Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 - nie działa zamek klapy sedan

22 Lut 2015 21:16 5361 7
  • Poziom 9  
    Witam, wszystkich pasjonatów i znawców tematów dot. elektryki w pojazdach Problem dotyczy Passat b6 sedan 1,9 tdi z 2005 r-

Bardzo proszę o wszelkie informacje na temat zasilania/ sterownia zamkiem w klapie bagażnika w sedanie. Zaczęło się od tego że przestało działać otwieranie z palca ( przez znaczek VW) bagażnika, dobrałem się do wiązki w klapie i oczywiście była uszkodzona, połączyłem wszystko co trzeba i oczywiście zniknęło mi przeciwmgielne, znowu wszystko rozebrałem i jakoś udało mi się je przywrócić - można powiedzieć że na czuja,ale jak już nałożyłem taśmę izolacyjną to okazało się że siadło otwieranie bagażnika. Nie otwiera pilotem, przyciskiem w klapie, ani w drzwiach - jednym słowem pozostaje tylko nurkowanie do bagażnika od wewnątrz auta- tak jakby padło sterowanie , albo zasilanie, zauważyłem też że lampka bagażnika przy otwartej klapie nie gaśnie, dotychczas po około 2 minutach gasła
    Odpinałem kostki te które są zamontowane na nadkolu , przeglądałem kable , podłączałem miernik, i po tym wszystkim siadło sterowanie zamkiem, bezpieczniki niby przejrzałem po lewej i prawej stronie kokpitu oraz koło akumulatora.

Proszę o sugestie- czy spaliłem jakiś bezpiecznik ? jeżeli tak to gdzie szukać ? czy to możliwe aby coś się rozkodowało? raczej nie na taka skalę . Może z tą wiązka ktoś by podpowiedział których kabli mam się trzymać patrząc na te kostki na nadkolu - jest brązowa, zielona i niebieska- może jednak nadal mam gdzieś usterkę na kablu.
  • Admin grupy Samochody
    Uszkodzenie wiązki w jaki sposób było naprawiane? (lutowanie czy w inny sposób). Wiązka można przecież prześwietlić miernikiem.
  • Poziom 9  
    Tam gdzie mi się wydawały uszkodzone przeciąłem i skręciłem, później zaizolowałem, miernikiem coś mi nie wychodzi te obwody strasznie są ze sobą pomieszane - wsteczne, p.mgielne, też i podświetlenie bagażnika,myslisz łączenie na skrętkę może być przyczyną, przewody są czyste bez śniedzi tak więc raczej to nie to . Trochę mnie zastanawia to ,że nie gaśnie po czasie światło, wygląda to tak jakby nie było komunikacji do zamka i z zamka, dodam, że otwarcie klapy powoduje zapalenia się oświetlenia w bagażniku i gdy wcisnę zamek w otwartej klapie to ono gaśnie, nie gśnie tylko samoczynnie, może to kogoś naprowadzi
  • Poziom 43  
    Wiązka idzie prawą stroną za plastikami w bagażniku jest kostka , a w osprzęcie klapy przeważnie dużo, dużo korozji zielonej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Spoko, to nie zasilanie zapalniczki. Wiązka idzie lewą stroną stojąc za bagażnikiem i patrząc na wprost, to się poprawi jak już wszystko będzie ok, nie mogę zastosować"krokodylków" bo nie wyjmę wiązki z łącznika klapy z karoserią. Hm, spróbuję z krokodylkami, jeżeli tak twierdzicie że to wina skręcania kabli, ale podkreślam, że świecą się jak nówki
  • Poziom 9  
    :oops: hmm.... no cóż , całe szczęście że jest taki dział jak "początkujący" to mnie przynajmniej ratuje, bo powinienem popaść w depresję :P. Oczywiście problem polegał na połączeniu przewodów pod izolacją . Dziękuję bardzo za wskazówki i wydaje mi się , że skoro nigdzie nie natrafiłem na podobny problem, to raczej się nie zdarza innym , albo przynajmniej sami go diagnozują zamiast owijać przerwę taśma jak to ja zrobiłem :D ( ciągle się zastanawiam jak to się stało) , tak więc wątek można usunąć.
    Pozdrawiam serdecznie!
  • Admin grupy Samochody
    Trzeba umieć przyznać się do błędów.
    Najważniejsze że działa ;)

Zamykamy.