut 2015 18:37
    romeok01
    Poziom 35  

Jest dużo aplikacji w sklepie Google Play, które umożliwiają wyświetlanie zawartości telefonu na telewizorze.

Wypróbuj iMediaShare Personal -> Link

Gdy telefon i telewizor jest połączony do wspólnej sieci lan, możliwe jest wyświetalnie mediów z telefonu na telewizorze.

0
  • #6 13 Lut 2015 22:10
    blazehare
    Poziom 15  

Jest jeszcze opcja miracast, która jest na każdy model smartfona. Wystarczy, ze twój telewizor obsługuje ten protokół i ściągniesz z Google Play aplikacje do odtwarzania tego.
    Jest jeszcze zewnętrzny dongle googla, który podłączasz do tv przez Hdmi i masz screen mirroring i jeszcze kilka fajnych usług. Nazywa się to chromecast.

0
  • #7 14 Lut 2015 12:38
    adrianoz
    Poziom 21  

Rady dwóch ostatnich użytkowników okazały się pomocne ;)

0
  • #8 14 Lut 2015 13:27
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

adrianoz napisał:
    14 Lut 2015 12:39 :: adrianoz
    Prośba o odblokowanie tematu: "Jeszcze jedno pytanie."

0
  • #9 14 Lut 2015 15:41
    adrianoz
    Poziom 21  

Aplikacja iMediaShare Personal działa bez zarzutu, to co chcę zobaczyć z telefonu na TV jest, ale czy jest jakaś aplikacja/sposób na to, aby po podłączeniu przez sygnał bezprzewodowy telefonu z Tv widać było wszystko co robię na telefonie w czasie rzeczywistym, a nie tylko pojedyńcze zdjęcia, filmy, chodzi mi o to, że to samo co widzę na ekranie telefonu żeby działo się na TV.

0
  • #10 14 Lut 2015 17:56
    romeok01
    Poziom 35  

Szukaj w google play programów pod hasłem Screen Mirroring -> Link

Program SecondScreen zrobi to co chcesz uzyskać -> Link

0
  • #11 16 Lut 2015 16:41
    adrianoz
    Poziom 21  

romeok01 napisał:
    Program SecondScreen zrobi to co chcesz uzyskać

Próbowałem go użyć, po utworzeniu profilu i naciśnięciu Load nic na TV się nie dzieje a na telefonie pokazuje się jakiś napis zaczynający się od " unable.." Wiesz jak to ogarnąć czy to znaczy, że urządzenia nie są zgodne?

0